09.11.2014, Miroslav Mayer

CEB - HAV 6:1 - Tentokrát Havířov vyvázl jen se šesti góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor sehrál doma s Havířovem zajímavé utkání. O vítězi se rozhodlo hned v první třetině, kterou Jihočeši vyhráli 4:1. Hosté byli ve hře jen na začátku duelu, kdy vyrovnali na 1:1. Pak už v zápase hráli prim Jihočeši, kteří poctivě navyšovali skóre a umožnili tak svým fanouškům vychutnat si utkání až do úplného konce. Havířov prostě na Jihočechy nestačil a domů odjíždí bez bodu.
Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale Jihočeši přežili jejich rychlý nástup a vzápětí se dokonce dostali do vedení. Luboš Rob přihrál na Radka Prokeše a ten našel najetého Marka Vaniše, který se trefil přesně k tyči. Hosté na vyrovnání nečekali dlouho. Hynek Kůdela nerozehrál dobře za brankou a k puku se dostal Mikuláš Rimmel a poslal přesnou přihrávku na volného Michala Sztefeka, který měl před sebou jen prázdnou branku. Na druhé straně měl šanci Nouza, ale byl atakován obráncem. Další velkou Havířova měl David Klimša, ale trefil dobře postaveného Kůdelu. Druhý gól domácích patřil mezi krásné. Tomáš Nouza se kličkami dostal až k brance a tam puk do branky dorazil Josef Straka. K vidění byl pohledný a rychlý hokej plný šancí na obou stranách. Domácí diváci si mohli zakřičet potřetí, když Martin Heřman našel před brankou nekrytého Tomáše Nouzu a ten trefil přesně k tyči. Hosté na to reagovali výměnou brankáře a šanci dostal Petr Matoušek. Ten si ani nešáhl na puk a už ho lovil ze své sítě. David Kuchejda přihrál přes celé brankoviště Roka Pajiče a ten neměl problém trefit odkrytou branku. Hosté si vzali oddechový čas. Pak se brankostroj domácích podařilo zastavit.

Hokej ve druhé třetině už nebyl tak rychlý a pohledný jako v první části. Přesto se diváci v Budvar aréně rozhodně nenudili. Motor sice kontroloval hru a Havířov sice vystrkoval růžky, ale domácí se snažili svému brankáři pomoci. Velkou šanci domácích měl opět Josef Straka, ale brankář Matoušek předvedl skvělý zákrok a hosty zachránil. Další velkou příležitost domácích měl Heřman a jeho bomba sestřelila masku brankáře Matouška. Havířov zahrozil při přesilové hře, ale střela Jana Marunky nebyla pro Kúdelu příliš nebezpečná. Ve druhé části tak branky nepadla.

Jestliže ve druhé části diváci gól neviděli, ve třetí části na něj nemuseli čekat dlouho. Heřman z poza branky našel volného Tomáše Nouzu a ten k tyči přidal svoji druhou branku v zápase. V další šanci se ocitl domácí kapitán Straka, který byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám Josef Straka tentokrát brankáře Matouška nepřechytračil. Přesto se mohli domácí radovat pošesté. Při přesilovce se puk dostal k Luboši Robovi a ten trefil bombou k tyči. I za rozhodnutého stavu hrál Havířov stále naplno a zápas nevypustil, ale Jihočeši byli tentokrát prostě lepší a vlastně po celý zápas nedali svému soupeři moc šancí pomýšlet na body.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Přestože jsme v úvodu nedlouho po našem vedoucím gólu inkasovali, vstup do utkání se nám povedl a ve čtrnácté minutě jsme vedli vysokým rozdílem už 4:1. Bylo vidět, že hosté jsou unaveni z předchozího duelu v Chomutově, na rozdíl od nás odpočívali o den méně. Zápas jsme po celou dobu kontrolovali.

Jan Daneček (HC AZ Havířov 2010): Byli jsme rádi, že nám Budějovice vyšly vstříc a mohli jsme tak o víkendu sehrát dvojzápas, jinak jsme se sem vraceli v pondělí. Dlouhé cestování nás hodně unavuje. Navíc nás potkaly problémy s obránci, když defenzivu tvořili čtyři hráči juniorského věku a další těsně nad touto hranicí. Dnešní utkání bylo podobné tomu v Chomutově, i když tam jsme získali aspoň bod. Mladíci si bohužel se zkušenými hráči domácích neporadili, zejména v první třetině jsme nebyli schopni držet krok a dostali čtyři góly. Do druhé dvacetiminutovky jsme vstoupili s cílem začít nový zápas, což se nám podařilo i díky tomu, že domácí tolik netlačili, ale poslední třetina byla z jejich strany stejná jako ta první. Zuby nehty jsme ubránili výsledek 6:1, který je pro nás ještě lichotivý.