13.03.2016, Denisa Józsová, Matěj Mayer

ČF3: PLZ–CEB 1:2 – Mladší dorost dokonal obrat a postupuje do další fáze play-off!

PLZEŇ — Konečně slaví úspěch i mládežnický tým Motoru! Mladší dorostenci Českých Budějovic ukázali obrovskou bojovnost, když zvrátili průběh série s Plzní, jež se po prvním zápase ujala nadějného vedení. Svěřenci Ladislava Koldy pátečním vítězstvím na svém ledě vyrovnali stav série a do Plzně odjížděli s cílem buď všechno, nebo nic. I ve třetím čtvrtfinále nejprve prohrávali, ale nepříznivé skóre otočili v 53. minutě a mohou se radovat z postupu do dalšího kola play-off!

Začátek utkání byl velmi svižný a byly k vidění šance na obou stranách. Tu největší si připsal domácí tým, konkrétně Jan Matiášek, který se dostal do samostatného úniku. Bohužel pro domácí nedokázal zvednout puk nad beton Svobody. Plzeň byla poté lepším týmem, ale to se změnilo s přesilovkou pro hosty. V největší šanci se ocitl Čížek, ovšem nedokázal dopravit kotouč do prázdné branky. Ke konci třetiny byl k vidění poměrně vyrovnaný hokej, bez větší šance ke skórování.

Plzeňští si do druhé části přenesli přesilovku z třetiny první. Budějovičtí ji sice dokázali ubránit, ale krátce po skončení výhody Plzeň vstřelila gól. Radek Mužík byl důrazný na brankovišti a propasíroval puk za Svobodova záda. Hosté se hnali za vyrovnáním, byli to ovšem oni, kteří málem znovu inkasovali. Matiášek ale ve své šanci neuspěl. V dalším průběhu byli o něco lepší Plzeňští, což zapříčinily dvě oslabení hostů. Krátce po přesilovkách byly k vidění příležitosti na obou stranách. Na jedné straně trefil Hajšman tyč, na straně druhé zakončil Egert svůj průnik nad horní tyčku. Hosté do konce třetiny vyrovnali. Martin Beránek dostal k dispozici trestné střílení a ranou mezi betony rozjásal hostující fanoušky.

Třetí část začala spíše opatrně. Největší šanci měli Indiáni, kdy Matiášek pálil nad odkrytou klec. V 52. minutě byli vyloučeni hned tři hráči, z toho dva na straně Plzně. Přesilovku využil Matěj Toman, který svou střelou vymetl horní roh domácí branky. Plzeňští se ještě hnali za vyrovnáním, ale i přes hru v šesti nedokázali vstřelit kýžený gól. Mladší dorost HC Motor České Budějovice tak postoupil do další fáze play-off!

Několik fotek ze zápasu zde.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme nejlepší zápas v sérii. Kdybychom takhle hráli i předchozí zápasy, tak tady nejsme a je rozhodnuto. Kluci ukázali, kde je síla mužstva, soupeř nám nestačil. My jsme bohužel nevyužili šance, které jsme měli proměnit, sami jsme soupeře pustili chybami do šancí, dvě z toho proměnili. Takový je hokej, v tomhle nespravedlivý, ale musím uznat, že soupeř hrál obětavě, neuhnuli ze svého systému, i když ta naše dnešní dominance byla obrovská, bylo to jen o tom, jestli přidáme další gól. Ten zápas jsme si neprohráli dneska, ale v předchozích duelech, kdy jsme nepodali takový výkon. Klukům jde vytknout málo věcí, i když prohráli, tak je musíme pochválit. Takhle si představuji, aby tým hrál. Soupeři gratuluji k postupu.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Všechny tři zápasy byly vyrovnané, všechny byly o jeden gól. Dnes jsme rozhodně nebyli lepší, ale hokej nemá logiku a dali jsme o jednu branku víc. Asi rozhodlo, že jsme ubránili přesilovku pět na tři, to nás nakoplo a poté jsme to mu věřili.