02.09.2008, Michal Špírek

CEB - MLB 4:3 - HC MOUNTFIELD v domácí generálce vítězný

Naposledy před startem nové sezóny mohli diváci v Budvar Aréně spatřit hokejisty HC MOUNTFIELD v přípravném zápase. S Mladou Boleslaví si domácí tým po vyrovnaném průběhu nakonec poradil, zvítězil 4:3. A to i díky dvěma brankám Lukáše Květoně. Velkou zbraní Jihočechů byla v zápase přesilová hra, když v ní udeřili hned třikrát. Celý zápas odchytal v domácím brankovišti Roman Turek.

Na první branku se v Budvar Aréně dlouho nečekalo. Hned po vyhraném úvodním vhazování se Boleslavští nahrnuli za bránu soupeře, až se ke střele z úhlu dostal Rok Pajič a Václav Eiselt dorazil vyražený puk za Turkova záda- 0:1.

První vážný pokus domácích o vyrovnání měl na svědomí v 6. minutě Štěpán Hřebejk, jenž se za bránou uvolnil svými typickými otočkami, ale Chábera jeho pokus vykryl. Mladoboleslavský tým se uchýlil k bránění a nevyvíjel žádnou aktivitu směrem dopředu. A tak asi zákonitě muselo přijít srovnání stavu.

Nejprve ještě Šimánek na Cháberu nevyzrál, když ještě v minulé sezóně českobudějovický brankář předvedl pěkný zákrok lapačkou. Jenže v čase 09:16 již nestačil na pohlednou kombinaci Radka Dudy a Petra Sailera, který si připsal první přesilovkový gól MOUNTFIELDU v utkání- 1:1.

V 15. minutě se po dlouhé době přihlásil ke slovu boleslavský útočník, konkrétně Martin Čech, s jeho nebezpečnou střelou z úhlu si Turek poradil. V 17. minutě přišel druhý souboj Šimánek versus Chábera, a hostující brankář byl i podruhé úspěšný- efektním semaforem chytil prudkou střelu mířící do vrchní části branky. To byla poslední vážná situace v první třetině. Velmi rychle hraná dvacetiminutovka s minimem přeřušením tedy skončila vyrovnaným stavem- 1:1.

V druhé třetině se již hra kouskovala daleko více, například i kvůli vyloučení Barinky ve 23. minutě. A HC MOUNTFIELD nabídnutou příležitost znovu využil- Lukáš Květoň dorazil v pádu střelu vyslanou Tomášem Frolem- 2:1.
Dění v Budvar Aréně poté narušil výpadek elektřiny. A po neplánované přestávce se do hry přeci jen o něco lépe pustili Boleslavští, na které Roman Turek v prvních pěti minutách druhé třetiny asi jen ztěží dohlédl, tak dlouho ho Středočeši neohrozili. 27. minuta ale přinesla zakončení Barinky a Štrby, obě ale na překonání jihočeského brankáře nestačily.

Ve polovině utkání poté sáhli hostující trenéři k výměně brankářů, Cháberu nahradil Filip Šindelář. Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání ve 36. minutě, po první neproměněné přesilovce domácího týmu. Martin Čech našel ideálně Daniela Boháče a ten rozvlnil síťku- 2:2. Ale za 36 sekund už bylo vše zase jinak. Hřebejk předložil puk mezi kruhy Lukáši Květoňovi a ten tahákem Šindeláře v bráně hostů překonal- 3:2.

A plodnou pětiminutovku zakončil svou druhou brankou Václav Eiselt, když když mu puk před Turkem připravil ideálně Štrba. Pro zkušeného Eiselta už nebyl velký problém zasunout puk mezi tyče- 3:3.

Po bohaté a zajímavé druhé třetině přišla poté její chudá příbuzná. Oběma týmům se nedařilo usadit v útočném pásmu a něco kloudného vymyslet. A tak čas pomalu plynul kupředu, aniž bychom byli svědky zajímavých situací. Hru tak mohlo oživit například vyloučení Frola, jenomže Boleslavským se, narozdíl od hráčů MOUNTFIELDU, v přesilové hře vůbec nedařilo.

Tento fakt dokumentovala i 50. minuta. V ní hráli po vyloučení Posmyka přesilovou hru domácí, a byla to jiná káva. Trojice Ivan Huml, Radek Duda a Petr Sailer zatápěla před bránou, a prvně jmenovaný dával po předávce od kolegů gól takřka do prázdné brány- 4:3.

Situace s podobným obsazením se odehrála v 57. minutě, agilní Sailer našel hůl neméně aktivního Radka Dudy, který však jen nastřelil betony Šindeláře. Boleslavští mohli k náporu v posledních deseti minutách využít dvě přesilové hry, jenomže za zmínku stojí jen dělovka Marka Posmyka, jehož ránu vytlačil Turek do ochranné sítě. A když se HC MOUNTFIELD ubránil poslední minutu a půl šesti hráčům Boleslavi, hrajících powerplay, potvrdila konečná siréna vítězství Jihočechů.

Ernest Bokroš, trenér HC MOUNTFIELD: Po dnešním utkání jsem spokojený s naším útočným pásmem a středním pásmem, ale nespokojený s obranným. Chyběla mi tam lepší rozehrávka. Moc jsme si vzadu hráli s pukem a tím si to utkání zbytečně zkomplikovali.