12.10.2002, Antonín Vansa, David Schlegel

CEB - VSE 3:0: Další Hudáčkova nula

České Budějovice dokázaly na druhý pokus ve zrekonstruované Budvar Aréně zvítězit. Po velmi dobrém a disciplinovaném výkonu porazili domácí hokejisté Vsetín 3:0. Brankář Vladimír Hudáček si připsal čisté konto a Peter Bartoš oslavil 200. extraligový zápas vítězným gólem.

Domácí se dnes museli obejít bez nemocného Martina Štrby, kterého však bezvadně zastoupil mladý útočník Vondrka. Hosté, kteří nastoupili ve zcela nových dresech od úvodní buly nedokázali s budějovickými držet krok a jen vynikající Biegl zabránil tomu, aby se červené světlo rozsvítilo hned v prvních minutách zápasu. To se totiž vsetínský brankář vyznamenal při šanci Vondrky a Roba. Šanci na změnu skóre měl v čase 1:34 Sailer, ale i jeho Biegl vychytal. V páté minutě tlak jihočechů gradoval, ale nejprve Bartoš jen provětral lapačku brankáře a o pár sekund později vytečoval Suchánkův pokus Rob nad. První branky se domácí dočkali až v čase 9:25, kdy po nádherné souhře přenechal kotouč Sailer Bartošovi a ten příklepem našel místo mezi Bieglovým betonem a tyčkou - 1:0. Nevýrazný Vsetín si prakticky první šanci vypracoval až po návratu vyloučeného Roba, ale Hudáček všechny Hudlerovy dorážky pochytal. Aktivnější domácí však nadále diktovali tempo hry a jen Bieglovy betony dělily Roba od jeho třetí branky v sezoně.

Druhá třetina byla oboustranně opatrnější. Přesto všechno to však nadále byli červenobílí, kdo si vytvářel větší množství šancí. Obzvláště příležitosti Roba a Mrázka volaly po brance, ale ani v jednom případě nevyšli budějovičtí střelci ze souboje vítězně. Pak se hokej na pár minut vytratil z ledu a až ve 30.minutě probral diváky parádní Bieglův semafor při ráně Ondřeje. V čase 31:08 byl vyloučen první vsetínský hokejista Ambruz a za chvíli jej následoval Streit - domácím se tak naskytla možnost hrát 43 sekund přesilovou hru 5 na 3. Celou přesilovku svírali jihočeši zelenoužlutou formaci v obranném pásmu, ale gól se jim podařilo dát až po jejím uplynutí. „Hraj!"nabádal fanatický řev publika dezorientovaného Gřegořka. Bývalý třinecký bek se včas probral, zachytil puk na modré čáře a nakonec i díky jeho úsilí přetavil Sailer budějovický nápor v další gól - 2:0. Zástupci jižních Čech málem odskočili už na rozdíl tří branek, avšak ani Rob, ani Šimánek a ani Michálek nepohnuli ukazatelem skóre. Nemohoucnost Vsetína jen dokumentovala slabá střela Streita, jež se na okamžik zjevil sám před Hudáčkem.

Třetí část přinesla asi nejkrásnější hokej celého utkání. V něm už zcela jistě dominoval budějovický brankář Hudáček, který přiváděl vsetínské hráče k šílenství a například Ambruz mu asi dlouho nebude moci přijít na jméno. Ale ani domácí se nenchali zahanbit. Při úniku dvojice Bartoš-Sailer nedokázal druhý jmenovaný propasírovat puk do sítě. Ve 49.minutě se znovu ukázal Hudáček - Kubošovu ránu s vypětím všech sil chytil. Ochozy pak dokázal pobavit dravec Ondřej, když vpadl mezi dvojici obránců a při průniku jim oběma vystřelil hokejky z rukou. Opět rostoucí nápor jihočechů mohl utlumit obránce Polák, ale nádhernou Stantienovu nahrávku nevyužil, aby o pár vteřin později potvrdil známé nedáš-dostaneš útočník Mrázek. Jeho rychlou sřelu ke vzdálenější tyči Biegl nezkrotil a diváci si mohli zajásat potřetí - 3:0. A aby toho náhodou nebylo na Valachy málo, zastavil rychlého Michálka Němec jen za cenu faulu a rozhodčí Vokurka neváhal - Trestné střílení! K němu se rozjel sám postižený, ale puk se mu postavil na hranu a vinou toho budějovický talent nezvýšil. V závěru už se domácí hokejisté snažili o to, aby Hudáček udržel další nulu a za ovací publika se jim to povedlo.
Vladimír Hudáček už tak neinkasoval 129 minut...

Jaroslav Liška (Č.Budějovice): Pro nás to bylo velmi náročné utkání, protože jsme se chtěli rehabilitovat za zápas s Plzní. Hráli jsme velmi dobře takticky a podržel nás gólman Hudáček, zvláště po druhé brance, kdy jsme zbytečně přestali hrát.

Zdislav Tabara (Vsetín): Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, jenže hned od prvního střídání jsme byli horší a bylo jen otázkou času, kdy poprvé inkasujeme. Dnes vděčíme brankáři Bieglovi za to, že nejede domů s velkým debaklem.