09.01.2007, Filip Junek, Tomáš Zetek

CEB - TRI 4:2 - MOUNTFIELD odolal i Ocelářům

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Počtvrté za sebou vyprodaný jihočeský hokejový chrám byl opět svědkem výsledného skóre 4:2 pro hostitele. V neděli s Kladnem MOUNTFIELD musel dohánět středočeský náskok, dnes po celý zápas vedl. Poslední dva zásahy do slezské sítě zařídil Jiří Šimánek, a pečetil tak sedmou domácí výhru Jihočechů v řadě.
Do utkání vstoupili lépe domácí a hned zkraje druhé minuty se v první vyložené šanci ocitl Tomáš Vak, jehož našel přesnou přihrávkou v útočném pásmu René Vydarený. Slovenský bek našlápl za vlastní klecí a projel celé hřiště. Exvsetínský útočník ale rozezvučel jen pravou tyč Vojtkovy svatyně. Třinečtí se v úvodu souboje zvládli zapsat do statistik pouze čtyřmi tresty v rozmezí deseti minut. Když seděl podruhé za katrem Roman Tomas, měli dokonce Jihočeši dvojnásobnou převahu. Po jedenadvaceti sekundách ji využil bombou od modré čáry Marek Posmyk. Puk mu předložil kolega Kutlák a českobudějovický sniper zacílil přesně k tyči do protipohybu brankáře Vojtka – 1:0. Jihočeši dál tlačili na pilu a Oceláři se příliš neprosazovali. Poprvé se na delší dobu dostali před Turka až při Šimánkově trestu, ale domácího gólmana příliš neohrozili. Naopak se mohlo měnit skóre opět na druhé straně. Po dalším ukázkovém sólu při chuti hrajícího Vydareného chvíli před pauzou potáhl před Vojtkem puk Viktor Hübl, ale byl již druhým v pořadí, který otestoval pevnost konstrukce třinecké branky. Poprvé se šlo do šaten za jednogólového vedení MOUNTFIELDU.

Třinečtí hokejisté si asi vyslechli od kouče Juříka své a do další části vstoupili daleko disciplinovaněji. Tak tomu však bylo jen stran vylučování. Ve 23. minutě totiž nechali úřadovat čtvrtou českobudějovickou formaci v útočném pásmu. Mladíci dokonale zamotali svým strážcům hlavy. Za brankou vybojoval puk Milan Gulaš a přistrčil jej Štěpánu Hřebejkovi, který si vybruslil až před Vojtka a zcela osamocen poslal švihem puk do horního kouta branky Ocelářů – 2:0. Ani ne minutu poté se proti pravidlům provinil Vydarený a Třinečtí ukázali v početní výhodě, že zápas rozhodně nemá určeného vítěze. Za brankou se uvolnil zkušený útočník Skořepa a obránce Daniel Seman, který si sjel až do ideální střelecké pozice, propálil Romana Turka – 2:1. Do poloviny utkání byl poměr vyloučených 2:5. Poté si však vzal jednu z hlavních rolí sudí Turčan a už poněkolikáté toho musel on i diváci litovat. Hra se rozplizla do mnoha vyloučení a zbytečných přerušení. Ještě do druhé sirény se chvíli hrálo dokonce i čtyři na tři, ale skóre se již neměnilo.

Nastolený trend pokračoval i ve třetí třetině, kdy hlavní rozhodčí vyloučil ve třech minutách hned čtyři hráče. Nutno podotknout, že mnoho zákroků ze strany hostů volalo po vyloučení, protože třinečtí hokejisté se na jihu Čech prezentovali stylem, který by spíš odborníci přisoudili mužstvům jako jsou Karlovy Vary, Plzeň či Zlín. Ta tam byla pohledná hra Oceláře z nedávných dob. Hosté se až příliš často uchylovali k nečistým zákrokům mimo hru, jakými bylo sekání, drobné háčky nebo zbytečné provokování. Na to však Jihočeši nehleděli a šli jsi bojovně za vítězstvím. Ve 44. minutě nejprve nedokázal Sailer v dvojnásobné převaze snad natřikrát protlačil puk do poloodkryté klece Třineckých. Pár chvil po něm už ale využil dohrávanou přesilovku Jiří Šimánek, jenž umě tečoval ránu Kutláka od modré – 3:1. O tom, že závěr bude ještě dramatický, rozhodl šest minut před vypršením normální hrací doby lišák Zdeněk Skořepa, který se dostal s pukem na úroveň brankové čáry a naznačil přihrávku, čímž se mu odkrylo místečku u tyčky. Přesně tam, do milimetrové škvíry pak poslal kotouč, jenž zapadl za Turka – 3:2. V čase 57:49 si hostující kouč Juřík vybral oddechový čas a záhy odvolal Martina Vojtka z klece. Zdeněk Kutlák však v obranném pásmu vybojoval puk a Jiří Šimánek neměl problém uzavřít brankovou listinu utkání – 4:2. Zaplněná Budvar Aréna, jež byla vyprodána počtvrté v řadě, znovu aplaudovala vestoje. Nutno přiznat, že za bojovnost si tyto ovace domácí zasloužili.

Ondřej Veselý tak navíc nejlepším možným způsobem oslavil svůj 500. start v nejvyšší soutěži!

Daniel SEMAN
Milan Kupka, asistent trenéra HCMOUNTFIELD: "Byl to pro nás hodně těžký zápas a jsme rádi za získané body. Soupeř, který hraje o první šestku, byl pro nás opravdu dost nepříjemný. Měli jsme hodně přesilovek a je pravda, že se nám nedařily podle představ. Bylo to statické, hráčům chyběl pohyb."

Jan Daneček, asistent trenéra HC Oceláři Třinec: "Prvních dvanáct minut jsme hráli neustále v oslabení, a to nás stálo obrovské množství sil. Bylo pro nás dobře, že jsme v této fázi inkasovali pouze jeden gól. Ale síly chyběly, ve druhé části jsme skoro neohrozili branku soupeře. V závěru jsme se zvedli, ale0 nesehráli jsme dobře přesilovky. Nechci snižovat výkon domácích, ale z naší strany byl zápas jednoznačně o disciplíně."