10.10.2008,

Reportáž ze zápasu: Jihlava – České Budějovice 3:2p

Úvodu utkání dominoval sudí Vampola, který se nerozpakoval během prvních dvou minut rozdat hned tři tresty, a nastavil tak od začátku laťku hodně vysoko. V 9. minutě jednu z přesilových her dokázali zužitkovat domácí hokejisté. Jakub Pekárek dorazil za záda Bláhy svoji vlastní střelu a poslal Duklu do vedení - 1:0. Ve zbytku třetiny pak nebezpečně domácí hrozili z brejků, ale v zakončení jim chybělo více rozhodnosti.

A tak ve druhé části přišel obrat, o nějž se postaral dvěma góly Adam Přibyl. Nejprve ve 26. minutě trefil skulinku mezi betony Šťastného - 1:1, o osm minut později předvedl výborný výběr místa v brankovišti Dukly a odražený kotouč doklepl bez problémů do branky - 1:2.

Ve třetí třetině dokázali domácí hokejisté zabrat a vynutili si vyrovnání. V 51. minutě dostal Patrik Přidal ideální přihrávku od Mikeše do prostoru mezi kruhy a také on propálil Bláhu mezi betony - 2:2. Hosté nebyli daleko od vítězství v závěrečné minutě, kdy v přesilovce nebezpečně tlačili.

Když pokračující přesilovku nevyužili Budějovičtí ani v začátku prodloužení, přišel trest z hole Petra Šidlíka. Domácí obránce si najel do pásma hostů a střelou švihem z levého kruhu rozhodl o zisku dvou bodů pro jihlavské dorostence - 3:2.

Karel Soudek (České Budějovice): „Průběh zápasu byl dost vyrovnaný, ale považuji za neúspěch, že jsme zde prohráli, protože jsme měli spoustu šancí, které jsme měli využít. Už v první třetině, když jsme hráli přesilovku pět na tři, pět na čtyři nebo čtyři na tři, jsme ani nedokázali vystřelit na bránu, a to bylo z naší strany hodně špatné. Rozhodující gól, který jsme dostali v prodloužení, byla naše velká chyba. Jestliže hráč Dukly jede do tří našich hráčů, oni nesmí ustupovat, musí jít agresivně proti němu. To byla velká nedůslednost.“

František Zeman (Jihlava): „Myslím si, že jsme měli rozhodnout v první třetině, kdy jsme si vyprodukovali řadu tutových šancí, ale bohužel jsme dali pouze jeden gól. Mělo to být minimálně tři nula a mohlo být po zápase, ale hokej je v tomhle krásnej i záludnej, že je to hra o gólech a o chybách, my jsme udělali maličké chybičky a řekl bych, že soupeř vytěžil z minima maximum. Klukům chci poděkovat, že šli do zápasu naplno a v kabině z nich byla cítit touha po vítězství. Jsem rád, že se nám to nakonec v prodloužení povedlo. Kluci teď hlavně musí zůstat na zemi, musí pracovat v každém utkání, nesmí nikoho podcenit a musí hrát naplno, i když přijede Sparta, Slavie nebo Písek.“