02.11.2016, Matěj Mayer

CEB–UNL 8:2 – Motor potvrdil roli favorita. Slovanu nadělil osmičku!

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jihočeši toužili ve 20. kole WSM ligy udržet domácí neporazitelnost, což se jim proti Ústeckým, kteří na hřišti soupeře ještě naplno nebodovali, mělo podařit. Papírovým předpokladům dala Stavjaňova banda za pravdu více než do puntíku. Divácky zajímavý zápas hráči Motoru naprosto ovládli a postupně nasázeli do ústecké klece osm kousků! Dařilo se zejména prvnímu útoku Chovan–Rob–Čermák, prvně jmenovaný zaznamenal v utkání čtyři body (1+3).

Ve 20. kole se na ledě českobudějovické Budvar arény představilo Ústí nad Labem, které přijelo na jih Čech bojovat o svou první výhru v základní hrací době na hřišti soupeře. Už od začátku byl ale lepší favorizovaný Motor. Jeho tlaku zvládla obrana Slovanu odolávat jen do konce deváté minuty, kdy byli hosté vyloučeni za špatné střídání, a nádhernou střelou pod horní tyč z mezikruží se v přesilovce prezentoval Miloslav Čermák. Vzápětí bylo Ústí opět potrestané a po půl minutě přesnou ranou od modré čáry zvýšil náskok domácích Žiga Pavlin, nejproduktivnější bek Jihočechů. Další zásah do sítě Dlouhého na sebe nenechal dlouho čekat. Motor se dostal do přečíslení, Čermák si počkal na najíždějícího Luboše Roba a poslal mu přesnou žabičku. Českobudějovický ostrostřelec se ranou z první pod břevno nemýlil.

I druhá třetina byla gólově bohatá a branky začaly padat i na druhé straně. Hosté se dočkali snížení z hole Jana Kloze, kterému naservíroval puk do mezikruží Husák, a ústecký střelec jej poslal Gábovi mezi nohy. Slovan měl následně i velkou šanci na druhou branku, ale Kasík se neprosadil. Pak neproměněné šance hodně litoval, protože Motoru dvoubrankový náskok vrátil Martin Heřman. K tomu se při přesilové hře odrazil kotouč od vyjetého brankáře a šikovný útočník Jihočechů pohotově zakončil do odkryté klece. České Budějovice mohly přidat pátou branku po chvíli, ale Žovinec z bezprostřední blízkosti trefil břevno. Ústí se krátce před přestávkou dostalo znovu do hry, když chybu Suchánka na útočné modré čáře potrestal Marek Loskot, jenž v samostatném úniku zamířil přesně k tyči.

Pokud byly první dvě třetiny zajímavé, třetí část vzbudila ještě větší pozornost. Už po 40 sekundách hry podruhé v zápase skóroval Miloslav Čermák, který další výstavní ranou nadělil Ústeckým „bůra“. Následující průběh byl hodně hektický – ve dvojnásobném oslabení Motoru například unikl obránce Vráblík, který doslova dorval kotouč do branky i s gólmanem. Sudí k nepochopení domácích fandů gól neuznal. Českobudějovické to ale nemrzelo dlouho, protože vzápětí Babka vypíchl kotouč hokejistům Slovanu a Vladimír Škoda zakončil přečíslení přesnou střelou. Motor vedl 6:2 a bylo rozhodnuto, přesto jeho chuť po dalších zásazích byla znatelná. Nádherný gól přidali domácí v přesilovce, když Pajič našel na modré čáře osamoceného Michala Chovana, který poslal na Dlouhého nechytatelnou bombu. Aby toho nebylo málo, osmou trefu si ještě o chvíli později připsal obránce Martin Mazanec, který se prosadil ukázkovou střelou přes beka do horního růžku branky.

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): „Zápas rozhodly přesilovky, ze kterým se nám povedlo dát tři góly. Za stavu 4:2 ještě pořád bylo Ústí nepříjemným soupeřem, ale pátý gól na začátku třetí třetiny byl zlomový. Potom jsme měli lehké nohy, vycházelo nám snad všechno a třetí třetina dopadla tak, jak dopadla. Jsme rádi, že kluci udrželi celou dobu koncentraci a plnili naše pokyny. Musíme být spokojeni.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas jsme začali celkem dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Pak nás zabrzdila dvě vyloučení, což domácí potrestali. Ve druhé třetině jsme se dostali do zápasu a ještě jsme jeli sami na bránu, bohužel neúspěšně. Domácí opět využili naše fauly. V poslední třetině jsme to ještě chtěli zkusit, ale z prvního střídání jsme dostali gól. Budějovice nás pak totálně rozebraly a nedaly nám vůbec nárok. Vyhrály zaslouženě.“