21.01.2006, Lukáš Bajgar, Roman Šperňák

Dorost: OVA - CEB 4:3 - Sareza udolala České Budějovice

Vůbec poslední zápas na moravské půdě odehráli dorostenci HC České Budějovice až v daleké Ostravě a nepotvrdili včerejší vítězství z ledu třineckých ocelářů. Jihočeši se sice dokázali dostat do vedení, jenže ještě do první sirény ostravští mladíci otočili stav utkání a položili základ konečnému vítězství v poměru 4:3. Dvěma góly se na východě republiky představil reprezentant do 17 let Tomáš Hájek.

Poslední utkání společné části extraligy dorostu sehrála také domácí ostravská Sareza s Jihočechy z Českých Budějovic. Hosté překvapili domácí celek již v čase 2:26 střelou Janečka od modré, kterou těsně před gólmanem Gleichem tečoval Tomáš Hájek a kotouč doputoval kolem betonů do brány. Poté se ostravská jednička blýskla i proti střele z několika málo kroků Feferleho. O srovnání se postaral Jaroslav Kopáč rovněž tečí. Klimšovo nahození tedy nasměroval mezi betony Klestila v bráně hostů. V 7. minutě mohl nastat obrat, jenže v závaru Mikula minul. I přesilovková rána Tomise ještě ke gólu nevedla – obrat se konal v 11. minutě po přesném pasu Jelšíka na Radovana Vajdu, jenž zasunul puk k nekryté části brány. A když vyslal Zapletal Davida Klimšu do sóla zakončeného blafákem pod víko Klestilovy brány, přenechal hostující brankář místo Táborovi. Pro hráče Českých Budějovic jakoby to byl impuls – v čase 13:57 vyšachoval Kovácsik se střelcem Alešem Ježkem ostravskou obranu i brankáře Gleicha a stanovili konečný stav 1. části na 3:2.

Budějovice načaly druhou část tak, jak první skončili, čili aktivně a nenechávaly Sareze ani metr volného místa na ledě. Bíza nikým nehlídán přestřelil Gleichovu svatyni, poskakujícího touše se ujal Ferebauer a bombou ze tří metrů orazítkoval tvrzené sklo za bránou. Stejně si vedl i Ťoupal a téměř v polovině akci tří forvardů proti dvojici obránců Sarezy promarnil Janeček. A Ferebauerova jedovka z 33. minuty jen předznamenala branku v přesilové hře Tomáše Hájka na průběžných 3:3. Ostravští již 11 utkání v řadě za sebou nepoznali chuť výhry a dva body prostě chtěli. Kopáč a Parma českobudějovického gólmana ještě jen otestovali, ale Vladimír Mikula se střelou neotálel a v čase 35:12 poslal domácí opět do vedení. Srovnat mohl krátce nato Feferle, kdyby nebyl proti ostravský kasař. V závěru třetiny odmítl navýšit skóre Klimša, jenž se po Kopáčově vysunutí zjevil vedle ležícího a přihlížejícího Tábora, ale puk do brány nedopravil. Do kabin se šlo za stavu 4:3.

A byl to opět Klimša, kdo v úvodu poslední části nahodil na Tábora a vyražený kotouč nasměroval mimo tři tyče. 47. minuta přinesla přesilovou hru hostí a nebýt ostravské jedničky, mohl padající Hájek oslavovat hat-trick, tak jen smutně přihlížel a sledoval následnou strkanici obou mančaftů. Deset minut před koncem utkání opět ostravský Klimša stál sám před jihočeským brankářem a ač ten byl skrčen, trestuhodně přestřelil. Na druhé straně musel Gleich v leže likvidovat Ferebauerovo objetí brány s následnou střelou k bližší tyči. V čase 56.54 po strhnutí domácího Jelšíka Heindlem nařídil sudí Venglář trestný nájezd. Toho se ujal Klimša, ale Tábora neoblafl. Vše se schylovalo k power-play. To nastalo překvapivě již v čase 57:43 a ihned pálil Bíza do lapačky ostravského gólmana. Tímto zákrokem zřejmě definitivně zlomil hosty. Nejenže nejdříve mohli sami inkasovat, když ujíždějící Mikula namířil do tyče, a dokonce i v samotném závěru inkasovali, ale branku nebyla Mikulovi pro ofsajd uznána. Sareza Ostrava porazila České Budějovice 3:2.