21.09.2006, Radek Papáček, Jaroslav Sedlák

Dorost: LIB - CEB 2:7 - Vysoká výhra na severu Čech

L i b e r e c - Zdá se, že dorostenci HC České Budějovice nabírají formu. Proti svým vrstevníkům z Liberce si připsali již třetí výhru v řadě ve venkovních utkáních. Velkou měrou se o to zasloužil útočník Aleš Ježek, který se do sítě Bílých tygrů trefil třikrát.
Příliš velký počet faulů Liberce a efektivita Českých Budějovic v přesilovkách - to jsou hlavní příčiny vysoké porážky dorostenců Bílých Tygrů. Ze sedmi gólů hostů padlo pět v početní převaze!

Domácí měli také několik přesilových výhod, ale v podstatě jen v první třetině. Všech pět českobudějovických dvouminutových trestů se totiž "vešlo" do úvodní dvacetiminutovky.

Bílí Tygři však hráli v počtu 5 na 4 prachbídně, šancí si vytvořili minimum. Už v 1. minutě byl vyloučen Soudek za sekání. Domácí z toho vytěžili jen tečovanou střelu Kedršta, kterou brankář Petrov chytil. Slibné příležitosti měla první pětka Liberce při vyloučení Vojty v 8. minutě, ale Pekárikovy dva pokusy z úhlu skončily nezdarem - jednou na chráničích gólmana a jednou byla střela sražena vedle.

Na druhé straně se dvakrát vyznamenal Pyrochta při bombě Vráblíka a šanci Horáka. V 13. min. byl v nebezpečném průniku sražen Mizerík, Budina šel na dvě minuty za podražení, jenže za 11 vteřin ho následoval liberecký Kulda za nedovolené bránění a bylo po přesilovce...

V 16. min. hrál Liberec už čtvrtou přesilovku po Jankově krosčeku, byl však zcela bezzubý. Naopak vyloučení Černého (držení protihráče) Jihočeši v 19. minutě potrestali. Josef Rezek projel po pravé straně z obranného pásma až před libereckou branku a přseně zakončil - 0:1.

Šanci na vyrovnání měl čtvrt minuty před koncem třetiny po úniku Pekárika a nahrávce před branku Mizerík, tváří v tvář Petrovovi se však neprosadil. Navíc se před budějovickou brankou strhla potyčka a domácí Mizerík i budějovický horák šli svorně na trestnou lavici za hrubost.

V 23. min. byl vyloučen domácí Bortňák za držení hole a Ježek zvýšil na 2:0 pro hosty. Již za 27 vteřin však Roman Chlouba vsítil první libereckou branku - 1:2. Lemfeldovo hákování potrestal v 29. min. třetím gólem hostů Rezek, ale Liberečtí opět rychle dokázali vstřelit kontaktní gól. Za 20 vteřin snížil Filip Jánošík na 2:3.

V poslední minutě druhé třetiny kopl Budina protihráče bruslí a dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Z pětiminutové přesilovky Liberečtí nic nevytěžili. V polovině závěrečné třetině pak hosté v rozmezí tří minut rozhodli o výsledku: ve 49. min. Pavel Hudler - 2:4, v 51. Aleš Ježek - 2:5 a v 52. Ježek při vyloučení Přibyla (napadení) dovršil svůj hattrick - 2:6. Při další přesilovce Budějovic (vyloučen Drnec za hákování) v 55. min. Robin Soudek upravil na konečných nemilosrdných 2:7.