22.11.2014, Pavel Kortus ml.

CEB - JIH 4:0 - Fantastická podívaná! Motor v krásném duelu porazil Jihlavu

Č. Budějovice - Srdce každého fanouška Motoru muselo v sobotním podvečeru plesat. Jihočeši totiž před vynikající návštěvou doma porazili ve vyhroceném duelu Jihlavu 4:0. Domácí hokejisté nechali na hřišti srdce, bojovali a díky dvěma brankám Muchy a jedné Nouzy a Vráblíka berou zasloužené tři body.

Na prvoligový šlágr si našla cestu do Budvar arény hodně slušná návštěva, nechyběla ani početná skupinka fanoušků z Vysočiny. Jihočeši měli vynikající vstup do utkání. Martin Heřman v 5. minutě nahodil kotouč na branku, ten se odrazil k Tomáši Nouzovi, jenž ho pohotově zasunul mezi Kacetlovy betony. Tomáš Nouza měl velkou zásluhu i na druhé brance svého týmu, která padla v přesilovce v 8. minutě. Nouza si vyjel na pravý kruh a parádní přihrávkou našel na druhé straně volného Romana Vráblíka, jenž neměl problém poslat kotouč do odkryté branky. První část se dohrála za vynikající atmosféry bez větších šancí. Do kabin doprovázel domácí hokejisty potlesk všech přítomných.

Ve druhé třetině byla lepší Dukla, přesto jediný gól obstarali domácí. Pojďme ale postupně. Jihlava od úvodu tlačila a Gába se překonával. Nejprve zneškodnil šanci Čachotského, následně zlikvidoval střelu Semana. Zápasu nechyběly emoce a diváci hnali Motor za vítězstvím. V polovině zápasu se opět připomněli i Jihočeši. Kuchejda s Robem však v přesilovce nedokázali dostat kotouč do sítě. Rosolův tým se musel deset minut obejít bez Josefa Straky, který dostal osobní trest. Ale domácí kapitán se vrátil rovnou do dvojnásobné přesilovky, kterou domácí využili. Ján Mucha napřáhl na vrcholu kruhu a propálil Kacetla. V závěru třetiny hrála i Dukla přes minutu dvojnásobnou přesilovku, ale vytvořila si jedinou šanci Čachotského, kterou zlikvidoval Gába.

I v závěrečné periodě pokračovala líbivá podívaná. Davida Gáby se nadále drželo i štěstí, když Čachotského tečovanou střelu zastavil až konec hole domácího brankáře. Jistotu mohl přinést domácím Martin Heřman, ale sám před Kacetlem selhal. Nemuselo ho to však moc mrzet. V 55. minutě byl totiž Heřman faulován a v následné početní výhodě propálil všechno před sebou Ján Mucha. Zbytek duelu už Motor dohrával v euforii, bavila se celá hala. Motor tak v krásném duelu porazil Jihlavu 4:0.

Petr Rosol (trenér Motoru): „Důsledně jsme se připravovali na Jihlavu, má kvalitní tým. Měli jsme problémy se sestavou, poslepovali jsme tři lajny. Ale předvedli jsme parádní výkon po všech stránkách. Navíc David Gába podal vynikající výkon.“

František Zeman (asistent trenéra Jihlavy): „V úvodních deseti minutách jsme inkasovali dvě branky, což rozhodlo celý zápas. Hráče jsme na to připravovali, přesto jsme se nedokázali popasovat s důrazem a agresivitou Budějovic. Domácí si to pak zkušeně pohlídali a jejich výkon podpořil výborný Gába.“