20.01.2004, David Lukeš

CEB - PLZ 3:3 p.p. - Body utekly v závěru

V jednom z nejdůležitějších utkání sezóny - s plzeňským Lasselsbergerem - uhráli hokejisté HC ČB na domácím ledě pouze remízu. Téměř po celé utkání vedli, ale o vytouženou tříbodovou výhru přišli 114 vteřin před koncem. Svou první trefu v dresu Budějovic zaznamenal Tomáš Jakeš.
Utkání začalo lépe pro Jihočechy. Už ve 2. minutě se po chybě plzeňské obrany dostal ke kotouči volný Fadrný a strhl vedení na stranu domácích. Těm se v útočném pásmu zalíbilo a nadále pokoušeli střelecké štěstí. Velké šance spálili opět Fadrný, po něm Ondřej, stejně se vedlo i Mrázkovi. Plzeňští v úvodu nevěděli, kde jim hlava stojí, ale soupeřův tlak i díky pozornému Málkovi ustáli. Postupně se jim podařilo s pomocí zvýšené tvrdosti a nasazení hru vyrovnat a Málkovi rázem práce ubylo. Pořádně se prosadili až v závěru úvodního dějství, když v přesilovce nebezpečně pálil Nedoma. Ve zbytku úvodního dějství se hra odehrávala spíš ve středním pásmu, vysoké tempo v úvodu se romělnilo v souboj o každou píď ledu.

Do druhé části nastupovali Jihočeši s výhodou přesilové hry a dokázali jí hned v 21. minutě zužitkovat. Neposedný kotouč uklidil za Málkova záda Jakeš. Domácí radost ale netrvala dlouho. Plzeňští kontrovali téměř vzápětí. 46 vteřin po druhém budějovickém gólu ujel po levém křídle Vostřák, z obránce Ďuráka udělal statistu, a protlačil kotouč za záda nešťastného Mezina. Na snížení Západočechů reagovali hostitelé zvýšeným úsilím, ale několikrát si vylámali zuby na postupně se rozchytávajícím Málkovi. Nevedlo se Mrázkovi ani Bělohlavovi, následně spálil největší šanci druhé třetiny Kristek, kterého našel u tyčku křížnou přihrávkou Bacul, avšak Málkův beton zázračně kotouč vykopl. Jihočeši byli v této pasáži lepším týmem zejména díky lepšímu bruslení a jejich převaha byla korunována rozdílovým gólem, který nakonec přece jen vstřelil Kristek. Ve 34. minutě se dostal s pukem až před Málka a laxní plzeňská obrana mu dovolila dva neúspěšné pokusy, ten třetí už byl ale gólový. Ve druhém dějství se už skóre neměnilo, naopak přibylo přerušení. Prostřední třetina se hrála bezmála 50 minut!

Třetí část, stejně jako tu předchozí, začali budějovičtí přesilovkou, ve 42. minutě dokonce 15 vteřin 5 na 3, avšak tentokrát se jim už nevedlo. V poslední části pomalu začaly Jihočechům docházet síly, ale do 51. minuty se stačili bránit útočným výpadům soupeře. Pak se ale podobně jako Vostřák prosadil rychlonohý Andrašovský a Budějovickým začal hořet led pod nohama. Rozuzlení přišlo v čase 57:15, kdy se po souboji za Mezinovou brankou skácel k ledu J. Straka a rozhodčí daroval hostům výhodu přesilové hry. Ti nabídnutou šanci dokonale využili! V 59. minutě vyrovnal opět Andrašovský. Ve zbývajícím čase základní hrací doby i prodloužení se přes zvýšenou snahu domácích skóre neměnilo, Plzeň si hlídala uspokojivý výsledek a otevřela tak svému soupeři bránu do baráže.

STATISTIKY:

Přehled vyloučení:

celkem

4:5
1.třetina
2:2

6:45 Radek Matějovský Lasselsberger Plzeň 2 minuty Krosček 12:55 Ľubomír Hurtaj Lasselsberger Plzeň 2 minuty Hrubost 13:10 František Mrázek České Budějovice 2 minuty Vysoká hůl 14:39 Jan Fadrný České Budějovice 2 minuty Držení

2.třetina
0:2

20:13 Martin Špaňhel Lasselsberger Plzeň 2 minuty Držení hole 39:05 Dušan Andrašovský Lasselsberger Plzeň 2 minuty Podražení

3.třetina
2:1

40:35 Mario Cartelli Lasselsberger Plzeň 2 minuty Vysoká hůl 49:41 Zdeněk Ondřej České Budějovice 2 minuty Podražení 57:15 Tomáš Jakeš České Budějovice 2 minuty Vražení na hrazení

Statistika buly:

celkem

50:53 (po třetinách 17:16, 19:18, 11:18 - 3:1)