17.12.2005, Roman Šperňák, Jiří Filip

Dorost: KOM - CEB 3:6 - Třetí výhra v řadě

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Dorostenci HC České Budějovice pokračují ve vítězných zápasech. Svěřenci trenérů Karla Soudka a Václava Červeného již potřetí v řadě odešli z ledu se dvěma body. K vítězství nad brněnskou Kometou jim pomohly tři využité přesilovky a dva zásahy kapitána Ferebauera.
Neuběhla ani minuta hry a domácí šli do vedení. Zima nahodil z velkého úhlu puk na branku a ten propadl Klestilovi do sítě – 1:0. Brzy mohlo být vyrovnáno, hosté šli 2 na 1, Rezek po přihrávce Ježka mířil vedle. Na druhé straně sváděl v rohu kluziště boj o puk Grmela, Ferebauer ho fauloval, takže Kometa hrála přesilovou hru. V ní první Grmelova přihrávka na Vopálku byla příliš prudká, při té druhé byl adresát pro změnu střežen dvěma obránci. V 8. minutě trochu Čiliaka vystrašilo bekhendové nahození Soudka, dokázal ho však vyrazit mimo branku. Další přesilová hra se Brnu příliš nepovedla. V jejím průběhu se na brněnskou branku řítila hned dvojice hráčů Budějovic, pokus Červeného zastavila brankářova lapačka. Navíc přímo z trestné se dostal do šance Soudek, Čiliak jeho střelu vykopnul špičkou betonu. Ve 14. minutě měli první početní výhodu hosté. Nejprve se zpoza branky zkoušel prosadit Horák, ale neuspěl. Po střele Havrana se puk odrazil k Červenému a ten se štěstím vyrovnal – 1:1. Kometa mohla jít o pár vteřin později znovu do vedení, Vopálka branku přestřelil. Závěr třetiny už žádnou další šanci nepřinesl, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale v útoku se ani jeden z týmů neprosadil.

Druhou část začali lépe Českobudějovičtí. Šaršok pálil bez přípravy mimo, pokus Vráblíka šel jen o centimetry nad branku. Ve 25. minutě přidržel Vala Ferebauera, ten šel k zemi tak ochotně, že za to od hlavního rozhodčího vyfasoval menší trest. Přesilovka Komety dlouho netrvala, za vysokou hůl dostal dvě minuty Kožár. Hra ve čtyřech domácím sedla. Grmela našel zpoza branky přesně Hrstky a ten střelou do protipohybu brankáře poslal Brno podruhé do vedení – 2:1. Z něj se však hráči v bílém neradovali ani minutu. Přesně v čase 27:00 Budějovice vyrovnaly. Horák sice ani natřikrát Čiliaka nepřekonal, ale domácí nechali volného také Rezka a ten už nemohl netrefit – 2:2. Hned po buly projel domácím pásmem jako horký nůž máslem Ferebauer a přehoupnul vedení na stranu Budějovic – 2:3. V následné přesilovce mohl vyrovnat Kožár, ale téměř z brankové čáry přestřelil. Pak zapomněl Reschowský na z trestné se vracejícího Horáka, kterého musel poslat na zem, takže se síly na ledě vyrovnaly. Ve 33. minutě znovu chybovali brněnští obránci, kteří nechali příliš prostoru Vondruškovi a ten přes ležícího gólmana dotlačil puk do branky – 2:4. Ve 38. minutě zvedali hosté ruce nad hlavu popáté. Střelu Vráblíka Čiliak přes padajícího obránce neviděl a ta skončila až za jeho zády – 2:5. Půl minuty před druhou sirénou vrátil Brno do zápasu Mikule, když dorazil pokus Grmely - 3:5. Navíc hned po buly jel proti Klestilovi Kožár, ale našel přesně jeho lapačku.

Závěrečnou část začali hosté pěkně zostra, zasypali Čiliaka sprškou střel, ani jedna se neujala. Domácí dlouho hledali recept, jak dostat puk z obranného pásma, až ho vyvezl Vopálka. Na holi ho však ani on dlouho neudržel. Navíc v následné přesilovce hosté znovu udeřili. Po přihrávce Havrana se podruhé trefil Ferebauer3:6. Kometě navíc nevyšla ani přesilová hra, ve které se nedokázali usadit v útočném pásmu. V dalších minutách se sice Brno snažilo s výsledkem ještě něco udělat, ale Budějovičtí pozorně bránili své pásmo a nedovolili soupeři ani nějaký náznak šance. Hra upadla do průměru. Trochu vzrušení přinesly až tvrdé střely Korvase a Skočovského, z nichž ta první šla vedle a druhou gólman bez větších problémů zneškodnil. Poslední slovo si vzali opět hosté, v úplném závěru trefil Červený tyčku. České Budějovice si tedy po výhře 6:3 odvezly na jih Čech dva body.

pan Dvořáček (trenér HC Kometa Brno): „Po dobře rozehraném začátku a první třetině hosté využili svých kvalit a potrestali nedisciplinovanost a individuální chyby našich hráčů.„

Karel Soudek (trenér HC České Budějovice): „Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli. I když to jsou mladí kluci, tak to dnes z naší strany nebylo nejhorší a po zásluze jsme vyhráli.“