09.03.2014,

Reportáž ze zápasu: České Budějovice – Plzeň 4:9

Necelý den po zápasu v Berouně, museli budějovičtí sedmáci nastouit k dalšímu zápasu, tentokrát na domácím ledě proti Plzni. Než se stačili domácí rozkoukat prohrávali 0:2. Teprve pak si domácí uvědomili, že budou muset zabrat. To se také povedlo. Nejprve Fríd snížil v 8. minutě na 1:2 a v 15. minutě Najman srovnal na 2:2 po parádní Welserově nahrávce z levé strany na osu. Plzeň byla obdrženými brankami trochu zaskočená a napadání budějovických útočníků ji dělalo problémy. Když se pak v 17. minutě prosadil gólově ještě Hrubec, byl mdlý začátek utkání, ze strany budějovických hráčů, zapomenut. 3:2 tedy skončila první třetina a všichni se už těšili co přinese ta další, protože v té první byl vidět opravdu pěkný, rychlý hokej. Jenže domácí po přestávce přišli na led jako opaření. Ve 25. minutě vyrovnal plzeňský Mužík na 3:3 a za další dvě minuty otočil skóre zápasu Lehečka. Bylo to ale stále jen o gól, jenže předváděná hra Plzně byla ve vyšším levelu nežli hra domácích, kterým jakoby docházely síly. Ve 33. minutě přidal plzeňský Lang 5. gól a to už bylo proti skvěle bruslícímu soupeři moc. I když domácí na konci 36. minuty ještě snížili na 4:5, na dotažení už sílu neměli. Do druhé sirény dala Plzeň Mužíkem ještě šestý gól a o vítězi zápasu bylo de facto rozhodnuto, ale o výsledku ještě ne. Poslední dějství bylo už zcela v plzeňské režii. Domácí už nestíhali se soupeřem bruslit a v osobních soubojích vycházeli domácí naprázdno. Ve 43. minutě zvýšil Přikryl na 4:7 a za další minutu to už bylo 4:8. V tu dobu to už byla ze strany domácích jen křeč a Plzeň opanovala celé kluziště. V 51. minutě upravil Mužík na konečných 4:9 a myslím, že domácí už mysleli na konec utkání. Plzeň tedy zaslouženě v Budějovicích vyhrála a vystřídala v tabulce svého soupeře na druhém místě tabulky.