04.11.2006, Radek Papáček, Jakub Holý

Dorost: PLZ - CEB 3:4 - Cenné vítězství na ledě lídra

P l z e ň - Dorostenci HC České Budějovice prohrávali na západočeském ledě již v první minutě utkání. Tento fakt je ale nezlomil a naopak čtyřmi brankami v síti soupeře položili základní kámen úspěchu. Střelecký účet Jihočechů otevřel Robin Soudek.
Domácí se rychle dostali do vedení. Už po 29 sekundách se trefila plzeňská opora Jan Kovář - 1:0. Následující pasáž hry byla neurovnaná, převládaly obrany. Až ve 13. minutě nevyužil velkou šanci v přesilovce Vild a chvíli nato gólman hostí Vild lapačkou vyrazil střelu Jeřábka. Vild se zaskvěl ještě v čase 19:08, kdy se rychle přesunul a zneškodnil Jankův pokus.

Na začátku druhé třetiny domácí dobře odehráli dvě oslabení, ale krátce nato inkasovali. Robin Soudek ujel plzeňským obráncům a blafákem do forhendu pohodlně překonal i Francouze - 1:1. Domácí brankář se zanedlouho nechal přelstít ještě jednou. Aleš Ježek skóroval ze záporného úhlu odrazem o jeho hokejku - 1:2. Ve 31. minutě naopak Francouz podržel svůj tým, když si poradil se střelou i dorážkou Horáka. Na konci druhé dvacetiminutovky Plzeňští při početní výhodě dobývali českobudějovickou tvrz, leč marně.

Úvod třetího dějství byl ve znamení náporu hostí. Ve 42. minutě Vráblík při přesilové hře netrefil odkrytou bránu. O tři minuty později ovšem při další přesilovce Stanislav Dietz s pomocí tyče dopravil puk do branky - 1:3. Uplynuly další tři minuty a hosté se znovu radovali. Při hře 4 na 4 překonal Francouze střelou zleva na lapačku Bohumil Jank - 1:4. Plzeňští gólmani se vystřídali a už za další tři minuty domácí snížili. Při početní výhodě se od modré čáry trefil Josef Pour - 2:4. V 57. minutě snížila Plzeň na 3:4 - Jan Kovář dorazil Zavřelovu ránu do poloprázdné branky. Vyrovnat už domácí tým nestihl.