PARTNEŘI WEBU
 • Útočník Martin Novák se po životní sezoně stěhuje na jih Čech

  15.5.2017, Filip Kortus

  Na jih Čech přichází velká ofenzivní posila. Útočník Martin Novák. Kmenový hráč Sparty Praha přichází do Motoru s pověstí produktivního forvarda, který v uplynulé sezoně zářil v dresu Jestřábi Prostějov. Osmadvacetiletý hokejista v uplynulé základní části WSM ligy nasbíral 47 bodů za 52 utkání, navrch přidal pět bodů za čtyři utkání v play off.

  Jak se zrodil přestup do Českých Budějovic?
  Volal mi trenér Antonín Stavjaňa, zda-li bych měl zájem jít do Motoru. Jednali jsme spolu, projevil jsem zájem a následně jsme se i panem Sailerem domluvili na spolupráci.

  Byl jste s vedením v kontaktu už v průběhu minulé sezony?
  Až po skončení sezony se mi vedení Budějovic ozvalo a přestup jsme upekli během necelého měsíce.

  Sledoval jste výkony Motoru v play off a následné baráži?
  Koukal jsem na celou baráž, přál jsem prvoligovým celkům postup.

  S Prostějovem jste vypadli v předkole proti Přerovu. Čím to, že jste ve vyhrocené sérii neuspěli?
  První zápas jsme začali velmi dobře a vedli jsme 2:0. Potom jsme se nechali zbytečně vylučovat a Přerov nám utkání otočil. Podle mého to bylo nakonec klíčové utkání. Ve druhém zápase jsme Přerov jasně přehrávali, a kdybychom jeli s vedením 2:0 na zápasy ven, myslím si, že bychom to dohráli. Ale bohužel, Přerov doma dokázal sérii ukončit.

  Nesplnili jste tak předsezónní cíl? Chtěli jste se probojovat minimálně mezi nejlepší osmičku?
  Vůbec ne, dokonce jsme doufali, že bychom se mohli probojovat ještě dál. Prvním rokem, co jsem byl v Prostějově, jsme vypadli ve čtvrtfinále se Slavií. Další rok jsme chtěli ještě o kolo dál.

  Pro vás byla uplynula sezona životní? Celkově 56 zápasů, 52 bodů je skvělá vizitka.
  Ano, byla to pro mne dobrá sezona. Sedl jsem si se spoluhráči v lajně a padalo nám to. Rozuměli jsme si.

  Přicházíte i s tím, že byste mohl zacelit místo za produktivního Tomáš Nouzu?
  O něčem takovém jsem s trenéry ještě nemluvil. Nouzič je výborný hokejista, bude velmi těžké ho nahradit. Určitě bych se nenazýval nějakým jeho nástupcem, jsme typově odlišní hokejisté.

  Vybavil jste si při příchodu do Budvar arény retro utkání, při kterém Motor proti Prostějovu jasně dominoval?
  Radši bych na něho zapomenul. (úsměv) Ale ano, vzpomněl jsem si. Zpočátku zápasu padlo domácím do branky skoro vše a s takovým začátkem jde potom vše samo. Naopak nám nevycházelo vůbec nic a nemohli jsme se z toho dostat.

  Těšíte se do Budějovic i na skvělou atmosféru, která při všech zápasech panuje?
  Ano, samozřejmě. Každý zápas, co jsem tu hrál, byla vysoká návštěva a výborná kulisa.

  Do Motoru přicházíte na roční hostování s případnou opcí?
  Přesně tak.

  FOTO: lhkjestrabi.cz
  Aktuálně na webu

  Bratři Jakub a Vojtěch Doktorové si v play off juniorky splnili dětský sen

  před 3 dny, Filip Kortus

  Patří k velkým nadějím českobudějovického hokeje. Talentovaní bratři Vojtěch a Jakub Doktorovi si v uplynulé sezoně splnili dětský sen. Při zápase čtvrtfinále play off DHL extraligy juniorů nastoupili bok po boku a náramně si to užili. Nyní se oba chystají na...

  Urostlý centr Peter Galamboš vyztuží útok Motoru

  16.5.2017, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — A je tu další posila. Vysoký a důrazný slovenský centr Peter Galamboš má zkušenosti i z české extraligy, ale převážná část jeho kariéry je spojena s rodným Martinem. Tam byl i kapitánem a odtud si vybojoval šanci i ve slovenské reprezentaci....

  Útočník Martin Novák se po životní sezoně stěhuje na jih Čech

  15.5.2017, Filip Kortus

  Na jih Čech přichází velká ofenzivní posila. Útočník Martin Novák. Kmenový hráč Sparty Praha přichází do Motoru s pověstí produktivního forvarda, který v uplynulé sezoně zářil v dresu Jestřábi Prostějov. Osmadvacetiletý hokejista v uplynulé základní části WSM ligy...

  Aktuality

  Odchovanci do přípravy

  Na zkoušku se do přípravy Motoru vrací dva odchovanci Radek Prokeš a Miloslav Jáchym. Oba v uplynulé sezoně působili v týmech WSM ligy - Benátkách, resp. Frýdku-Místku.

  12.5.2017

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017
  Archiv aktualit