10.12.2011, Michal Špírek

CEB - MBL 5:3 - Tentokrát bylo do debaklu daleko

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorost Českých Budějovic si třikrát poradil s Mladou Boleslaví velkým rozdílem, tentokrát se ale na tři body nadřel o poznání více. A to i přesto, že hosté přijeli jen se třinácti hráčí, z nichž pět bylo věkem mladšími dorostenci. Boleslav dokázala vyrovnat ve druhé třetině na 2:2, domácí ale rychlými brankami zlomili odpor soupeře. U všech branek svého týmu asistoval v zápase Luboš Rob.
9:2. 9:0. 11:1. To byly výsledky, kterými HC MOUNTFIELD vyprovodil své boleslavské soupeře ve skupině Střed staršího dorostu před závěrečným čtvrtým setkáním. A kanonáda domácího celku se očekávala i tentokrát, zvlášť proto, že hosté přijeli s pouhými třinácti hráči do pole, z toho pět hokejistů spadalo ještě do kategorie mladšího dorostu. Možná i podcenění soupeře ale zapříčinilo to, že Budějovice se v první třetině prosadily jen jednou. V první desetiminutovce předváděli Jihočeši mátožný výkon a hosté mohli litovat, že se jim nepodařilo ani jednou překonat Gábu. Takový Stanislav Brzák k tomu měl hned tři dobré příležitosti, ale domácí gólman svůj tým podržel. Když Jihočeši zjistili, že samo to proti poslednímu celku tabulky nepůjde, zabrali a přineslo to ovoce. Luboš Rob si ve 14. minutě při přečíslení počíhal na správný okamžik a předložil k druhé tyči přihrávku Emilu Švecovi. Ten už jen mohl slušně poděkovat a zavěsit kotouč do sítě - 1:0. Boleslav se v první třetině prezentovala sympatickým výkonem a nepouštěla domácí do zakončení. HC MOUNTFIELD oproti tomu zůstal v prvních dvaceti minutách hodně za očekáváním.

Do druhého dějství vstoupili domácí rázným způsobem a už po 73 sekundách to bylo 2:0. A byl to opět Emil Švec, kdo si počínal důrazně, přetlačil svého strážce a posunul puk mezi betony brankáře. Mladá Boleslav se v úvodu třetiny takřka nepotkávala s pukem, tuto pasáž ale přežila bez dalšího obdrženého gólu. I proto, že Ašenbrenner vychytal Krcha. Ve 30. minutě se prosadili hosté. Agilní Brzák nabral rychlost a z kruhu tvrdě vystřelil do betonu Gáby. Odražený kotouč dokázal dorazit s trochou potřebného štěstí do odkryté branky Jakub Semirád - 2:1. A o minutu později bylo dokonce srovnáno! Boleslav zahrála výborně přesilovku, kapitán Šimon Boček se opřel do puku a nechytatelnou ránou poslal kotouč mimo dosah Gáby. Ten měl navíc zakrytý výhled - 2:2. Jihočeši se ale dokázali otřepat a získali ve 34. minutě ztracené vedení zpět. Hosté zaspali při střídání, puk po ose Gába - Rob doputoval na útočnou modrou, kde byli osamoceni hned dva hráči HC MOUNTFIELD. Milan Šesták převzal kotouč do své moci a v nájezdu volil přesnou střelu do růžku - 3:2. Za třicet sekund se Jihočeši prosadili znovu a zlomili odpor soupeře. Prosadil se David Bílek, asistoval mu opět Luboš Rob, který měl prsty i ve všech předchozích brankách svého týmu - 4:2. A protože Semirád nezakončil divokou pasáž zápasu proměněným trestným střílením, odcházel HC MOUNTFIELD do kabiny spokojenější. Gába si po faulu spoluhráče Ťoupala bez potíží poradil s nájezdem protivníka a střela mezi betony ho nepřekvapila.

Ve třetím dějství dokázali domácí ve 42. minutě využít přesilovku. Josef Žáček šikovně zkusil zakončit z velkého úhlu, a když k tomu připočteme špatné postavení brankáře, byl z toho další gól v síti Ašenbrennera, od jehož výstroje se puk odrazil za brankovou čáru - 5:2. Pátou asistenci zaznamenal Rob. Nepříjemností pro hosty bylo nucené střídání brankářů, Ašenbrenner se zranil po jednom ze zákroků a na jeho místo musel Jan Plíšek. Ten se uvedl pěkným zákrokem lapačkou. A přihlížel i tomu, jak se v 53. minutě prosadil nejlepší hráč hostů Stanislav Brzák - 5:3. Utkání už se pak jen dohrávalo, hosté dosáhli svého maxima a ve třinácti lidech vybojovali přijatelný výsledek. Ještě před vypršením poslední minuty se vztekal domácí Prokeš, který po svém zakončení asi viděl puk za brankovou čárou. Rozhodčí ale rozpažil ruce. Plíšek si tak připsal bravurní zákrok a nepřipustil další změnu skóre.