04.01.2008, Radek Papáček

CEB - TRI 4:1 - Letargie je pryč

Č. B u d ě j o v i c e - S očekáváním, zda Jihočeši dokáží přerušit nepříznivou bilanci porážek, dnes usedali diváci do ochozů Budvar Arény. A toužebného konce se dočkali. HC MOUNTFIELD pokořil Třinec po dobrém výkonu 4:1, čímž utnul pětizápasovou sérii bez vítězství. Na tom, že Jihočeši překročili svůj stín z posledních zápasů, měla hlavní zásluhu jejich čtvrtá útočná formace. Ta se totiž postarala o tři ze čtyř branek vítězů. Dvě vteřiny před koncem výhru pečetil centr Viktor Hübl trefou při power-play soupeře.

Do utkání vstoupili lépe domácí. V samotném úvodu navíc dostali možnost hrát minutu a půl trvající dvojnásobnou přesilovku. Přesilu pěti proti třem se jim ale využít nepodařilo. Ochozy Budvar Arény jásaly až později. K otevření skóre v 8. min. zavelel Jiří Šimánek, který v útočném výpadu přesným švihem pod břevno branky zužitkoval přihrávku Kůrky.

Jihočeši byli aktivní i nadále. Sailerova tečovaná střela skončila na tyči Vojtkovy branky a v dobré pozici Brabenec však nemířil přesně. Nápor domácích pak otupil trest Sailera. Oslabení sice Českobudějovičtí přestáli, leč krátce po jeho konci přesto inkasovali. Na přihrávku zpoza branky si před Turka sjel Ľubomír Sekeráš a nemýlil se.

Při střele Sičáka pak Třinec zachránila opět tyč. Na druhé straně se po špatné rozehrávce domácích ocitl sám před Turkem Peterek, ale neuspěl. Při vlastním oslabení pak ještě v závěru první třetiny nebezpečně pálil Brabenec.

I se vstupem do druhé třetiny bylo zejména na domácích hráčích vidět, jak moc chtějí odčinit poslední nezdary. Jihočeši předváděli bojovný výkon plný pohybu. Ovoce této činnosti sklízeli v 28. min., když se útočným pásmem prohnal Kotrla a puk před prázdnou branku předložil Lukáši Květoňovi. Tomu nedělalo žádný problém rozvlnit síťku za Vojtkem a vrátit tak domácím opět vedení.

Posléze se zaskvěl brankář Turek, který stačil včas zasáhnout před dotírajícím Štefankou. V polovině utkání zase Kůrka nechal vyniknout Vojtka. Oba gólmani byli hlavními postavami druhé třetiny. Oba se činili. Vojtek při dalších šancích Mertla nebo Hübla. Domácí Roman Turek pak podržel svůj tým, když zneškodnil pokusy Tomíka a z bezprostřední blízkosti pak lapil kotouč z hole Moravce.

Před třetí třetinou tak bylo skóre zcela otevřené. Třinečtí na svého soupeře ztráceli jeden gól, za což mohli děkovat hlavně výbornému Vojtkovi. Ve 46. min. už ale gólman Ocelářů nestačil na druhý gól Lukáše Květoně. Chybu Semana využil Hübl, který před brankou našel právě svého osamoceného parťáka z útoku a ten nepohrdl.

Šance Třineckých následně držel při příležitosti Kotrly opět Vojtek. V 53. min. se veškerá pozornost v hale upřela na Hřebejka ležícího na ledě. Po ošklivém střetu s Výtiskem, který proti rozjetému soupeři zvedl ruce nevybíravě nahoru, musel Hřebejk kluziště opouštět za dopomoci lékařů. Po ošetření zápas nakonec dohrál.

Ani s přibývajícími minutami Českobudějovičtí rozhodně nemohli podlehnout uspokojení. Houževnatý Třinec stále zlobil a dvoubrankový náskok se mohl každou chvíli ztenčit. Definitivní jistotu Jihočechům dal až Viktor Hübl. Dvě vteřiny před koncem dovezl puk do prázdné klece, když jej vstříc trefě vyslal Květoň. Ten tak byl u tří gólů Jihočechů.

Róbert Tomík
Milan Černý, asistent trenéra HC Mountfield: "Po sérii nezdarů jsme podali výborný výkon proti velice kvalitnímu soupeři. Vyvarovali jsme se chyb, které nás v minulých zápasech srážely a dokázali jsme překonat vynikajícího Vojtka. Za týmový výkon zaslouží hráči pochvalu."

Břetislav Kopřiva, hlavní trenér HC Oceláři Třinec: "Pokračovali jsme v solidních výkonech z poslední doby, o výsledku rozhodovaly maličkosti. Po zbytečných chybičkách jsme inkasovali a naopak nedávali šance, to byl hlavní důvod proč jsme nebodovali."