16.08.2010, Petr Novotný

CEB - PCE 4:3pp - Výborný obrat zajistil Jihočechům vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Cesta hokejistů HC MOUNTFIELD k vítězství nad Pardubicemi v rámci čtvrtého zápasu Tipsport Cupu byla dlouhá a trnitá. Jihočeši po dvou třetinách prohrávali 1:3 a hosté byli lepší. Zdálo se být rozhodnuto, ale zlepšený výkon celku v poslední části hry a dobře sehrané přesilovky rozhodly o zvratu. Vítěznou branku trefil útočník Milan Gulaš, který také vyrovnával v první třetině zápasu.

Třináctá vteřina a střela Mikesky. Dvacátá druhá a rána Šulce. Běžela devětačtyřicátá a Tomáš Sýkora zakončoval akci Cetkvoského, který mu předložil puk jako na podnose přímo před prázdnou branku – 0:1. Čtvrté utkání letního poháru Tipsport Cup začalo hodně zostra.

A začalo dobře pro hostující celek, který pak z dobrého úvodu těžil po celých deset či dvanáct minut úvodní třetiny. Domácí se těžko dostávali do hry a natož do nějaké střelecké příležitosti. Střel na branku bylo poskrovnu a rozpoložení celku Františka Výborného dokumentoval bek Novák, jenž z dobré pozice netrefil ani branku.

Domácí přežili první oslabení, které ubránili aktivní hrou a pomalu se hostům začínali vyrovnávat. Jejich snahy vrcholily v devatenácté minutě. To nejprve ve vlastním oslabení ujel Cetkovský, aby zle vystrašil celý stadion. Z následného protiútoku se prosadil po vysunutí od Janka Milan Gulaš, který už potřeboval dát gól. Bylo srovnáno a druhé dějství slibovalo dobrý hokej – 1:1.

Pro domácí fandy to však bylo zklamání. HC MOUNTFIELD dobře začal, ale brzy skončil. Jehp snahy otupilo zaváhání v defenzivě. Vzorový brejk Pardubic dva na jednoho, nahrávka Pivka a bleskové zakončení Martina Bártka - 1:2. A to nebylo zdaleka všechno. Za pár minut ztratili domácí puk v rozehrávce. Tu vystihl bek Kočí. Posunul rychle na Špirka a další rychlý brejk zakončovala teč Adama Pineaulta pod horní tyčku Kovářovi branky – 1:3.

Dvoubrankové vedení Pardubic domácími zatřáslo a těžko se z něho dostávali. A hlavně řešili svůj momentální největší problém: dostat se do šance. Protože nějakou vylouženou by člověk pohledal. Snad jen Langhammer měl na holi gól. Po slušně sehrané přesilovkové kombinaci se dostal až na hranici brankovišti, ale Svobodu, který chytal jinak v dobré formě, nepřekonal.

Třetí třetina přinesla obrovský zvrat. Zápas se zdál být rozhodnutý, ale domácí nerezignovali. Zlepšili pohyb a nutili Pardubice k faulům. Časté přesilovky pak celek kouče Josefa Jandače vysilovaly a domácí mohli svou převahu stupňovat. Poměrně brzy snížil budějovický Rudolf Červený. Využil zmatku kolem Svobody a jako první zachytil odražený puk na hranici brankoviště a uklidil ho do brány – 2:3. Domácí ucítili šanci. Donutili Pardubice ke dvěma faulům v krátké době po sobě. Přesilovku pěti proti třem sehráli dobře a Jakub Langhammer byl na konci kombinace a využil přihrávku zpoza branky – 3:3.

Časomíra ukazovala 48. minutu. Domácí od té doby dominovali, měli další šance, ale nedávali. Hrubec, který vystřídal do posledního dějství Kováře, se po většinu třetiny nudil. Vyděsil diváky jen v závěru, když ve vlastní přesilovce špatně rozehrál a na hosty zívala prázdná brána. To však nedali.

Přestřelka pokračovala i v prodloužení. Největší šanci spálila dvojice Bártek – Pivko. Oba měli od domácích beků času, kolik chtěli, ale nedokázali toho využít. Rozhodla pak další přesilovka a prudká rána Milana Gulaše - 4:3.