23.11.2012, Miroslav Mayer

CEB-ZLN 3:6 - Dokonalý obrat Zlína ukončil jihočeskou sérii

Č. B u d ě j o v i c e - Po šesti minutách hry vedl tým HC MOUNTFIELD nad Zlínem již 3:0 a diváci z hlediště se dožadovali "bůra". Jenže zázraky se dějí i na hokejových zápasech a hosté ukázali proč jsou tak úspěšní na hřišti soupeřů. Ve druhé části rozebrali domácí obranu a čtyřmi brankami otočili výsledek a vyhnali z branky Pavla Kantora. Ve třetí části si hosté výsledek pohlídali a zaslouženě získali tři body.

Vstup do zápasu vyšel domácím ideálně. Hned v první minutě mohli slavit první branku. Václav Prospal uvolnil Martina Hanzala a ten střelou k tyči překonal Sedláčka. I druhé střídání domácí elitní formace málem skončilo gólem, ale hvizd rozhodčích ukončil nadějnou šanci. Domácí obrovská chuť se projevila v zápěstí, když Jakub Langhammer obkroužil branku a o nohu brankáře dal druhou branku. Tím vyhnal z branky Sedláčka a na jeho místo přišel Hořčička. Nula na jeho kontě dlouho nezůstala. Při přesilovce si k brance najel Milan Michálek a trefil se přesně. Zlínští se dočkali snížení také v přesilovce. Tomáš Linhart vystřelil z kruhů a trefil mezeru mezi betony domácího gólmana. I po zbytek třetiny byli Jihočeši lepším celkem, ale další branka už nepadla.

Hned v první minutě druhé části hala explodovala, ale teč Martina Hanzala skončila na čáře a tak se vhazovalo po levici Hořčičky. Uhodilo ovšem na druhé straně. Těsně po skončení přesilovky vystřelil od modré Martin Matějiček a na jeho střelu po ledě k tyči Kantor nedosáhl. A bylo pro domácí ještě hůře. Při další přesilové hře Jihočechů si domácí nerozuměli a využil toho Filip Čech, který se trefil přesně do horního růžku a Kantor neměl nárok. Po vyrovnání šla kvalita hry dolů a na ledě se spíše bojovalo. Domácí se tlačili do útoku a zapomínali bránit a Zlín toho využíval. Od modré napřáhl Martin Matějíček a vymetl horní růžek domácí branky. Hosté tak dokonali obrat v zápase. Nebylo to všechno. Petr Holík opět přesně trefil horní růžek a domácí byli na kolenou. Zlín vyhrál druhou část 4:0!

Do třetí části nastoupil v domácí brance poprvé brankář Vlastimil Lakosil. Jihočeši od začátku ukazovali, že chtějí s výsledkem něco udělat a hodně se snažili útočit. Šance měli hlavně při přesilovce, když Hořčička vyrážel střely Ptáčka a Janka, ale vyložená šance domácích stále nepřicházela. Postupně bylo jasné, že se domácí snížení nedočkají. Trenér Draisaitl odvolal brankáře a zkoušel hru se šesti muži v poli. Power-play skončilo po faulu Aleše Kotalíka a to byl i signál pro diváky vydat se směrem domů. Neviděli tak poslední zlínský úspěch, když si střelu Martina Hamrlíka srazil do branky František Ptáček. Budějovičtí tak prohráli výborně rozehraný zápas.

0:54 Hanzal Prospal
1:42 Langhammer Kotalík Kolarz
5:27 Michálek Hanzal Prospal
12:00 Linhart Leška Hamrlík
24:17 Matějíček Tesařík
26:10 Čech F. Holík
37:25 Matějíček Honejsek Veselý
38:14 Holík Čech F. Honejsek