06.08.2017, Filip Kortus

V přípravě chceme dávat prostor novým a testovaným hráčům, říká Antonín Stavjaňa

První přípravné utkání má Motor za sebou. Na domácí ledové ploše prohrál s účastníkem nejvyšší kazašské ligy z Pavlodaru 1:2 po prodloužení. Budějovičtí prohrávali od osmadvacáté minuty, ale za dalších sedm minut srovnal Miloslav Čermák. V prodloužení rozhodl přesnou ranou český útočník Robin Kovář. Utkání podrobně rozebral hlavní trenér Jihočechů Antonín Stavjaňa.

Na začátek přípravy přivítal Motor houževnatého soupeře. Na led Budvar arény přijel Pavlodar s novým trenérem Tomášem Vakem a Kazaši nedali domácím hokejistům nic zadarmo. „Soupeř byl zarputilý, hrál z osobní obrany. Nedařilo se nám prosazovat střelecky, přestože jsme měli dostatek šancí,“ komentoval první přípravný zápas hlavní trenér. O gólové příležitosti neměl Motor nouze. Například v první třetině těsně minul pravý růžek Šulek, ve třetí zase vychytal novou posilu Tima Crowdera brankář Pacl.

Téměř třítisícové návštěvě se ukázaly všechny nové posily. V prvním útoku nastoupil po boku Miloslava Čermáka navrátilec Václav Nedorost, na pravém křídle hrála nová kanadská akvizice Tim Crowder. S kapitánským céčkem nastoupil Zdeněk Kutlák. „Všichni noví nebo testovaní hráči podali dobrý výkon. Byli jsme s nimi spokojeni,“ chválil si Antonín Stavjaňa. Příležitost dostali i dva mladíci z juniorky – bek Daniel Dudáček a útočník Jakub Káník. „Chceme jim dát v přípravě prostor. Utkání zvládli velmi dobře.“

V sestavě nechyběli ani dva testování hokejisté. Obránce Miloslav Jáchym nastoupil v obranné dvojici s Jánem Muchou, Radek Prokeš se zařadil do čtvrtého útoku. Do zápasu nenaskočil pouze další testovaný hráč obránce Petr Gřegořek, který je v Motoru na zkoušce. „Petra bolela záda, takže jsme se domluvili, že dostane volno. V pondělí se znovu zapojí do tréninku,“ vysvětlil trenér.

Rozpis dalších přípravných utkání:

úterý     8.8.	  Škoda Plzeň	                ČEZ Motor Č. Budějovice	 17:30
čtvrtek   10.8.	  Dynamo Pardubice	        ČEZ Motor Č. Budějovice	 17:30
pátek     11.8.	  ČEZ Motor Č. Budějovice       Jižní Korea	         17:30
úterý     15.8.   ČEZ Motor Č. Budějovice       Dynamo Pardubice         17:30
čtvrtek 17.8. ČEZ Motor Č. Budějovice Rytíři Kladno 17:30 úterý 22.8. ČEZ Motor Č. Budějovice Škoda Plzeň (Strakonice) 17:30 čtvrtek 24.8. Orli Znojmo ČEZ Motor Č. Budějovice 18:00 úterý 29.8. Rytíři Kladno ČEZ Motor Č. Budějovice 17:30