29.07.2003, Tomáš Kučera, Milan Dvořák

CEB-SLA 3:1: Domácí porazili oslabeného mistra

Slávisté přijeli na jih ve značně nekompletní sestavě. Od týmu složeného z nezkušených mladíků nikdo nečekal špičkové výkony, slávisté hrající o místo v kádru byli ale vcelku důstojným soupeřem. Zápas nakonec rozhodla přesnou střelou zápěstím jedna z budějovických nadějí, syn slavného otce Jiří Lála.
Zápas proti mistrovi se skutečně nedal nazvat jinak než jako přípravný. Ráz zápasu určili hlavně trenéři hostů, kteří vyslali na budějovický led notně omlazenou sestavu a ta se dlouho na ledě jen rozkoukávala. První dvě větší šance neproměnil Bartoš, který se nejprve neprosadil svou typickou akcí a poté nedokázal včas usměrnit nebezpečně odražený puk. Ve 13.minutě však již zahřmělo. V přesilové hře napřáhl Jindra, otřel svou střelu ještě o hokejku jednoho ze zadáků Slávie a stav byl 1:0. Druhý úder zařídili domácí mladíci - Hřebejk nádherně naservíroval Lálovi a náskok byl již dvougólový, čímž byla za neustálého tlaku domácích gólově uzavřena první třetina.

Tu druhou otevřel individuální akcí Sailer, ale velmi dobrý Málek nedovolil puku přejít brankovou čáru, ačkoliv asi doteď neví jak. Pak ujížděl sám na bránu Fadrný, ale jeho šanci skvěle zmařil Hudáček. Poté se hra ustálila na nevinném oťukávání a tak zaujala jen kuriózní příhoda, kdy všichni hráči hledali odražený puk a ten se objevil nečekaně v kapse čárového rozhodčího. Hokejový klid zbraní rozetnul až Míka, který skóroval poprvé za záda velmi jistého Hudáčka, ale jeho gólu předcházel faul, pročež nebyl uznán. A tak se zase hra vrátila před Málka. Ve 33.minutě hráli domácí přesilovku a v ní se po střele Jasečka pohodlně trefil Vondrka. Pak domácí opět ubrali, čehož využil aktivní Smítal k ojedinělému úniku, ale neuspěl.

Třetí třetina se hrála už ve velmi vlažném tempu, hlavně domácí se již do útoku pod dojmem náskoku nehrnuli, a tak si zachytal i celkem zmrzlý Hudáček - lapil postupně střely Štracha a Nováka, ale na táhlou střelu juniora Červenky již nedosáhl. Následovaly dva znamenité zákroky proti agilnímu slávistovi Novákovi, ale poté se opět probudili domácí útočníci a jen díky Málkovi a jeho tyčím se již skóre nezměnilo po šancích Ondřeje, Turka, Bartoše a nakonec Jasečka, který trefil právě onu dobře postavenou tyč. Zápas splnil svůj přípravný charakter a výkony některých mladíků jistě způsobily trenérům příjemné starosti.

Nejlepší hráči: Hudáček, Hřebejk - Málek