20.12.2009, Miroslav Mayer

Výsledkový servis: Juniorka a dorosty

Č. B u d ě j o v i c e - V neděli odpoledne zakončilo mužstvo dorostu B kalendářní rok mládežnických soutěžních zápasů. Junioři přivezli z Moravy tři body, ale ve druhém zápase nedali branku. Starší dorost v oslabené sestavě doma získal ze dvou zápasů pouze bod. Mladší dorost A svůj zápas vyhrál a nejúspěšnějším mužstvem se opět stává mladší dorost B, který dvakrát zvítězil a s přehledem vévodí tabulce soutěže. Hráčem víkendu se stává hráč dorostu B Milan Šesták, který dal ve dvou zápasech čtyři branky.

Junioři

Příjemné překvapení

V pátek sehráli junioři svůj zápas v Olomouci. Zápas se vyvíjel překvapivě. Jihočeši totiž dokázali ve druhé třetině dát dvě branky. Ve třetí dokonce ještě jednu přidali a vedli již 3:0. Domácí sice přidali, ale navíc něž na jednu branku se již nezmohli. Pro českobudějovické juniory to znamenalo zisk tří bodů za výhru 3:1. Vítěznou branku dal Lukáš Sumerauer.

Nenašel by se střelec?

V sobotu byl v zápas v Opavě úplně o něčem jiném. Opavští dokázali hned v úvodu zápasu vstřelit branky a po první třetině bylo o ostud zápasu rozhodnuto. Jihočeši navíc nedokázali během celého zápasu vstřelit branku a tak Opava v pohodě zvítězila 5:0. Českobudějovičtí nevstřelili letos branku již ve čtyřech zápasech. To je jedna z bolestí českobudějovického klubu. Pravidelně dokáže bodovat pouze Polodna a to je málo, ostatní se přidávají pouze symbolicky.

Starší dorost

Bod z pěkného zápasu

Starší dorost nastoupil do pátečního zápasu s Mladou Boleslaví ve velmi omlazené sestavě. Z původní obrany zůstali pouze tři hráči. I v útoku došlo k omlazení. Přesto byl zápas zajímavý a hlavně v poslední třetině i velmi pohledný. Hosté šli sice do vedení, ale domácí dokázali vyrovnat. Ve třetí části hry měli i více ze hry, ale branku již nedali. Rozhodovaly penalty a více štěstí měli hosté, kteří tak odvážejí dva body za výhru 2:1sn. Jediným střelcem domácích a nejlepším hráčem byl Tomáš Rousek.

Tentokrát bez bodu

V sobotu nastoupili Jihočeši ve stejné sestavě jako v pátek a soupeřem jim byl tým HC Pardubice. Domácí šli sice do vedení, ale pak se taktovky ujali hosté, kteří dokázali v druhé třetině trestat nedisciplinovanost domácích borců. Přesto to vypadalo na další remízu. Jenže hosté dali po individuální chybě domácích, necelé dvě minuty před koncem, rozhodující branku a za výhru 4:3 berou všechny body. Z domácích hráčů výrazně vynikal brankář David Gába, který si připsal 51 zákroků!

Mladší dorost A

Snadné vítězství

Již ve středu sehráli extraligoví mladší dorostenci svůj zápas v Budvar aréně s Hradcem Králové. Kanonádu začali domácí již v úvodu zápasu a po první třetině nebylo již co řešit. Postupem času skóre narůstalo a nakonec se zastavilo na stavu 8:1. Domácí tak připsali další body do tabulky a stále mohou pomýšlet na čelo tabulky. Hráčem zápasu se stal Luboš Rob, který zaznamenal čtyři body (1+3).

Mladší dorost B

Vítězství v derby

Ve čtvrtek zajížděli dorostenci do Tábora. Zápas byl nejen Jihočeským derby, ale i soubojem prvního týmu z druhým. Tábor totiž živí naděje na postup. Táborští šli dokonce v první třetině do dvoubrankového vedení, ale ještě do sirény bylo srovnáno. Pak opět Tábor dal branku navíc a do třetí třetiny vstoupil za stavu 3:2. Ovšem českobudějovičtí hráči se nedali a dvěma trefami otočili stav zápasu na 4:3 a brali všechny body. V zápase zaznamenal dva body Pavel Pýcha.

Skóre vyšší než herní rozdíl

V neděli v poledne začal v Budvar aréně poslední zápas základní skupiny ligy mladšího dorostu. Soupeřem domácích byl tým Benátky nad Jizerou. Po první třetině domácí vedli 2:0. Jenže hosté o přestávce ze sebe shodili únavu z cesty a zatlačili domácí do obranného pásma. Ze svého tlaku nakonec vytěžili jen jednu branku a navíc jednu dali i domácí hráči a tím rozhodli o osudu zápasu. V poslední třetině stříleli již jenom domácí a nakonec vyhráli 6:1. V utkání získal tři body Lukáš Vopelka.Českobudějovičtí si zajistili jasné první místo ve skupině a získali tak patnácté vítězství v řadě!. Za celou základní část pouze dvakrát prohráli, jinak získali všechny dostupné body.