07.12.2008, David Lukeš

CEB - LIT 5:1 - HC MOUNTFIELD potřetí v řadě vítězí!

Č. B u d ě j o v i c e - V krátké době přivítal HC MOUNTFIELD znovu na svém ledě celek ze samé špice tabulky. Po Vítkovicích přijel na jih Čech lídr z Litvínova a i on odjíždí s prázdnou. Budějovičtí hokejisté prokázali zlepšenou formu z posledního období a silného protivníka zdolali vysoko 5:1. Velkou měrou přispěl k povedenému představení Ivan Huml, autor dvou branek a jedné asistence. V brance se tentokrát představil Jakub Kovář, který svému týmu při vítězném tažení hodně pomohl.
Příjezd hokejistů Litvínova do Budvar Arény vždy přináší pohledný hokej, v němž útoky hrají nezanedbatelnou roli. Nejinak tomu bylo i tentokrát, ovšem za situace, kdy po dlouhé době přijeli Severočeši v roli lídra extraligy. I když byl úvod z obou stran vyrovnaný, první šanci si vypracovali právě hosté. Kubinčáka ovšem ve 4. minutě vychytal Kovář, který nahradil absentujícího Turka. Přestože nevyužití první šance nebývá obvykle velký průšvih, hosty tento moment následně dvojnásob mrzel. Domácí totiž v následující minutě brankově udeřili a to hned dvakrát.

K první trefě jim ale pomohla i hrst štěstí. Nahození Tomáše Kůrky z pravé strany do prostoru brankoviště si do vlastní síťky srazil Martin Heinisch - 1:0. O 24 vteřin později se dravě před Fraňkovu branku probil Milan Gulaš a nadvakrát dokázal zakončit - 2:0. Branková bouře z páté minuty nasměrovala vývoj první třetiny. Jihočeši se dostali do pohody, kterou potvrdili využitím hned první přesilovky. Od modré čáry ve 12. minutě pálil raketovou rychlostí a s hodinářskou přesností Petr Gřegořek, čímž vyhnal Fraňka z branky a na led Budvar Arény se podíval i Jaroslav Hübl - 3:0. Přesto si mohli Chemici odchod do kabin poněkud zpříjemnit. Snížení měl v 18. minutě na hokejce Viktor Hübl. Bývalého budějovického kanonýra však zázračně vychytal lapačkou mladík v brance MOUNTFIELDU Jakub Kovář!

Úvod druhé třetiny přinesl svižnou podívanou. Hosté se drali za snížením, Budějovičtí vozili na svých holích notnou dávku nabytého sebevědomí a také se netajili útočnými choutkami. Obrany obou týmů se ovšem také činily a tak vyložených šancí bylo v této pasáži k vidění poskrovnu. Radost ochozů tak přišla až v 31. minutě a stalo se opět v přesilové hře.

K opakované ráně z mezikruží se dostal Ivan Huml, jehož muskulaturní paže poslaly napodruhé puk nadzvukovou rychlostí pod břevno Hüblovy branky - 4:0. Vstřelená branka nabuzené Jihočechy definitivně uklidnila. Navíc mohli své vedení navýšit. Hned vzápětí se do úniku dostal Veselý, zvolil i dobré řešení, ovšem lehnuvší si Hübl ho výborně vychytal. Litvínovští však zápas sympaticky nezabalili. Snažili se Viktor Hübl nebo Peter Jánský, ovšem pokaždé proti nim stál znamenitý Jakub Kovář. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0 pro MOUNTFIELD.

Čtyřbrankový náskok Jihočechy uklidnil a to se projevilo na jejich hře. Poslední třetinu začali útočně, do šancí se dostali Melichárek s Kůrkou, s oběma si ale poradil Hübl. Ve 44. minutě mohl chybnou Hüblovu rozehrávku za brankou potrestat Huml, jenž mířil přihrávku na mezikruží na volného Melichárka, jemuž hostující obrana vložila na posledí chvíli do střely hůl. Puk místo do prázdné klece putoval do rohu kluziště. MOUNTFIELD se dočkal jubilejního pátého gólu o chvilku později. A postaral se o něj opět Ivan Huml. Tomu solidní prací u branky připravil ideální pozici Tibor Melichárek a Huml jen doklepával do odkryté branky - 5:0.

Hosté sympaticky nerezignovali a v podstatě z protiútoku odpověděli, když po hbité kombinaci se sám před Kovářem ocitl Robert Reichel a neatakován zakončil přesně k levé tyčce - 5:1. Ve 48. minutě tak bylo zkompletováno konečné skóre, neboť střelci obou týmů ho už do konce zápasů změnit nedokázali. Šance na to měli - agilní Kůrka a Hudec na straně Budějovic, za Litvínovské se nebezpečným pokusem prezentoval Jenáček. Oba brankáři už ale byli pozorní. Budějovičtí hokejisté si tak připisují třetí výhru v řadě a ještě víc vyšperkovali svojí bilanci v období po reprezentační přestávce - v osmi zápasech si připsali na své konto už 17 bodů.