09.09.2006, Radek Papáček

Dorost: CEB - UNL 6:4 - Na druhý pokus vítězství

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Po čtvrteční prohře v Hradci Králové získali dorostenci první body v nové sezoně proti soupeři z Ústí nad Labem. Trenéři Karel Soudek a Václav Červený mohou být spokojeni s produktivitou svých svěřenců v přesilových hrách. Z celkem šesti brankek v utkání jich právě pět vstřelili v početní výhodě.
Utkání začalo převahou domácích, kteří od počátku svého protivníka jasně přehrávali. Přesto se z první branky radovali Ústečtí. V 8. min. otevřel skóre Jiří Mikula po příhře Janíčka – 0:1. Hostům ale vedení dlouho nevydrželo. Po asistenci Dietze zařídil vyrovnání Petr Janeček - 1:1. O dvě minuty později měli Českobudějovičtí výhodu přesilové hry. Puk nastřelený do tyče Ježkem dorážel do branky bekhendem Roman Horák – 2:1. Šance domácích pokračovali. Palebné pozice z mezikruží Janečka s Horákem gólem neskončily. Heřman nedokázal zvednout puk nad lapačku ležícího Petráska a ústeckého brankáře tak také nepřekonal.

Již vyrovnaná druhá třetina nabídla divákům celkem pět branek. Tu první zaznamenal po třech minutách hry Roman Horák. Syn slavného otce mazaně objel branku a zasunul kotouč do sítě – 3:1. Ve 28. min. signalizoval rozhodčí faul na hostujícího Martina Žáka. Ten se přesto dokázal proháčkovat až před brankáře Hnízdila a střelou k tyči jej překonat – 3:2. Než se stačili domácí hráči rozkoukat, bylo již vyrovnáno. Na časomíře uplynulo pět sekund, když Jan Kozák překonal během krátké chvíle jihočeského brankáře podruhé – 3:3. Svěřencům Karla Soudka vrátily vedení povedené početní výhody. Nejprve dal svůj druhý gól v utkání Petr Janeček po spolupráci s Budinou a Seidlem – 4:3. Poté dvojnásobnou výhodu ve 39. min. využil Radim Heřman - 5:3.

Ve třetí části se přesilovku pěti proti třem podařilo využít i Severočechům. Ve 47. min. snížil stav na rozdíl jedné branky Ondřej Chládek - 5:4. Čtyři minuty před koncem nabídl hostům šanci na vyrovnání Klement, který zahákoval unikajícího Žáka. V podobné situaci ale fauloval Kubín domácího Heřmana a počet hráčů na ledě se tak srovnal. O výsledku mohl rozhodnout Vráblík. V nájezdu tří budějovických hráčů na jednoho ústeckého ale gólmana soupeře nepřekonal. Co se nepovedlo jemu, povedlo se v 59. min. Robinu Soudkovi. Útočník Jihočechů našel puk ve skrumáži a dopravil jej za záda ústeckého brankáře – 6:4.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: „Bylo to pro nás těžké utkání, protože jsme premiérové utkání v Hradci Králové nezvládli. Nezvládli jsme jej ne proto, že by byl soupeř lepší, ale protože jsme hráli špatně. Pro toto utkání jsme se poučili. Mužstvo podalo dobrý výkon, protože Ústí má přeci jen lepší mužstvo než minulou sezonu. A zvedat se po špatném výsledku pro takhle mladé hráče je těžké. Zvládli to i v těch krizových momentech, kdy jsme závěr hráli v oslabení.“

Petr Nekvinda, trenér HC Slovan Ústí nad Labem: „Budějovice jsou tradičně klub na první tři, čtyři místa. Dneska jsme jim těch prvních dvanáct minut, nebo celou první třetinu absolutně nestačili. Od druhé třetiny se ten zápas ale vyrovnal a myslím, že jsme byli kvalitním soupeřem Českých Budějovic. Trochu jsem zklamaný vlastně z toho, že rozhodčí to jednou pískne tak, podruhé jinak. Ti hráči pak vlastně nevědí co hrát. Rozhodčí má ale pravdu a my se tomu musíme podřídit.“