23.09.2004, Tomáš Kučera, David Kalista

Dorost: PLZ - CEB 4:7 - Druhá výhra v řadě díky zlepšené produktivitě

P l z e ň - Jak špatně dorost svou soutěž začal, o to lépe se mu vydařily poslední dva zápasy. Po domácí výhře nad Libercem si vezou body i z Plzně. Nejvíce se o ně zasloužila dvojice Polodna - Hájek, která byla podepsaná pod třemi brankami. Plzeň stačila korigovat až za stavu 6:1 pro mladé Jihočechy a to bylo na zvrat hodně pozdě.
První třetina patřila paradoxně domácím, leč jejich ofenzíva ztroskotávala na bezchybném Klestilovi. Naopak, v plzeňské defenzívě to skřípalo jako ve starých hodinách. První vážnější akce hostí byla ihned gólově zúročená. Polodna si najel za obránce, převzal po mantinelu šikovně přihraný kotouč a osamocen nezaváhal – 0:1! Gólman Ulč se ani nerozdýchal a už lovil puk ze sítě znovu: Dolina se v 5. minutě lehce vysmýkl Zemanovi, bekhendem přihrál volnému Nedvědovi a ten rychlou kličkou zvýšil na 0:2! Dalších čtyřicet jedna vteřin stačilo Budějovickým, aby Ulče vyhnali z branky. Postaral se o to chytrým píchnutím do volně ležícího puku, který se právě chystal Ulč odehrát, Hájek – 0:3! Do branky se postavil náhradník Lukeš a vypadalo to, že spoluhráčům zvedl sebevědomí, protože v přesilovce ze 7. minuty snížil po šachování druhého útoku v útočném pásmu Bote, který přesně zamířil nad rameno hostujícího brankáře – 1:3! Do konce třetiny se ještě vylučovalo po jednom na obou stranách, ale jedinou vážnou šanci, tedy únik Nedvěda, musel vyřešit zaklesnutím kapitán Plzně Štich.

Druhá třetina začala logicky náporem Plzeňských, ale gól tam ne a ne spadnout. To Budějičtí snad brali lekce z produktivity: po překrásné přihrávce Hájka mezi obránce se ani napodruhé Polodna nezmýlil a volil ten samý blafák, jako v prvním případě – 1:4! Plzeň znovu znervózněla a na náladě jí nepřidal ani Havran, který ve 25. minutě od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, tedy i gólmana Lukeše – 1:5! Plzni se naskytla příležitost snížit přesilovou hrou, ale svoji stoprocentní šanci zazdili jak Sýkora, tak Jindra. A znovu lekce z produktivity: Budějovičtí roztočili v obraně Plzně kolotoč, na jehož konci byl Dolina – ten jen přehodil ležícího Lukeše – 1:6! Plzeň pak lehce rezignovala, do tempa je dostaly jen dvě výhody muže v poli, přičemž největší šance jakou si domácí vypracovali, byla Štichem nastřelená tyč Klestilovy branky.

To, že obrana v tomto zápase jasně nedominuje, prokázali Plzeňstí beci hned v úvodu posledního dějství, kdy jen skvělý zákrok Lukeše sebral Polodnovi hattrick z hole. Další přesilovku vhozenou do jejich náruče už hráči využili a zasloužil se o to kdo jiný než všudypřítomný kapitán Štich. Ten bombou od modré vystrašil Klestila a ten se tak vylekal, že na dorážku Jindry nereagoval – 2:6! Ale necelou minutu nato už zase válčili technici z jihu Čech – nejkrásnější kombinaci zápasu zakončil do prázdné branky lehkým ťuknutím do kotouče Stejskal – 2:7! Plzeň zkoušela hrozit silou a na to techničtí hosté nestačili, po jednom ze závarů ve 44. minutě se Šimán radoval, neboť regulérně pod brankářem protlačil puk do sítě – 3:7! A znovu se vylučovalo, znovu na straně hostí a i tentokrát to bylo odměněno gólem – bombu od modré vrátil do sítě Bote – 4:7! Plzeň se ještě pokusila o zvrat, ale hosté už vše s přehledem a pod taktovkou kombinační hry pohlídali a body si vzít nenechali.