19.11.2002, David Lukeš, Radek Vokál

CEB-SLA 3:2p: Rudolf Suchánek stylově oslavil své osmisté utkání

Rudolf Suchánek v úterý nastoupil před zraky pouhých tří tisíc fanoušků ke svému 800. utkání v nejvyšší soutěži. V první polovině utkání se diváci branky nedočkali. V 30. minutě se dočkali, ale radost z ní měli pramalou - skóre totiž otevřel slávista Petr Jaroš. Turek brzy srovnal, Antoš ale vzápětí strhl vedení na stranu Pražanů. Ve třetí třetině Turek znovu vyrovnal a v prodloužení rozjásal Budvar Arénu vítěznou brankou Petr Sailer. Rudolf Suchánek připravil všechny tři branky domácích!
Úvod utkání více než vítězství sliboval další domácí trápení. První pětiminutovka sice patřila Jihočechům, aktivní byl zejména Sailer, ale na pozorného Málka vyzrát nedokázal. Slavia se snažila tupit domácí nápor a čekat na svojí šanci. Ve druhé polovině první třetiny se hosté stali aktivnějším týmem. Na ledě tak nastala dlouho nevídaná situace. Domácí se soustředili na bránění, Slavia, která v kvalitě defenzívy nezaostávala, útočila častěji (v posledních sezónách byla na jihu Čech k vidění opačná partie). Krátoška a Posmyk své příležitosti neproměnili. 16. minuta patřila domácím. Při nájezdu tří na jednoho volil Ondřej střelu na Málkovu vyrážečku, ten ale prokázal své kvality. Na konci úvodního dějství zaujal Babka, který za Hudáčkovo brankou ubral kyslík Dudovi.

Do druhé třetiny se znovu domácí vrhli s náznakem náporu, navíc měli výhodu přesilové hry. Hosté se však bez větších problémů ubránili a po Štraubově návratu začali domácím zle zatápět. Hudáček si připsal několik parádních zákroků, na jeho straně navíc stálo i štěstí. Klepiš, Posmyk, Kadlec ani Štraub své vyložené příležitosti využít nedokázali. To se povedlo až ve 30. minutě Jarošovi, kterému na ukázkovou teč perfektně namazal Dlouhý - 0:1. V té chvíli Slávisté na ledě jasně dominovali a v hledišti Budvar Arény se začalo vzpomínat na nedělní zápas s Karlovými Vary. Bojovnou krev do žil Jihočechům nalil paradoxně nepřesný rozhodčí Mikula. V době, kdy hosté hráli přesilovku čtyř proti třem, vyloučil Gřegořka za zdržování hry. Tomu předcházel senzační zákrok Hudáčka proti Kadlecově střele, volný kotouč, který však již nebyl v brankovišti, pod sebe stáhl budějovický obránce. Led poprvé zasypaly plastikové lahve. Jihočeši se následné dvounásobné pražské přesile ubránili. Přidali k tomu bonbónek navrch - vracejícího se Turka vyslal do úniku Suchánek a domácí centr poprvé v zápase rozjásal diváky - 1:1. Jihočeši se však dlouho neradovali, protože ve stále probíhající přesilovce hostí strhnul vedení zpátky na jejich stranu Antoš - 1:2. Prvním gólem nabuzení domácí se pak ve zbytku třetiny snažili opět dobýt Málkovu svatyni, ale Mrázkovi ani Jasečkovi se to nepodařilo, skóre se neměnilo ani při domácí přesilovce v samotném závěru prostředního dějství.

Třetí třetina přinesla vynikající zápas. Hned v jejím úvodu, ve 41. minutě, šel ven Kučera a domácí tentokrát trestali. Úspěšná byla opět dvojice Suchánek - Turek - 2:2. Po celý zbytek třetí třetiny byl k vidění nadprůměrný hokej podpořený zlepšenou diváckou atmosférou. Strhnout vítězství na svou stranu se snažily oba týmy. Nejblíž k tomu měli budějovičtí v posledních deseti vteřinách zápasu, ale drtivý tlak v početní výhodě využít v tříbodové vítězství nedokázali.

V nastalém prodloužení Suchánek vyslal dopředu Sailera, který dnešnímu jubilantovi úspěšnou střelou mezi Málkovy betony připsal již třetí asistenci 3:2. Hrdinou zápasu, i když se do zápisu utkání nedostal, byl Zdeněk Ondřej. Poté, co o víkendu navždy ztratil svoji maminku, dlouholetou příznivkyni budějovického hokejového klubu, prokázal bojovné srdce a do zápasu nastoupil. Klobouk dolů Zdeňku, všichni Ti přejeme hodně sil do dalších dnů!

J. Liška (HC ČB): "Po nevydařeném předchozím souboji s Karlovými Vary si mužstvo nevěřilo, ale podařilo se nám to s hráči rozebrat a chci jim poděkovat za nezměrnou bojovnost, kterou dnes prokázali. Slavia byla v některých fázích ve větší pohodě, ale my jsme šli úspěchu naproti."

O. Weissmann (Slavia): "V podstatě musím mužstvo pochválit. Prožíváme těžkou zápasovou sérii, dnes jsme hráli potřetí za sebou venku. V některých fázích jsme byli lepší, vytvořili si šance, ale bohužel jsme po chybách inkasovali. Závěr utkání se trochu nepovedl, proč, to budu moci říct až zítra."