24.11.2005, Roman Šperňák

Dorost: CEB -VSE 3:2 - Těsná výhra nad Valachy

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - 24. kolo přineslo radost dorostencům HC České Budějovice. Již potřetí v řadě dokázali svěřenci trenérů Karla Soudka a Václava Červeného bodovat. Dobrým výkonem v první třetině položili základ dnešního úspěchu a těsný výsledek uhájili i v hektickém závěru.
S kapitánem Ferebauerem, jenž se posunul z útoku do obranné dvojice, nastoupili dorostenci HC České Budějovice proti stejně starým Vsetínským. Oba týmy vstoupily do zápasu s velkým nasazením a bojovností a hrál se svižný hokej, který nebyl zbytečně kouskován. Ačkoliv se hrálo nahoru - dolů, šance se nerodili lehce. Když už musel brankář zasahovat, likvidoval buďto střelu od modré nebo 100% gólovku. Hned v 4.minutě Klement nádhernou příhrou od modré na modrou našel Červeného, ale ten trefil těsně nad horní růžek. Podobně si vedl i hostující Kořenek, když sám před Klestilem narazil na brankářův beton. Více vzruchu přinesla přesilovka Valachů v 8. minutě. Výbornou spolupráci trojice Švaňhal - Surovčík - Vrdlovec zakončoval posledně jmenovaný, jenže s ležícím gólmanem přehodil i branku. Na další šanci čekali diváci až do 17. minuty. Po vyjetí zpoza branky zamířil Horák přesně mezi betony, Kudela nestačil zacelit mezeru včas. - 1:0 Hned o necelou minutu později byla situace zcela jiná. Červený nadvakrát přes ležícího obránce přihrál Hájkovi a tomu nedělalo problémy bekhendovou kličkou skórovat. - 2:0 Díky povedenému závěru šli domácí do šaten s dvougólovým náskokem.

Zatímco v úvodní třetině se všechno podstatné událo na konci, ve druhém dějství bylo hotovo po 3 minutách. Hned po několika vteřinách hry vystihl Vrdlovec rozehrávku domácích beků, předložil puk před bránu zcela volnému Švaňhalovi a ten nekompromisně propálil Klestila.- 2:1 Domácí mladíky tato situace nezaskočila a prakticky v zápětí jim vsetínští hráči darovali možnost početní výhody, po jejímž konci využil spolupráce s Klementem Rezek. Přihrávka obránce ho našla zcela nekrytého a on tvrdou ranou vymetl horní růžek branky. - 3:1 Tento stav vydržel až do konce druhé části, i když šance na to, aby jím bylo pohnuto, se rodili na obou stranách. V oslabení ujel Bíza, ale trefil pouze tyč. Poté se domácí stáhli do obrany a hlídali svůj náskok. V té samé přesilovce mohl nejprve skórovat Surovčík, ale špatně trefil mezi kruhy puk, který mu přihrál Vrdlovec. Ten se nenechal odradit neúspěchem spoluhráče a o několik okamžiků později znovu vybojoval kotouč pro Švaňhala, ovšem mladík v modrém dresu si počínal před zcela odkrytou brankou podobně jako jeho kolega. Tyhle šance hosty hodně srazily dolů a ti pak pouze nastřelovali puky nejblíže od modré. Klestil všechno bezpečně kryl a stav z úvodu třetiny svítil na kostce i po siréně.

Závěrečná část pokračovala ve stejném duchu, jako druhá polovina předešlé. Domácí již prakticky neútočili, ale na druhé straně svojí obrannou hrou nepouštěli hosty k větší a vážnější šanci a Klestil pokračoval v nastoleném trendu všechny střely z dálky pochytat. Jihočeši se však nevyvarovaly zbytečných faulů a právě jeden z nich stál trenéry v závěru hodně nervů. Valaši dokázali v čase 56:56 využít přesilovou hru. Vrdlovec vydoloval puk zpod ležícího gólmana, přihrál Stříteskému a pro toho nebyl problém přehodit ležícího brankáře. - 3:2 V závěru se hosté tlačili dopředu, v poslední minutě v šesti hráčích, protože Kudela zůstal na střídačce. Uklidnit svůj tým mohl Bíza, jenže dvakrát minul v útočné třetině prázdnou bránu. Domácí ustáli závěr bez pohromy a získali dva cenné bodíky.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: S výsledkem jsme spokojeni a v první třetině i s výkonem. Poté hráči přestali plnit to, co jsme si řekli a Vsetín se začal tlačit do situací, které jsme měli dříve pokryté. Od druhé třetiny to bylo naprosto vyrovnané utkání. Ferebauer hrál v obranné jako záskok, protože máme hodně zraněných hráčů, ale vzhledem k tomu jak to odehrál, uvidíme kam to budeme nasazovat.

Jaromír Korotvička, trenér HC Vsetín: O utkání rozhodla první třetina, kdy jsme nedali několik našich šancí, naproti tomu jsme udělali chyby v obrané, soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů. V dalších částech jsme hru opět vyrovnali, ale nedokázali jsme se prosadit do výraznější koncovky. Prohráli jsme nejhorším možným způsobem, o gól.