09.08.2011, Miroslav Mayer

CEB - KLA 4:3 - Odveta se Jihočechům doma vydařila

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejistům HC MOUNTFIELD se podařila odveta za první prohraný zápas z Kladna. Vyrovnané utkání rozhodl v poslední třetině Roman Pšurný, který svým gólem dokázal rychle odpovědět na vyrovnávací gól Kladna a dvěma brankami tak oslavil svůj dnešní svátek. V utkání Jihočeši vždy vedli a hosté pouze dotahovali. V brance domácího mužstva dostali příležitost oba brankáři.

Ve třetím přípravném utkání HC MOUNTFIELD viděli diváci v Budva aréně zajímavou přestřelku a oproti předchozímu utkání s Třebíčí se rozhodně nudit nemuseli. Chvíli hráli domácí, chvíli hosté. K vidění byla řada pěkných kombinačních akcí i sedm gólů. Pro domácí fandy navíc okořeněné tím, že čtyři z nich byly do sítě hostujícího celku.

Už ve druhé minutě zkoušel pozornost domácího gólmana Kováře Kalla. Jihočeši poprvé zahrozili Pšurným, který v páté minutě ujel po střele Tomana do protiútoku, ale nedal. Cikánek mu jeho bekhendový blafák vystihl. Oba celky nastoupily v silném složení. Kladno třeba poprvé v přípravě nasadilo zkušenou obrannou dvojici Toman – Procházka a v útoku hrál i veterán Radek Bělohlav. HC MOUNTFIELD nastoupil prakticky v nejsilnějším složení. Chyběla jen lajna Šimánek – Kašpařík – Martynek. Na hře to bylo znát. Oproti předchozím už měla slušné tempo a bylo k vidění hodně akcí i šancí.

V 7. minutě se dostal do šance útočník Květoň, jenž si najel na nahrávku Gulaše od mantinelu a u branky ho faulem zablokoval Růžička, který na trestnou cestoval ještě několikrát. Hned první přesilová hra domácím vyšla. Její první polovinu sehráli parádně a Cikánek se měl co otáčet za nepříjemnými střeleckými pokusy. V její druhé polovině už se Jihočeši prosadili. David Kuchejda dostal prostor od soupeře, zamíchal pukem a bekhendovou střelou trefil prostor mezi betony – 1:0.

Následovaly další početní výhody svěřenců Františka Výborného, ale ani dvojnásobná početní výhoda další gól nepřinesla. Naopak z první přesilovky se radovali hosté, když Toman nádherně našel Pateru, který střelou z první trefil odkrytou část branky. Ovšem jeho radost trvala jen chvilku. Branka už v tu dobu byla posunutá a gól neplatil. Co jim nevyšlo ve 14. minutě, povedlo se těsně před odchodem do kabin. To beci budějovického mužstva nechali soupeři až příliš mnoho prostoru. Střelu Diviše Kovář vyrazil před Lukáče, ale dokázal zlikvidovat i jeho pokus. Na další dorážku Petra Kafky už v leže nestačil a bylo vyrovnáno.

Druhá třetina znovu nabídla vcelku vyrovnanou partii, která nakonec skončila vedením budějovického mužstva. Kladno sice vstoupilo do prostřední části hry v lepším světle, ale střela Hlaváče gólem neskončila a pak se na větší šanci čekalo až do druhé poloviny. Paradoxně to byli Jihočeši, kteří v tu dobu byli o něco horším mužstvem. Gulaš vyšel výtečně z mely v rohu kluziště, předložil na brankoviště Romanu Pšurnému a ten se štěstím propálil Cikánka – 2:1. Běžela 36. minuta. Domácí pak ožili. Přidali na důrazu a vynutili si další faul Kladna. Přesilovku však podcenili a dali soupeři možnost vyrovnat. Petr Kuchler v oslabení projel celé hřiště. Ze dvou beků před brankářem Kántorem, který byl v tu chvíli v brance několik minut, udělal solné sloupy a do protipohybu gólmana skóroval – 2:2.

Ovšem ani gól ve 40. minutě nestačil hostům na to, aby udrželi po dvou třetinách bezbrankový stav. David Kuchejda vzal puk čtyři třetiny před koncem druhé části za brankou, vyjel do chumlu před ní a kotouč z jeho hole se došoural za brankovou čáru – 3:2.

Poslední dějství přineslo velké překvapní v podobě rychlého vyrovnání Kladna a potom ještě rychlejšího získání vedení ze strany domácích. Nejprve se dostal ke střele Antonín Melka. Chvíli potom, co přejel modrou čáru vystřelil zpoza beka a ne moc rychlý puk skončil v rohu branky překvapeného Kántora, který nic neviděl – 3:3. Ovšem opět se Kladno neradovalo dlouho. Po buly ve středovém kruhu se dostal do úniku Roman Pšurný. Dokázal si položit gólmana a vstřelit svůj druhý gól v zápase a zároveň dosáhl vítězné branky – 4:3.

V závěru duelu ještě ujel Milan Gulaš, ale pečeti výsledku chybělo pár centimetrů, protože tečovaný puk gólmanem orazítkoval tyčku. Kladno zkusilo v poslední minutě hru bez brankáře, ale k ohrožení branky to nevedlo a domácí slavili druhou výhru v přípravě.