03.10.2015, Filip Kortus

CEB - MST 3:2 - Ubojovaná výhra s posledním Mostem

ČEZ Motor potvrdil nepsané pravidlo, že kvalitní celek neprohraje třikrát v řadě a porazil na domácím ledě poslední Most 3:2. Jihočeši se v utkání spíše trápili, Severočeši nebyli lehkou kořistí. Dvěma brankami se blýskl kapitán Straka. V dalším utkání hraje Motor ve středu na Kladně.

S cílem odčinit dvě porážky v řadě vstupovali Jihočeši do utkání s posledním Mostem. Hned z prvního útoku vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Petráska Pajič, gólman Mostu dobře zasáhl lapačkou. Za Motor se vyznamenal po tečované střele David Gába a potvrdil dobré reflexy. Od desáté minuty začal Motor soupeře přehrávat a dostávat ho pod neustálý tlak. V dobrých pozicích se neprosadil Marek ani Vráblík, z dorážky nepřekonal Petráska ani Suchánek. Branka přišla až dvě minuty před koncem první třetiny. Bekhendový pokus Tomáše Nouzy se odrazil ke kapitánovi Strakovi, který dostal touš za záda Petráska – 1:0.

Druhou branku v zápase mohl přidat Josef Straka, Nouza mu předložil puk před branku, ale budějovický kapitán těsně přestřelil. Na druhé straně mohl vyrovnat Zdeněk, byl sám před domácí klecí a nastřelil pouze pravý beton Gáby. Přišla druhá přesilovka Motoru v zápase a Jihočeši nevyužili několik dobrých možností. Ujala se až povedená bekhendová střela Lukáše Žálčíka do levého růžku hostující branky – 2:0. Třetí branka se nabízela Romanu Vráblíkovi. Obránce s devítkou na zádech dorážel do odkryté branky, ale nastřelil pouze mostecké obránce ležící v brankovišti. Severočeši se vrátili do utkání náhodnou brankou. Daniel Hora nahodil puk ze středního pásma a nepozornému Davidu Gábovi doplachtil až do branky – 2:1. Od pohromy zachránil Motor domácí kapitán Straka. Martin Hanzl ujížděl v oslabení sám na Gábu, Straka se ovšem dobře vrátil a rybičkou mu puk vypíchl.

Ve třetí třetině stáhl domácí trenér Petr Rosol hru na tři útočné formace a vyslal Jakuba Babku do první formace. Velkou šanci na začátku třetiny měl Procházka, Gába si s jeho střelou poradil. Mostečtí po celou třetí třetinu zkoušeli střely ze všech koutů kluziště, druhé zaváhání ale domácí brankář nepřipustil. Třetí branku v síti Mostu přidal kapitán Straka, kdy náramně prošel mosteckou obranou a zavěsil – 3:1. Snižující branku vstřelil Řehoř, ale na více se Most nezmohl, takže Motor bral tři body.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „Po dvou porážkách jsme potřebovali jakékoliv vítězství jakýmkoliv způsobem. To se naplnilo a utkání jsme vydřeli. Rozhodla zkušenost Pepy Straky, který byl rozdílovým hráčem. Jsme rádi za tři body.“

Josef Řeháček (HC Most): „Kvalita našeho kádru je určitě jinde než Českých Budějovic. Straka, Nouza, to jsou hráči, které my bohužel nemáme. V rozhodujících momentech tihle hráči dělají výsledky. Prohráváme o gól, bojujeme jak bojujeme, ale chyby se nahromadí a soupeři to tam padne.“