23.09.2006, Radek Papáček

Dorost: CEB - SPA 5:3 - Třetí výhra v jednom týdnu

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Od pondělí do soboty odehráli dorostenci HC České Budějovice tři utkání. A ze všech tří dokázali získat plný bodový zisk. Duel proti Spartě rozhodla povedná druhá třetina, kterou Jihočeši vyhráli v poměru 4:1. Hattrickem se blýskl centr prvního útoku Roman Horák.
Sedmé kolo dorostencké extraligy proti sobě postavilo celky Českých Budějovic a pražské Sparty. Prakticky celá úvodní třetina se odehrála v nestandartním počtu hráčů na ledě. Na trestnou lavici usedli z každého mužstva čtyři hráči. Diváci tak mohli sledovat zajímavé herní situace, kdy se hrálo například krátce i tři proti třem. Ani jeden tým ale vyloučení soupeře potrestat nedokázal. Nejblíže k tomu měli z domácího mužstva Klement a Janeček. Křížné přihrávky Vráblíka resp. Rezka ale využít nedokázali. Na druhé straně si brankář Petrov nadělal nejvíce starostí sám. Svoji chybu ale dokázal napravit a sparťanského Hantáka v tváří tvář vychytal.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu co se týče četnosti vyloučených, nikoli ale střeleckých zásahů. Narozdíl od první bezgólové části jich v té druhé padlo rovných pět. Přestávková promluva Karla Soudka k hráčům byla zřejmě důkladná, jeho svěřenci si totiž během šesti minut dokázali vypracovat tříbrankový náskok. Zdrženliví diváci přišli o úvodní gól. Po třiceti sekundách ujel Roman Horák a otevřel skóre utkání - 1:0. Druhý střelecký úspěch domácích na sebe nenechal dlouho čekat. Janeček našel z pravé strany před brankou Aleše Ježka a ten pohodlně zvýšil - 2:0. Vstup do druhé třetiny se Jihočechům skutečně vydařil. Ve 27. minutě přidal při přesilovce svůj druhý gól Roman Horák, asistence si připsali Soudek a Klement - 3:0. Svěřence Karla Soudka zřejmě vedení uspokojilo a Spartu do utkání vrátil Dan Koranda. Jeho, pravděpodobně tečovaná, rána od modré si našla cestu až za záda Petrova - 3:1. Klid do řad svých spoluhráčů ale opět vnesl Roman Horák. Jeho odpověď na branku Korandy přišla za pouhých třináct sekund - 4:1. Třetina bohatá na góly tak skončila ve prospěch domácích barev.

Úvod třetí části se českobudějovickým mladíkům také povedl. Ani ne po dvou minutách hry zvýšil vedení svého mužstva ve dvojnásobné převaze Roman Vráblík - 5:1. Naději na zkorigování utkání vykřesal pro Spartu ve 44. minutě Filip Hanták. Za záda domácích obránců se dostal Niko, jeho střelu stačil Petrov vyrazit jen před sebe a na dorážku pražského útočníka již slovinský brankář nedosáhl - 5:2. Soubor trenéra Gefferta ale od šance na obrat v utkání připravila vlastní nedisciplinovanost. Hráči byli až příliš často vylučovaní a Sparta se tak většinou musela bránit. Přesto se jí ještě podařilo skóre upravit. Konečnou podobu dodal výsledku David Tůma po přihrávce Hantáka - 5:3. Do konce utkání zbývalo osm minut, hosté se ale na vyrovnání již nezmohli a tři body zůstaly na jihu Čech.

Karel Soudek (České Budějovice): Spokojenost může být s vítězstvím, na druhou stanu ale výkon nebyl optimální. Mírné zlepšení přišlo na začátku druhé třetiny, kdy jsme pozměnili sestavu, po třech vstřelených brankách jsme se ale zase vrátili k hokeji z první třetiny. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb a často jsme se nechali vylučovat. Můžeme být rádi, že soupeř dnes nebyl tak kvalitní, aby to potrestal. Příště to již ale nemusí vyjít.

Pavel Geffert (Sparta): Rozhodující pro vývoj utkání byla druhá třetina. Doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost a osobní chyby, což se nám stává prakticky v každém utkání. Nemáme zase tak silný kádr, abychom zvládli dotáhnout třígólové manko.