17.08.2010, Petr Novotný

CEB - KLA 1:2 - Středočeši dokázali otočit stav a vyhrát

Č. B u d ě j o v i c e - Druhé utkání ve dvou dnech už budějovickému týmu výsledkově nevyšlo. Celek kouče Františka Výborného začal tak, jak končil včerejší duel s Pardubicemi. Dostal se do vedení, ale jeho aktivita postupem času ochabovala. Toho hosté využili. Srovnali a v poslední části hry výsledek otočili. Dalším gólům zabránil gólman Šimon Hrubec, který podal solidní výkon a vedle rutiních zákroků předvedl i několik nadstandardních.

V zápase Tipsport Cupu proti Pardubicím domácím hráčům utekl začátek utkání a doháněli to až v poslední třetině. V přípravném střetnutí s Kladnem to bylo naopak. Celou první třetinu byli Jihočeši lepší. Ale dali jen jednu branku, i když šancí měli víc. Trenér František Výborný nechal sestavu podobnou té z minulého zápasu. Nově hráli dva Slováci Suja s Čintalou a trojice juniorů Seidl – Sedlák a Švihálek.

Do první šance se Jihočeši dostali ve čtvrté minutě. První oslabení ustáli a svou první přesilovou hru proměnili ve vedoucí gól v jedenácté minutě. Jank napřáhl od modré. Gólman puk vyrazil a Milan Gulaš stál na správném místě. Posadil si gólmana a zavěsil – 1:0.

Ve zbytku třetiny hráli hlavně domácí. Hosté se občas dostali do brejku, ale blíže k zakončení se dostal jen Harrison. Faulem si proti němu pomáhal Martynek. I Jihočeši měli jednu početní výhodu, ale nic z ní nevytěžili.

O hodně lepší hokej přinesla druhá třetina. Na jejím začátku Kladno ukázalo, že se rozhodlo se stavem něco udělat. Ve 21. minutě se do šance prodíral Eberle. Ve 23. obrovskou příležitost spálil Melka a ve 26. minutě sehrálo Kladno vynikají přesilovou hru. Těžit z toho mohl Kos, který sám před Hrubcem neuspěl.

Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali po polovině zápasu. Bělohlav nastřelil horní tyčku. Puk spadl přesně před dojíždějícího Jana Eberleho a ten pohotově vsítil – 1:1. Ve zbytku třetiny mohl kontrovat domácí mladík Sedlák. Po pravé straně se dostal ke střele, ale Faltr se překvapit nenechal.

Závěrečná třetina začala obrovskou šancí Martynka. Dostal se k odraženému puku a bekhendem trefil tyčku. Jeho příležitost odnesla i poslední zbytky aktivity Jihočechů. Po druhém zápase ve dvou dnech jim odcházely síly a Kladno získávalo převahu. Před poslední částí navíc odstoupil Jakub Langhammer a tím útočná hra ještě ubrala na síle. Kladno se dostalo do první šance a hned skórovalo. Melka se dostal s pukem za branku a našel přesně najíždějícího Tylera Harrisona, který prudkou ranou nad lapačku nedal gólmanovi Hrubcovi šanci.

Dá se říct, že po druhé brance hostů bylo rozhodnuto. Následujících pět minut nebylo na ledě k vidění nic, co by stálo za zmínku. Až v padesáté minutě napřáhl na modré čáře Klement a trochu protáhl Faltra. Domácí měli možnost srovnat v posledních třech minutách v přesilovce po vyloučení Procházky. Výsledek? Mizerný. Jen střela Ptáčka mohla mít gólové parametry, ale Faltr ji vyrazil nad.