16.11.2006, Radek Papáček

Dorost: CEB - LIT 6:3 - Výhra se nedorodila lehce

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Dorostencům jakoby dvanáctidenní zápasová pauza ublížila a proti Litvínovu se dlouho nemohli dostat do tempa. Soupeř dokonce v utkání třikrát vedl, svěřenci trenéra Karla Soudka ale pokaždé dokázali gólový účet srovnat a nakonec i zvítězit. Výhra se zrodila ve třetí třetině, kdy Jihočeši skórovali hned třikrát.
Proti sobě se postavili soupeři, které před utkáním dělilo v tabulce sedm příček. V úvodu byl ale desátý Litvínov třetím Budějovicím velice zdatným, ne-li lepším soupeřem. “Trochu se na nás projevil výpadek ze zápasového rytmu a hráli jsme nezodpovědně v obranné fázi,“ poznamenal k úvodu asistent trenéra Václav Červený. A právě do rámečku si obrana Jihočechů určitě nedá situaci z páté minuty utkání. Kryštof Kafan objel nikým neatakovaný Hnízdilovu branku a střelou ke vzdálenější tyčce dostal Chemopetrol do vedení. Domácí se poté marně snažili o vyrovnání. A když už zvedali ruce nad hlavu, překazil jejich radost rozpažením hlavní rozhodčí, který stačil ještě předtím, než puk prošel za brankovou čáru, hru přerušit.

Jednobrankový náskok hostů trval ve druhé třetině jen do její druhé minuty. O vyrovnání se ale paradoxně velkou měrou zasloužil litvínovský Eminger, jenž si puk do své vlastní branky doslova dovezl. Gól byl připsán Josefu Rezkovi, který kotouč na hůl zmíněného nešťastníka nasměroval. Do vedení se opět dostali Severočeši. Ve 29. minutě se jim naskytla výhoda trestného střílení po faulu na unikajícího Rosola. Provedení penalty se chopil Kryštof Kafan a přesnou ranou potvrdil vizitku třetího nejlepšího střelce dorostenecké extraligy. Pro hostujícího kanonýra to byla druhá branka v utkání a v sezoně již celkově dvacátá. Pak se protrhl gólový pytel na obou stranách a na ukazateli skóre po druhé části svítil stav 3:3. Nejdříve se blýskl krásnou akcí domácí Soudek, na jejímž konci stál zakončující Aleš Ježek. Po chybě brankáře Hnízdila dostal hosty opět do vedení Petr Kabeláč, aby za půldruhé minuty uklidil na opačné straně puk do sítě Lukáš Sumerauer po nastřelení spojnice Rezkem. “My nemáme mužstvo na takové úrovni jako třeba Budějovice a jednogólový nebo dvougólový náskok v hokeji nic neznamená,“ neláteřil nad třetí ztrátou vedení trenér Petr Rosol.Třetinu pak famózním zákrokem uzavřel brankář Bína, který proti pokusu Horáka použil bleskový semafor.

Poslední třetina nezačala pro Českobudějovické nijak šťastně, když až příliš otáleli s příchodem na druhou ledovou plochu Budvar Arény, a tak do třetího dějství vstoupili jen se čtyřmi bojovníky v poli. „Hráčům jsme kladli na srdce, že hra musí mít kolektivní nádech a že k výsledku se dopracujeme jen zodpovědnou hrou v obraně,“ vysvětloval Václav Červený. Nicméně domluva byla asi dostatečně důkladná a jihočeští mladíci byli o poznání aktivnější než soupeř, kterému jakoby docházeli síly. Třígólovou třetinu ze strany Českých Budějovic načal ve 49. minutě Roman Horák, jenž zužitkoval křížný pas od Soudka. Do dvoubrankového odstupu dostal domácí Petr Janeček, jehož rána přišla po situaci, která na chlup připomínala naganskou trefu Petra Svobody ve finále olympijského turnaje. Jako poslední se do střelecké listiny stačil zapsat, již podruhé v utkání, Josef Rezek. Centr třetí formace projel před brankovištěm a puk zasunul do protipohybu brankáře Bíny. Utkání bohaté na góly tak skončilo nakonec vítězstvím Jihočechů v poměru 6:3.

Václav Červený (České Budějovice): V prvních dvou třetinách se projevila spíše hra invidualit než kompaktního mužstva, s čímž jsme samozřejmě nemohli uspět. Ve třetí třetině ale přišlo zlepšení a vytvořili jsme si brankové příležitosti, které se nám podařilo i přesně zakončovat.

Petr Rosol (Litvínov): My jsme vlastně pětačtyřicet minut ani ne tak žádným antihokejem, ale spíš trochu se štěstím, drželi solidní výsledek a sahali po bodu. Pak se ale projevila lepší hokejová stránka domácích a asi zaslouženě vyhráli.