18.01.2014, Pavel Mádl

SDO: CEM-VIT 5:3 - V souboji prvního s posledním zvítězili Jihočeši

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Souboj první s posledním zvládli lépe Jihočeši. Vyhrocené utkání také zaznamenalo mnoho trestných minut. Domácí tým vyhrál naprosto zaslouženě. Aktivním hráčem byl Ondřej Šulek, který se prezentoval dvěma vstřelenými brankami a jednou asistencí.

Do utkání vstoupili oba týmy opatrně. Prvních deset minut v první části se hrálo spíše ve středním pásmu. První branky se diváci dočkali v 6. minutě, kdy se po krásné akci prosadil hostující Samuel Ollender a otevřel skóre zápasu – 0:1. O 51 vteřin později už ale bylo srovnáno. Po nádherné přihrávce od Ondřeje Šulka vyrovnal Jan Bárta - 1:1. Oba celky se snažili střílet ze všech pozic. Ve 14. minutě urval vedení na domácí stranu Ondřej Šulek, který dorazil střelu Jakuba Doktora a rázem Budějovičtí vedli – 2:1. Necelou půlminutu před koncem prvního dějství hosté dokázali vyrovnat, když Kryštof Beneš dokázal prostřelit Kváču a bylo srovnáno - 2:2. Za tohoto výsledku se odcházelo po první siréně do šaten.

Druhá část se odehrávala přibližně ve stejném tempu jako část první. Většina hry se hrála ve středním pásmu. Ve 24. minutě se Vítkovičtí dočkali vedení. Po nádherné přihrávce se do samostatného úniku dostal Dominik Kafka, který nekompromisně zakončil nad pravý Kváčův beton – 2:3. Za necelé tři minuty se už na ledě začalo jiskřit. Za menší šarvátku dostal domácí Natan Vráblík 2+2+2 minuty za sekání a za hrubost. Na druhé straně se provinil Ivan Puzič, který vyfasoval 2+2 minuty za hrubost. Od tohoto okamžiku začal být zápas vyhrocenější. Domácí brankář Kváča byl v ohni střel, kdy na něj létala jedna střela za druhou, ale budějovický gólman už za svá záda puk nepustil. Vítkovičtí měli po druhé části jednobrankový náskok.

O zápasu rozhodla zejména poslední část, ve které budějovičtí hráči nastříleli Vítkovicím tři branky. Nutno říci, že to byla také vyhrocená třetina. Budějovičtí se táhli za vedením a v 50. minutě se to podařilo. Josef Matoušek se ujal puku ve středním pásmu, který přihrál Jakubu Doktorovi a ten překrásnou střelou golfovým úderem vymetl pravý horní růžek Waneckiho branky – 3:3. Za necelé dvě minuty se už Jihočeši dostali do vedení, kdy v přečíslení dva na jednoho ujela dvojice Doktor, Šulek. Druhý jmenovaný zpracoval přihrávku nejlépe, jak mohl. Střelou v pádu Waneckimu nedal opět žádnou šanci a Budějovičtí se zaslouženě ujali vedení – 4:3. Na ledě se ještě více jiskřilo a v 58. minutě usedlo na trestnou lavici celkem šest hráčů, po třech na každé straně. Nejvyšší trest vyfasovali domácí Jan Farka a hostující Samuel Ollender, kteří dostali 5 minut + do konce utkání. V poslední minutě utkání dal konečnou podobu výsledku gólem do prázdné brány Jan Brož a dokonal tak vítězství Českých Budějovic - 5:3.

Jihočeši tak dokázali porazit lídra tabulky 5:3. Nutno podotknout, že vyhráli zaslouženě.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice:

My jsme rádi, že jsme dnes podali daleko lepší výkon než v předchozích dvou zápasech (Plzeň, Třinec). Dnes k tomu kluci přistoupili zodpovědně, jak nasazením, tak bojovností. I když jsme po druhé třetině prohrávali 2:3, tak jsme ve třetí třetině dokázali otočit výsledek a myslím si, že jsme dnes zaslouženě zvítězili.