PARTNEŘI WEBU
 • Zápasy za národní tým pro mě budou velká zkušenost, ví Jakub Čížek

  31.3.2017, Denisa Józsová

  Ve světle letošních úspěchů mládeže nelze zapomenout na mladší dorost, jemuž skončila sezóna těsně před branami finále, kdy je v semifinále porazila Plzeň 2:0 na zápasy. Jednou z opor týmu byl jeho kapitán - Jakub Čížek, který prožil skvělou letošní sezónu. Zároveň si svými výkony řekl o nominaci do národního týmu U16 na dva přípravné zápasy se Slovenskem.

  V první fázi sezóny jste si zajistili účast v play-off. Hrálo se týmu s tímhle vědomím lépe?
  Určitě hrálo. Byli jsme jako tým více v klidu, na rozdíl od loňské sezóny, kdy jsme o postup do play-off bojovali do poslední chvíle ve skupině o udržení.

  Ovšem start do nadstavbové skupiny by velmi rozporuplný. První zápas jste v Plzni prohráli 2:10, ale druhý jste vyhráli v poměru 10:1. Čím si vysvětluješ takové rozdíly?
  K zápasu s Plzní. Vzhledem k tomu, že jsme do play-off postoupili ze základní skupiny, tak si trenér mohl dovolit zařadit do sestavy i mladší hráče ročníku 2002, aby získali extraligové zkušenosti. Možná se i toto, z části, podepsalo na takovém výsledku, přestože mladý Jaroslav Pouzar zde dával gól. Zápas byl od začátku v jejich režii a pro nás bylo toto utkání velmi nepovedené. A k zápasu s Letci. To byl pravý opak zápasu s Plzní. Utkání bylo celou dobu v našich rukách. Velkou roli v zápase hraje samozřejmě i soupeř, čímž nechci stavět Letňany do pozice outsidera, ale nám se proti nim hraje dobře, navíc v tomto zápase nebyly v plné sestavě. Zápas se nám povedl, avšak nijak bych ho nevyzdvihoval.

  Jako první tým jste letos porazili Spartu, která do té doby nepoznala hořkost porážky 32 zápasů. Vaše pocity?
  K zápasu se Spartou - bylo dobře, že se nám povedlo je porazit po takové době. Všichni hráči si to užívali, také trenéři, ale nejvíce si to užívali naši diváci (především rodiče). Asi nikdo nečekal takovýhle výsledek a atmosféru ze zápasu si pamatuji ještě dnes. Je třeba dodat, že Sparta tenkrát přijela v plné sestavě.

  Většinu sezóny jsi hrál s Pavlem Novákem. Váš tandem byl obávaný. Jak se vám spolupracovalo?
  Ani já, ani Novas (Pavel Novák) nevíme, že bychom byli obávaným tandemem. S Novasem jsme si prostě sedli. Ví, kde jsem na ledě, a já vím, kde jen on. Je to skvělý spoluhráč, přesný střelec a moc rád bych s ním odehrál i další sezónu.

  Důkazem dobré spolupráce je umístění obou v top ten kanadského bodování.  Jsi spokojený s devátým místem z osobního hlediska?
  Jak jsem řekl, s Novasem se výborně doplňujeme. Osobní statistiky moc neřeším, ale samozřejmě jsem za deváté místo rád.

  Přejdeme k play-off. V prvním kole jste narazili na Letňany. Do série jste vstupovali jako favorité. Tvůj pohled na oba zápasy?
  Co víc jsme si mohli přát, protože jak jsem uvedl, proti Letcům se nám hraje dobře. K sérii jsme ale přistoupili zodpovědně, jelikož jsme nechtěli dopadnout jako Plzeň loni, která nás hrubě podcenila a doplatila na to. První zápas byl vyrovnaný a výsledek 5:3 nenaznačuje naší převahu. Druhý zápas se povedl a vítězství nám zajistilo postup do semifinále play-off. Zápasy jsme si užili, i když to nebylo úplně jednoduché.

  Ve druhém čtvrtfinálovém zápase sis připsal 8 bodů. Byl to tvůj nejpovedenější zápas?
  Nebyl. Nerad hodnotím své výkony, protože hrajeme jako tým a s takovými spoluhráči, jako jsem v zápase měl, se hraje dobře i po nemoci, kterou jsem si prošel.

   

  V semifinále jste narazili na Plzeň, která byla favoritem série. Indiáni svou úlohu potvrdili a postoupili na finálový turnaj. Můžeš mi zhodnotit oba zápasy?
  Plzeň nám vrátila porážku z minulé sezóny. Byli favorité a hráli lépe, tím pádem oprávněně vyhráli. První zápas v Plzni jsme chtěli držet s Indiány krok, ale nevyšlo to a prohráli jsme vysoko 3:8. Také rozhodčí sehráli v tomto utkání obrovskou roli a zápas byl od samého úvodu velmi vyhrocený. Druhý, pro nás domácí zápas, nám také moc nevyšel. Bojovali jsme o přežití, ovšem Plzeň postoupila právem.

  Jak hodnotíš celou sezónu?
  Sezóna byla moc povedená. Již v základní skupině jsme si zajistili postup do play-off. V osmifinále jsme vyřadili Letce, a i když jsme skončili v semifinále a nepostoupili na finálový turnaj, považuji tuto sezónu za zdařilou.

  Jak bývá zvykem na play-off jste si nabarvili hlavy na blond. Máš ještě ty nějaký jiný rituál, který vykonáváš před zápasy?
  Jako tým jsme ještě dodržovali přísný dresscode. Na zápasy jsme chodili v saku. Je to přece play-off, a to si zaslouží nějakou úroveň. Já sám nic nepodceňuji a vidina výhry v zápase mne nutí nevynechat ani jeden ze svých rituálů, ale jinak bych je nechtěl upřesňovat.

  Byl jsi nominovaný na dva přípravné zápasy reprezentace. Byl jsi překvapený, nebo jsi měl nějaké informace, že by jsi se mohl dostat do nominace?
  Pro mě to bylo obrovské překvapení. Vůbec jsem to nečekal, ale jsem za nominaci opravdu rád.

  Těšíš na utkání v národním dresu?
  Strašně moc se těším. Zápasy v národním týmu pro mě budou velká čest. Rozhodně to bude velká zkušenost, která se bude hodit do budoucí kariéry.

  Aktuálně na webu

  První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

  před 2 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu...

  Reprezentace poprvé trénovala v Budvar aréně

  před 3 dny, Jaroslav Pešek

  České Budějovice čekali na hokejovou reprezentaci poměrně dlouho. Naposledy mohli jihočeští fanoušci sledovat zápas reprezentace z důvěrně známých sedadel před pěti lety, kdy v rámci Euro Hockey Challenge Češi porazili Německo dvakrát 3:2 - jednou po nájezdech a jednou po...

  Reprezentace chystá v Českých Budějovicích otevřený trénink i autogramiádu

  před 3 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vrchol domácí hokejové sezóny je tady. Český národní tým ladí formu i sestavu na světový šampionát a má před sebou poslední zápasovou prověrku. V jižních Čechách odehraje nabité Carlson Hockey Games. K této příležitosti se fanoušci v Českých...

  Aktuality

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017

  Vstupenky na baráž

  Prodej nemnoha zbylých vstupenek na barážové duely bude probíhat vždy ve fanshopu ve všední dny mezi 13. a 18. hodinou a ve dnech zápasů na pokladně č. 1 v Budvar aréně od 13 hodin.

  2.4.2017
  Archiv aktualit