22.12.2017, Filip Kortus

CEB - FRM 4:1 - Motor s Frýdkem nezaváhal a před Vánoci si upevnil první místo

Dvě přesilovkové trefy Václava Nedorosta, jedna šikovná teč Roka Pajiče a přesná dorážka Martina Heřmana rozhodly o tom, že Motor si v posledním zápase před vánočními svátky připsal tři body do tabulky, které i po třicátém třetím kole vévodí. Motor odehrál dobré utkání a zaslouženě zvítězil. V dalším kole ho čeká duel ve Vsetíně.

Dvě změny oproti utkání v Kadani udělal v sestavě trenér Motoru Marian Jelínek. Kvůli onemocnění na poslední chvíli vypadl ze sestavy Petr Vampola, nenastoupil ani Lukáš Květoň. Jejich místa obsadili mladíci Jakub Doktor a Jakub Káník. Frýdek dorazil v čele s brankářem Danečkem, s kapitánským céčkem nastoupil již uzdravený Rostislav Martynek.

Do první větší šance zápasu se dostával frýdecký Růžička, který dostával pas do samostatného úniku, jenže dle čárového sudího stál v ofsajdu. Ve čtvrté minutě ukázal šikovné ruce centr první formace Peter Galamboš, proháčkoval se až před Danečka, ale i díky zásahu frýdecké obrany nedokázal zakončit. Na druhé straně se hosté ze Slezska radovali z první branky zápasu, ale radost jim nevydržela dlouho. Hlavní sudí kvůli hře vysokou holí branku neuznal. První branku zápasu tak mohli oslavit až domácí příznivci. V přesilové hře se trefil Václav Nedorost střelou z pravého kruhu, přičemž brankář Daneček měl zakrytý výhled – 1:0.

V úvodu druhé třetiny měl Motor možnost navýšit své vedení, když hostující celek poslal hlavní sudí do tří. Jihočechům se ale dvojnásobná přesilová hra nevydařila a stav utkání tak zůstal stejný. Diváci v Budvar aréně se mohli radovat až v 29. minutě. Střelu Kutláka šikovně tečoval Rok Pajičdo protipohybu brankáře hostů a domácí se radovali podruhé – 2:0. Slovinský forvard se mohl v krátké době trefit podruhé, jenže Daneček jeho svižnou střelu vyrazil koncem výstroje. Druhou branku v přesilové hře obstaral znovu nejproduktivnější hráč Budějovických Václav Nedorost. Stejně jako v první třetině vypálil z pravého kruhu a přesnou střelou do růžku pokořil Danečka podruhé v zápase – 3:0.

Ve třetí třetině si Motor zkušeně hlídal tříbrankový náskok. Soupeře k ničemu nepouštěl, navíc zvládal uhlídat hru v početní nevýhodě. V jednom oslabení se dokonce dostal Vlastimil Dostálek do dobré pozice, ale Daneček jeho dělovku udržel ve své výstroji. Velkou šanci na čtvrtou branku měl Miloslav Čermák. Sudí po hozené holi jednoho z hostů nařídil trestné střílení, při kterém se mu však svezl kotouč z hole a hostující brankář tak nemusel ani zasahovat. Frýdečtí neunášeli své emoce a nakonec si vykoledovali čtyři desetiminutové tresty, přičemž Marek Růžička dostal trest do konce utkání. Snížení se Frýdek-Místek dočkal necelých devět minut před konce, když Rostislav Martynek krásným zakončením nedal Kváčovi šanci – 3:1. Na konečných 4:1 upravil Martin Heřman, když využil ideálního pasu od Luboše Roba a zasunul do odkryté klece.

Luboš Rob (asistent trenéra Motoru): „Věděli jsme, že hosté mají mladé ambiciózní mužstvo, což se hned na začátku potvrdilo. Myslím, že první gól hodně napověděl o dalším průběhu utkání. Po vedoucí trefě jsme se zklidnili a postupně jsme v přesilovkách nastříleli tři branky. Bohužel se zápas v poslední třetině z jistých důvodů rozkouskoval. Každý, kdo byl dneska na hokeji, dokáže sám posoudit příčiny této změny herního projevu. Každopádně nás před Vánoci tři body velmi těší.“

Marek Malík (trenér Frýdku-Místku): „Dnešní utkání si určitě nebudeme chtít dát za rámeček a pokusíme se na něj po všech stránkách zapomenout. Nehráli jsme naši hru, do které jsme se z různých důvodů nedokázali dostat. To nás však neomlouvá. Soupeře, disponujícího kvalitním mužstvem, jsme stejně jako v předchozích dvou zápasech chtěli potrápit, ale na body jsme z mnoha příčin nemohli pomýšlet. Čtyři osobní tresty v jednom zápase jsem ještě nezažil. Jestliže hráč, který má v extralize odehráno 800 zápasů, neřekne jediné sprosté slovo, a přesto dostane desítku… bohužel to nemůžu víc komentovat. Můj pohled na některé situace byl prostě jiný.“