30.11.2015, Filip Kortus

CEB - PRO 4:2 - Ubojované vítězství nad Prostějovem

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nelehké utkání proti Prostějovu ČEZ Motor zvládl a připsal si další tři body. Vítězství se nerodilo lehce. Od deváté minuty Jestřábi vedli po brance Venkrbce, jenže budějovický obránce Jakub Suchánek dvěma brankami otočil vývoj skóre. Třetí branku přidal Lukáš Květoň, ale tři minuty před koncem snížil Cetkovský, a tak si budějovický navrátilec připsal druhou vítěznou trefu v řadě. Do prázdné branky završil skóre Dušan Žovinec.

Při vlažném vstupu do utkání se po hezké kombinaci dostal ke střele Martin Heřman, se kterou si brankář Luboš Horčička poradil. Do vedení se překvapivě dostali Jestřábi. Matouš Venkrbec si až moc lehce poradil sám s dvěma obránci Motoru a přesnou střelou našel dírku mezi Gábovými betony – 0:1. ČEZ Motoru se podařilo srovnat v první přesilové hře zápasu. Po dvou nepřesných finálních přihrávkách se puk dostal na modrou k Jakubu Suchánkovi, který výstavní střelou švihem do horního růžku vyrovnal – 1:1. Po zbytek třetiny se Motor dral za otočením vývoje stavu, avšak Prostějovští se dobře bránili a navrch chytal velice dobře brankář Horčička. Krásnou individuální akcí se prezentoval Michal Švihálek. Pronikl až před Horčičku, jenže ten si s jeho bekhendovým pokusem poradil. V závěru třetiny měl velkou možnost Zíb, ale s jeho dělovkou si prostějovský brankář poradil.

Druhá třetina se nesla pod taktovkou Jihočechů. Hostující celek si prakticky neškrtl. Ofenziva ČEZ Motoru zkraje druhé třetiny nesla ovoce v podobě druhé branky. Prostějovští pod tlakem špatně rozehráli přesně na hokejku Jakuba Suchánka a řízný obránce se přesnou střelou podruhé zapsal do listiny střelců – 2:1. Uklidňující třetí branku měl na holi obránce Žovinec, jenže jeho bekhendový blafák nebyl natolik rychlý, aby ho Horčička propustil za svá záda. Ojedinělý brejk Prostějova podnikl Patrik Moskal. Po jeho prudké střele nechal vyznamenat David Gába svou lapačku. Srovnat mohli Moravané ve své první přesilovce. Kaluža posílal puk před odkrytou klec, jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

Do třetí třetiny pozměnil trenér Rosol útočné formace. Kuchejda se Švihálkem se přesunuli do první lajny k Pajičovi , třetí tvořil Květoň, Babka a Chovan. Velkou možnost přidat třetí branku měl Josef Straka. Martin Heřman mu naservíroval puk před branku, domácí kapitán puk jenom lehce lízl, jenže gumová pryž o pár centimetrů minula levou tyč Horčičkovy branky. Uklidňující třetí branku v síti Prostějova přidal skvěle hrající Lukáš Květoň. Navrátilec v dresu Motoru navázal na branku z minulého utkání v Prostějově a dodal Motoru klid na hokejky. Prosadil se v přesilovce po přihrávce od Dušana Žovince – 3:1. V závěru si ČEZ Motor hlídal vedení, Prostějov se do aktivity příliš nedostával. Jenže čtyři minuty před koncem utkání dostali Prostějovští možnost přesilové hry, ve které se po střele Krejčíka prosadil z dorážky Jiří Cetkovský - 3:2. Závěrečné power play Prostějovu branku nepřineslo. Naopak. Přes celé hřiště se přesnou střelou prosadil Dušan Žovinec - 4:2.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor): „V úvodu se nedařilo vyplnit naše představy. Z prvních šancí jsme prakticky nevystřelili, za patnáct minut snad jenom třikrát. Pořád jsme chtěli vytvořit něco hezčího. Druhá třetina už se malinko zlepšila. Přesilovky rozhodly v náš prospěch, byli jsme v nich produktivní.“.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Předvedli jsme bojovný výkon. Zdá se mi, že po sérii prohraných zápasů se mužstvo začíná herně zvedat, stejně tak i sebevědomí hráčů. Věděli jsme o zbraních domácího týmu, přesilovky byly jednou z nich. Nedokázali jsme je ubránit a nakonec tato herní situace rozhodla o výsledku.“