01.09.2006, Radek Papáček

CEB - LIB 6:1 - Generálka na výbornou

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Čekání na první ostrý soutěžní zápas zastihlo HC Mountfield v dobrém rozpoložení. Jihočeši si připomněli jarní čtvrtfinále extraligy a jasně přehráli Tygry z Liberce v poměru 6:1. Nejvíce střeleckého prachu si na předligový finiš schoval Jiří Šimánek, který se v zápase prezentoval dvěma brankami a jednou asistencí.
Do utkání, které pro obě mužstva bylo poslední přípravou na novou sezonu, měli lepší vstup Liberečtí. Procházkovi ani Vampolovi se však Romana Turka překonat nepodařilo. Naopak domácí byli v úvodu velice produktivní. Mezi 5. a 8. minutou se ze vstřelené branky radovali čtyřikrát. Vyražený puk Stejskalem nejprve dopravil do sítě Jiří Šimánek - 1:0. Ve skrumáži před náhradníkem Milana Hniličky se nejlépe zorientoval Tomáš Mertl - 2:0. Následně Hübl vybídl k úniku Petra Sailera a ten proměněným nájezdem skóre zvýšil - 3:0. Po dvaceti čtyřech sekundách srazil Tygry do kolen po Šimánkově přihrávce Tomáš Vak - 4:0. Radost českobudějovickým fanouškům zkazil kotouč v obličeji Václava Nedorosta. Útočník odešel do kabin a do konce utkání již do hry nezasáhl. Domácí uspokojeni čtyřgólovým náskokem polevili, z mezikruží pálil Lubomír Vaic. Ke smůle hostů ale jen do prsou brankáře Turka.

Začátek druhé třetiny se z části podobal té první. V ponechané výhodě připravila spolupráce Vaka s Tomanem další gól pro Jiřího Šimánka - 5:0. Šance ke snížení se poté Severočechům naskytla v přesilovce 5 na 3. Střely Čutty, Moravce i Tomajka domácího gólmana nepřekonaly. Prvního úspěchu se svěřenci trenéra Palečka ale přeci jen dočkali. Těsně před vypršením Gřegořkova trestu skončila gólem pohledná spolupráce Čermáka, Pabišky a Jana Víška, kterou posledně jmenovaný zakončil do levého růžku Turkovy klece - 5:1. Na pětibrankový rozdíl zvyšoval v 31. minutě tečí Macháčkovy střely Ondřej Veselý - 6:1. V brance hostí pak Stejskala nahradil Filip Šindelář.

Poslední třetina neprobíhala již v takovém tempu jako ty předchozí. Místo v brance přepustil Turek Janu Cháberovi. Na domácích byla patrná spokojenost s výsledkem a na hostech nebyla vidět přílišná snaha o zvrácení utkání. Diváci v Budvar Aréně tak viděli hru spíše ve středním pásmu bez vážnějších šancí. V 51. minutě nepochopitelně fauloval Gřegořek a za nesportovní chování mu následně sudí Pešina udělil desetiminutový osobní trest. Pro obránce Mountfieldu tím zápas skončil. V závěru ještě zkoušel neúspěšně protlačit puk mezi Cháberovými betony Jan Plodek. Se stejným výsledkem si počínal i Čermák, ten tentokrát narazil na beton mladého gólmana. V poslední šanci trefil Hübl rameno libereckého brankáře.