20.02.2008,

Reportáž ze zápasu: České Budějovice – Litvínov 5:3

Utkání začalo mírnou převahou domácího celku, která bohužel nebyla vyjádřena žádnou větší šancí. Takže první větší šanci si vypracovali hosté, když využili zmatku v obranném pásmu domácích a brankář Gába musel dvakrát ukázat své umění. Hned v osmé minutě si vypracovali hosté přečíslení dva jednoho, ale druhý útočník hostů se dostal naštěstí mimo střelecký úhel. Naštěstí pro domácí platilo heslo nedáš, dostaneš. Puk si vyměnili Švec a Bílek a před brankou byl výborně postavený Tomáš Pařízek a ten nedal brankáři hostí žádnou šanci. Na začátku desáté minuty měl Litvínov opět šanci dva na jednoho, ale brankář Gába zlikvidoval střelu i následnou dorážku. Ještě v téže minutě hráli hosté první přesilovou hru a domácí brankář se opět dvakrát zaskvěl skvělými zákroky. V této fázy utkání byli hosté lepším celkem, měli územní převahu, ale nedokázali ji využít. Domácí se znovu probudili v 15. minutě kdy opět zafungovala spolupráce Pařízka a Davida Bílka, který podruhé v utkání překonal hostujícího brankáře. O minutu později měli velkou šanci hosté, dostali se do přečíslení dva na jednoho. První střelu brankář Gába vyrazil a ocitl se mimo brankové území, naštěstí se hosté k dorážce již nedostali. V téže minutě předvedli hezký moment i domácí, kdy si vzal Bílek puk z rohu hřiště, vyjel před brankáře a o jeho betony přihrával na Švece, ale ten brankáře hostí nepřekonal. Druhá část první třetiny přinesla pěkný hokej, kdy měli domácí více štěstí a tak vedli 2:0

Druhá třetina začala z ostra a domácí se už ve 4. minutě mohli radovat ze vstřelené branky. Když od modré pálil Ladislav Susko a brankář hostí viděl puk až v brance. O dvě minuty později našel krásnou přihrávkou Hron na modré čáře Mareše, ale ten své sólo neproměnil. Domácí se zřejmě ukolébali vedením a přestali si dávat pozor na Litvínovské útočníky. To se nevyplatilo poprvé v 11. minutě, kdy domácí nemohli dlouho vyhodit puk až ho hostující útočník dostal za záda brankáře Gáby. Domácí byli zaskočeni a hosté pokračovali v náporu, hned za dvě mimuty se radovali podruhé. Tentokrát využili přečíslení dva na jednoho a podruhé překonali domácího brankáře. To už domácí probudilo a začali zase chvíli hrát. Nakonce se podařilo opět vsítit branku v 18. minutě, kdy puk do branky dorážel David Bílek. Hned další šanci měli Krcho a Hájek, ale puk skončil vedle branky. V poslední minutě druhé třetiny se hrálo čtyři na čtyři a domácí dokázali této situace lépe využít. Puk získal v útočném pásmu David Bílek a zasunul puk mezi nohy hostujícího brankáře. Do šaten se šlo za příznivého stavu pro domácí 5:2.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Hned ve třetí minutě se jim podařilo dát třetí branku. Střela od obránce se po dvou odrazech ocitla v síti domácí branky. Domácí pak mírně znervózněli a hosté byli častěji u puku. Domácí se opět začali zlepšovat až kolem poloviny třetiny. Do šancí se dostal Susko, jednou pěkně pálil od modré a podruhé využil střídání Litvínova a zajel s pukem až do třetiny a vystřelil. Hosté hráli od 54. minuty přesilovou hru a sevřeli domácí v jejich třetině a několikrát nebezpečně pálili na branku, ale domácí se nakonec ubránili. Pak přišly opět chvíle domácích. Nejdříve předvedli pěknou kombinaci Pařízek a Krcho a o chvíli později Krcho vyhazoval puk o mantinel, Švec ho dojel a jel na branku. Brankáře hostí však nepřekonal. Hosté se snažili ke konci o snížení, ale už se jim to nepodařilo. Nejlepšími hráči domácích byli Bílek a Susko. V brance opět domácí podržel Gába. Vítězství se nerodilo lehce a je dílem celého mužstva, které konečně zabralo a ukázalo co je v něm.