17.01.2010, Miroslav Mayer

Výsledkový servis: Juniorka a dorosty

Č. B u d ě j o v i c e – Právě uplynulý víkend přál mládežnickým týmům HC České Budějovice. Všechny týmy tentokrát dokázaly ve všech zápasech bodovat. Letos taková situace mockrát nenastala. Junioři prohráli svůj zápas až na nájezdy, starší dorost byl doma dvakrát stoprocentní, mladší dorost A vyhrál doma i venku a ligový dorost si lehce poradil v souboji s druhým celkem tabulky. Hned dva hráči mají bilanci 2+1. Jiří Bárta ve dvou zápasech a hráčem víkendu se tak stává Milan Šesták, který byl úspěšný v jednom odehraném zápase.

Junioři

Bod po dotahování soupeře

Junioři sehráli pouze jeden zápas a to v Jihlavě. Utkání sice rozehráli herně dobře, ale nedařilo se jim dávat branky. První se probudili domácí a odskočili Jihočechům až na stav 4:1. Českobudějovičtí ovšem nezahodili flintu do žita, ale začali bojovat. Jejich snaha se neminula účinkem a výsledkem bylo vyrovnání na 4:4. O druhém bodu tak musely rozhodnou až samostatné nájezdy a v těch byla šťastnější Dukla, která tak zvítězila 5:4sn. První branku ve svém druhém zápase za juniory vstřelil Tomáš Rousek.

Starší dorost

Šňůra porážek přerušena

V pátek se v Budvar aréně představila Olomouc. Domácí se sice ujali vedení, ale pak Olomouc šla dokonce do vedení 2:1. Naštěstí se podařilo Jihočechům ještě do konce třetiny vyrovnat. Další průběh zápasu patřil domácím hráčům, kteří přidali v každé třetině po jednom gólu a stav zápasu se tak zastavil na skóre 4:2. Českobudějovičtí tak dokázali Olomouc i podruhé letos porazit, ale hlavně po pěti prohraných zápasech utkání vyhrát. Dva góly vstřelil Jiří Bárta.

V plné sestavě bylo na co koukat

V sobotu se Budvar aréně představil Zlín. Českobudějovičtí se po dlouhé době představili v nejsilnější možné sestavě a posily se nenechali zahanbit. Domácí opět vedli a hosté zápas otočili na 2:1. Domácí sice nestačili do konce třetiny vyrovnat, ale gól v každé třetině nakonec stačil na vítězství 3:2. Navíc byl k vidění kvalitní dorostenecký hokej. Českobudějovičtí tak mohli slavit druhé vítězství a vylepšit si tak tabulkové postavení. Další brankou se prezentoval obránce Lukáš Kříž.

Mladší dorost A

Vítězství i po bídném výkonu

Ve čtvrtek zajížděl dorost na led nejslabšího týmu do Třebíče. K vidění byl zápas, který příznivce českobudějovického mužstva zklamal. Tým totiž nedokázal svého soupeře přehrát. Domácí bojovali a až do konce zápasu živili naději na zisk bodu. Nakonec Českobudějovičtí uhájili hubené vítězství 3:2 a připsali si tak další body, ale výkonem nepřesvědčili o svém tabulkovém postavení. Dva body v zápase zaznamenal Radek Prokeš.

Tygři nekousali

V neděli dorostenci přivítali Liberec. Ten šel sice ihned do vedení, ale domácí brzo vyrovnali a do konce první třetiny prakticky rozhodli o osudu zápasu, protože vyhrávali už 3:1. Liberečtí se již na větší odpor nezmohli a branky vstříleli pouze domácí. Nakonec zápas skončil 5:1 a českobudějovičtí dorostenci mohli slavit páté vítězství v řadě. Jednu z branek dali kapitán mužstva Ladislav Susko.

Mladší dorost B

Tábor neměl nárok

Souboj prvního mužstva s druhým, to byl sobotní zápas v Budvar aréně s Táborem. Ovšem domácí nepřipustili soupeři žádnou šanci, aby mohl myslet na bodový zisk. V každé třetině dali soupeři po dvou brankách a protože v zadu byli bezchybní a brankář Lukáš Pícha neinkasoval, skončil zápas jasně 6:0. Svoje patnácté narozeniny oslavil brankou obránce Štěpán Beneš. Toto bylo vítězství v řadě s pořadovým číslem 19.