10.03.2004, Antonín Vansa

CEB - KVA 6 : 2 - Vysoká výhra nad odpočívajícími Energetiky

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí hráči rozstříleli ve svém druhém přípravném zápase na nadcházející baráž Karlovy Vary 6:2. O čtyři branky Jihočechů se postaral první útok, dvě vstřelil sám útočník Martin Štrba.
Karlovarští hokejisté byli od úvodní minuty myšlenkami spíše na dovolené se svými drahými polovičkami u moře. Českobudějovičtí měli lepší vstup do zápasu, už v 16 vteřině ohrozil Bartovu klec z úhlu Bělohlav, ale trefil pouze boční síťku. Karlovy Vary mohly poprvé udeřit v čase 4:23. Skuhravý si na modré čáře hravě obhodil Jasečka, ale Chábera rozklekem jeho přízemní střelu zneutralizoval. Na druhé straně hezky vypálil z prostoru mezi kruhy Ondřej, ale Barta vyrážečkou zasáhl včas. Úvodní gól zápasu přišel v 15.minutě. Váhajícího Jindru obral za Cháberovou brankou o puk Kumstát a jeho přihrávku uklidil mezi betony mladého gólmana domácích Jan Alinč - 0:1.
Domácí mohli vyrovnat v končící 17.minutě. Za brankou zabojoval Bělohlav, po závaru před Bartovou klecí však nepřesně mířil Rob i Štrba. Jihočeši se dočkali až v čase 17:45. Po pravém křídle ujel František Mrázek a jeho bekhendová střela skončila po teči hostujícího obránce překvapivě nad ramenem Libora Barty - 1:1. Velice aktivně odehrál první dvacetiminutovku Lukáš Květoň. Po faulu na něj byl v 19.minutě vyloučen Kivoň a přesilovou hru využil hned po šesti vteřinách obránce Josef Jindra. Barta zjevně čekal teč Bělohlava a střela od modré jej překvapila - 2:1.

Vyrovnání se zrodila zkraje druhé třetiny. Ve vlastním oslabení přebruslil Muchu Petr Kumstát a nad rameno Chábery dal branku na 2:2. Strhnout vedení na stranu domácích mohl o dvě minuty později Kostourek, který vyřešil nájezd dva na jednoho střelou do připraveného Barty. Ještě hezčí zákrok si zkušený brankář připsal proti střele Ondřeje. Z rohu kluziště ho oslovil Sailer, ale padající centr druhého útoku nestačil v tísni zvednout puk.
Ve 29.minutě mohli Západočeši jít podruhé v utkání do vedení, ale přihrávku Netíka netrefil před prázdnou brankou Polák. Nejhezčí kombinaci zápasu předvedli českobudějovičtí hokejisté v čase 34:03. Martin Štrba si dvakrát vyměnil puk s Bělohlavem a zasunul kus kaučuku za vystřídavšího Rudolfa Pejchara - 3:2.

V závěrečné části už hosté jen těžko hledali důvod k tomu, aby před přicházejícími prázdninami riskovali své zdraví v zápase, v němž prakticky o nic nešlo. Poslední naději ke vstřelení branky měl Skuhravý, do jeho střely ale obětavě padl Josef Jindra. Naopak na druhé straně se přiklonilo štěstí k Jihočechům. Branka byla oficiálně připsána Radku Bělohlavovi, pravdou zůstává, že Pejchara překonali nešťastně Karlovarší sami - 4:2. Rychlonohý útočník s číslem 19 na zádech mohl dát gól i ve 46.minutě. Po střele Koldy vyškrábl puk zpod betonu Pejchara, na úspěšný blafák měl však žalostně málo času.
Jeho akce stála za brankou domácích na 5:2. Puk zavezl do útočného pásma, zadovkou našel kapitána Roba, jehož ránu ještě těsně před Pejcharem tečoval Martin Štrba a dal druhý gól v zápase. Za dalších 100 sekund slavila hodně prořídlá Budvar aréna šestý úspěch HC České Budějovice. Po přihrávce Mrázka vypálil od modré čáry Stanislav Jasečko a k tyči dal na 6:2.
Kaňku přípravného duelu obstaral v 54.minutě Václav Skuhravý, který zasáhl hokejkou v obličeji Koldu a rozhodčí Haškovec mu vyměřil trest na 5 minut + do konce zápasu. V přesilovce mohl skórovat Kristek, křížnou přihrávku od Bacula tváří v tvář Pejcharovi proměnil jen v ránu do mantinelu. Trenéři Radek Ťoupal s Ladislavem Koldou nachystali na závěrečných třicet vteřin i hru bez brankáře, která se však proměnila v lacinou exhibici Rudolfa Pejchara. Už při bully stál s hokejkou připravenou ke střele. K ní se dokonce v čase 59:51 dostal, ale trefil jen na modré čáře stojícího Roba. Divoký výjezd zkušeného brankáře zůstal nakonec přes veškerou snahu Kristka nepotrestán.

Podobně jako v zápase s Mladou Boleslaví, i tentokrát se jezdily po skončení utkání samostatné nájezdy. Obě branky vstřelili Jihočeši pod lapačku Rudolfa Pejchara, Karlovy Vary naopak objevily slabší místo Josefa Kučery mezi jeho betony. Tam zamířil i v osmé sérii Lukáš Galvas a protože na druhé straně otřel Sailer svou střelu jen o lapačku Pejchara, vyhráli Západočeši na nájezdy 3:2.