20.10.2002, Milan Dvořák, Radek Vokál

CEB-PCE 7:3: Filip Turek řídil destrukci lídra

Týden snů zakončili hokejisté Českých Budějovic stylově - výpraskem vedoucímu týmu soutěže, který v první čtvrtině soutěže jen dvakrát prohrál. Jihočeši tak již šest utkání v řadě nenašli přemožitele, navíc počtvrté v řadě zvítězili doma. Hlavní hvězdou večera byl Filip Turek, autor tří branek a jedné asistence.
Zápas měl být vyrovnaným duelem do poslední vteřiny, místo toho se však zvrhl v exhibici. Už v šesté minutě nahrál Bartoš zpoza branky a Filip Turek usměrnil kotouč mezi betony hostujícího gólmana - 1:0. Budějovičtí jasně přehrávali soupeře, perníkáři se skoro nedostali z vlastní obranné třetiny. Z pravého kruhu střílel nebezpečně Mrázek, nastřelil ale jen tyčku pardubické branky. Při následném protiútoku se dostal puk na hůl domácích a po pěkné kombinaci ho poslal za Svobodova záda Petr Sailer - 2:0. Za hostující odpověděl vrdou střelou Blažek, Hudáček byl ale na svém místě.

Do druhé části hry vstoupili lépe pardubičtí, největší šanci měl před Hudáčkem osamocený Vyhlídal. Naopak jindy téměř bezchybný Svoboda neměl svůj den. Napřed jej při přesilovce propálil od modré čáry Rudolf Suchánek - 3:0. Svoboda musel lovit puk z brány i o pár vteřin později. Tentokrát jej z pravé strany překonal Zdeněk Ondřej, který tak zakončil svou individuální akci - 4:0. Domácí se však neradovali dlouho, protože o dvě minuty později snížil se štěstím David Pospíšil - 4:1. Po této brance oslavovali budějovičtí fanoušci třígólový náskok svého týmu slovy "Nevadí, nevadí" když podruhé v utkání rozvlnil síťku hostující branky Filip Turek - 5:1. Tím ale gólové hody ve druhé třetině neskončily, zkorigovat stav ještě stihl přesilovkovou trefou Michael Vyhlídal - 5:2.

Pardubičtí fanoušci, očekávající zlepšený výkon perníkářů, museli být po nástupu hráčů na led určitě zklamáni. Ať už bylo v kabinách seběvětší hromobití, hráče hostujícího celku určitě nepoznamenalo, protože po třiceti vteřinách hry napřáhl Ivo Kotaška a prostřelil vše co mu stálo v cestě, včetně brankáře Barka - 6:2. Kotaška si tak připsal svůj první gól v extralize. Domácí dál s klidem kontrolovali průběh utkání a málem nasázeli trápicím se Pardubicím fanoušky vytouženou "desítku". Sailerovu přihrávku totiž proměnil v krásný gól Filip Turek a dosáhl tak prvního hat-tricku letošní sezóny - 7:2. O tři minuty později si další trefu připsal Tomáš Divíšek, jehož nahození od modré čáry skočilo až za Hudáčkovými zády - 7:3. Stav utkání se už nezměnil, perníkáři se dozajista modlili ať ta mizérie už skončí. V utkání bylo vidět deset krásných branek, podobnou úrodu asi Budvar Aréna ještě dlouho nezažije...

Jaroslav Liška (České Budějovice): "Věděli jsme že soupeř hraje v pohodě, proto jsme se na něj poctivě připravili. Dali jsme první gól a vyšly i přesilovky, v nichž nás zdobila jednoduchost a důraz. Jen závěr utkání byl ze strany soupeře odevzdaný. Turkovi ten hattrick přeji, už se potřeboval zvednout, hlavně psychicky."

Miloš Říha (Pardubice): "Nevadí mi prohra, ale to jakým způsobem k tomu došlo. Předvedli jsme velkou mizérii, propadli jsme ve všech činnostech, v obraně i v útoku. Přesto si myslím, že jsme na ledě nebyli špatní. Výsledek je snad pozitivní v tom že spadneme trochu na zem."