ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.11.2017, Filip Kortus

Po Rusku sestřelil i Ústí. Matěj Toman řádí, proti Severočechům se trefil hned dvakrát

Velké představení v podání šestnáctiletého Matěje Tomana zažila v sobotní podvečer vyprodaná Budvar aréna. Nadějný hokejista se dokázal dvakrát prosadit a výrazně se tak podílel na vysoké výhře proti Ústí nad Labem.

Měl za sebou náročný program. V týdnu přiletěl s bronzem na krku z World Hockey Challenge, dostal pár dní volno a v pátek se vrátil do českobudějovického dresu v zápase za juniorku. V sobotu už figuroval na soupisce Motoru pro utkání proti Ústí nad Labem a dres A-týmu Jihočechů oblékl po necelém měsíci.

Nažhavený z turnaje v Kanadě se budějovickému publiku uvedl ve velkém stylu. Prosadil se hned dvakrát a stal se jednou z klíčových postav celého zápasu. „V Kanadě se mi dařilo a doufám, že si to přenesu i domů. Proti Ústí jsem se trefil dvakrát, je to skvělé. Doufám, že v tom budu pokračovat,“ pochvaloval si mladík. Na turnaji v Kanadě se zásadně zasloužil o vyřazení Rusů ve čtvrtfinále, kdy se trefil taktéž dvakrát. Proti ústeckému Janu Růžičkovi se v prvním případě trefil z podobné situace. „Také jsem šel do stahovačky, ale bek couval, takže jsem vystřelil přes něho a se štěstím to tam padlo.“

Následovala nacvičená oslava s imaginárním vystřelením šípu. „Vůbec jsem to neřešil, v euforii jsem se radoval,“ s úsměvem poznamenal. Spoluhráčům navíc neuniklo, že se jedná o Tomanovu premiérovou trefu mezi dospělými, tudíž přičinlivě schovali mladému forvardovi puk. „Mám ho, nepřišel jsem o něj,“ dodal.

Při druhé brance měl Matěj Toman podstatně jednodušší úlohu. „Nechal jsem puk pro Roka Pajiče, který to zkoušel na vzdálenější tyči. Udělal jsem oblouk, dostalo se to ke mně a už jsem to měl jednoduché,“ popsal druhý zářez v zápase. V průběhu i po skončení zápasu se věkem ještě starší dorostenec dočkal velkých ovací, když jeho jméno skandoval celý kotel a ostatní fanoušci nadšeně tleskali. „Bylo to moc hezké a jen tak na to nezapomenu,“ rozplýval se.

Matěj Toman v zápase proti Ústí

Body: 2 (2+0)
Střely: 2
Blok. střely: 0
+/-: +2
Ice time: 10:11
Sociální sítě

Nová posila Motoru se zapojí do přípravy o něco později. Ale na nový tým je Roman Přikryl hodně...

Naše intro pro play-off to dotáhlo až do finále o nejlepší hokejové video roku! Podpořte nás v anketě fanoušků...

Jeden z nejlepších bulařů v lize míří do Motoru z týmu našich posledních přemožitelů. Vítej u nás, Romane!...

Roman Vráblík podepsal novou smlouvu, ale příští rok bude hrát extraligu. Po 7 letech věrných služeb mu to rozhodně...