25.02.2013, Petr Lundák

Vít Brabec: Coldplay na nástup hráčů nám přinesl sám Jiří Šimánek

Není to jen strohé počítadlo stavu zápasu či jeho odehraných minut. Multifunkční kostka pod stropem Budvar arény je totiž mnohem víc. Můžete se na ní podívat na opakování gólových situací, o přestávkách na statistiky či průběžné výsledky. Ale hlavně je to důležitý nástroj pro sponzory HC MOUNTFIELD, kteří na kostce pouští své reklamy.

Tentokrát jsme si povídali s režisérem Vítem Brabcem ze společnosti Svět reklamy.tv, která má na starosti právě celý chod kostky při hokejových zápasech. A bylo to hodně zajímavé povídání, které jsme sem tam museli přerušit, protože kostka prostě nepočká. Jedna z otázek také padla na uvádění sporných momentů či gólů posvěcených od videorozhodčích. A to jsme měli opravdu kliku, protože při utkání se Zlínem právě jeden takový gól padl a my mohli krásně v zákulisí „naživo“ vidět, jak funguje celý tým (vedle Víta Brabce jeho asistent Tomáš Brabec a grafik Jan Bumba).

Kolik lidí se podílí na chodu kostky při zápasech?
Sám tady rozhodně nejsem. Zde nahoře jsme v realizačním týmu tří. Grafik, ten se stará o reklamy, pak tu máme asistenta, který hlídá hru a dělá záznamy pro trenéry, videorozhodčí a pro reklamní partnery. A já zde dělám opakovačky, střihy, jakékoliv herní grafiky a vlastně vše se dává dohromady z mého režisérského pracoviště.

Máte před sebou asi pět monitorů, to asi dá dost práce se v tom všem vyznat, ne?
Snažíme se naši práci dělat kvalitně, jako například v Praze, ale tam to dělá třeba i třicet lidí. Takže u nás to funguje tak, že jeden člověk musí zastat šest lidí najednou. I proto tolik těch monitorů, proto tolik výstupů a podobně.

Zkuste nám popsat, co se tedy všechno nejen během hry na kostce objevuje?
Jednak tu samozřejmě běží samotný záznam zápasu sestříhaný ze tří kamer a čtvrté efektivnější, která je pod kostkou. Pak jsou to samozřejmě grafiky o vyloučených, autorech gólů, průběžné výsledky z ostatních stadionů, o přestávkách statistiky a samozřejmě i reklamy.

Většina klientů si reklamu dodává. Ovšem sami jsme hlavně reklamní agentura a výroba reklamních spotů na míru je naší specializací. A proto dokážeme reagovat na potřeby klientů také individuálně.

Pokračování rozhovoru s Vítem Brabcem čtěte v úterním Hokejklubu č. 26, oblíbeném bulletinu tentokrát vydaném k utkání HC MOUNTFIELD - HC Slavia Praha hraném 26. února 2013 od 17:30 hod. v Budvar Aréně.

Vedle rozhovoru se zástupcem týmu na obsluhu kostky se dále můžete těšit na představení soupeře, tradiční zápasový servis, představení možných soupeřů HC MOUNTFIELD v předkole play-off, statistické zajímavosti nebo také plakát brankáře Pavla Kantora. Hokejklub je v prodeji u kamelotů na vchodech do Budvar Arény za 10 Kč.