PARTNEŘI WEBU
 • Ondřej Šulek se po zranění vrátil na domácí led brankou

  11.2.2017, Filip Kortus

  Po téměř měsíční pauze naskočil do rozjetého vlaku a hned se zařadil do první formace. Šikovný útočník Ondřej Šulek se nejprve zapracoval zpět do sestavy ve středu v Benátkách a proti Havířovu už ukázal, že je rozený střelec. V první třetině otevíral při početní výhodě skóre. "Nebudu lhát, tak jsem to vůbec nechtěl. Mířil jsem jinam," smál se po utkání usměvavý mladík.

  Ještě před posledním kolem jste si zajistili jistotu triumfu po základní části WSM ligy. Podle vás zcela zaslouženě?
  Myslím si, že jo. Úvod do soutěže jsme měli pomalejší, ale postupem času jsme začali hrát dobře a pravidelně bodovat. Od té doby jsme drželi vedení v celé soutěži a udrželi jsme ho až doteď. Menší krize přišla nedávno a doufejme, že jsme ji už zažehnali. Špička WSM ligy je vyrovnaná, ale my jsme byli oproti soupeřům o něco lepší.

  Je velká výhoda jít do play off z první příčky? Papírově a tabulkově byste měli ve čtvrtfinále narazit na nejslabší tým.
  Výhoda by to jistě měla být, ale v play off se rozdíly smazávají. Hraje se naprosto odlišný hokej od základní části, dohrávají se všechny souboje. Ve vyřazovací části to budou jiné. Pokud ale chceme uspět, nemůžeme se moc koukat a vybírat si, s kým bychom chtěli hrát. Porazit musíme každého.

  V posledních třech utkáních jste dokázali vytěsnit z hlavy dvě porážky, zabrali jste a tři těžká utkání jste vyhráli. Zvládli jste se včas dostat před play off ze svízelných výkonů a výsledků?
  Tak, tak. Do posledních utkání jsme dali srdce a vybojovali jsme to. Teď se nám to hrozně hodí a prakticky nám to utvrdilo i první místo v tabulce. Konečně jsme podali i zlepšený výkon na domácím ledě, takže i fanouškům jsme dopřáli více radosti.

  V utkání s Havířovem jste předvedli výbornou první třetinu, po které jste vedli o tři branky. Postupem času ale soupeř dokázal srovnat. Přestali jste hrát nebo čím to bylo?
  První třetina nám vyšla náramně, dali jsme tři branky, dokonce jsme využili i přesilové hry. Pak jsme laxně podcenili některé situace, nedobruslili jsme soupeře a on nám vyrovnal. Klesla nám intenzita nasazení, mysleli jsme si, že to půjde samo. Opak byl pravdou. Na tohle si musíme dát v play off velký pozor a hrát na sto procent od začátku do konce.

  Zdálo se, že vám gólová střela sjela z čepele. Nebo to byl úmysl?
  Nebudu lhát, tak jsem to vůbec nechtěl. Mířil jsem jinam. (smích) Byla to jedna z mých šťastnějších branek.

  Okamžitě jste se po zranění zapojil na pravé křídlo do první formace. Je skvělé zjištění, že trenér s vámi počítá i do elitní formace ihned po zranění?
  Do první pětky jsem se dostal na úkor zraněného Bena Walkera. Jestli se neuzdraví, bude ho hrozně velká škoda. Moc by chyběl. Důvěra trenéra mě hrozně moc těší a udělám maximum, abych mu ji a celému týmu splatil.

  Berete letošní sezonu ze svého pohledu jako průlomovou? Zejména co se týče přechodu z mládeže do dospělých.
  Ano, určitě. Udělalo mi velkou radost, že jsem se dokázal prosadit už tuhle sezonu a ne až další. Teď bych se chtěl hlavně udržet, mám na čem pracovat. Po zranění cítím, že to stále není ono, ale doufám, že teď poladím formu na vrchol sezony.


  Aktuálně na webu

  Přestávka skončila a jde se na to! První na řadě je Přerov

  dnes, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Téměř dva týdny trvající přestávka je pryč. Konečně se začne opět hrát a hned hezky od podlahy. První překážkou na cestě je tým HC ZUBR Přerov. První dvě utkání se odehrají v Budvar aréně a jasnými favority série jsou Jihočeši. V...

  OF1: CHM - CEB 3:2sn - Chomutov urval první utkání v nájezdech

  včera, Filip Kortus

  Dvakrát vedli, ale bohužel to nakonec nestačilo. Starší dorost Motoru v první utkání play off byl proti Chomutovu blízko první výhře. Utkání se protáhlo až do samostatných nájezdů, kde rozhodl až ve čtvrté sérii Kryštof Ouřada. V sérii se pokračuje zítra od 12:30 znovu v SD...

  JUN: ZLN–CEB 6:3 – Juniorka ve Zlíně neuspěla

  včera, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — V dalším kole juniorské extraligy zajížděli Jihočeši do Zlína. Zápas rozhodla druhá třetina, kde Motor inkasoval tři branky a nedal žádnou. V poslední části už jen Budějovičtí zmírnili svoji porážku. Motoru patří čtvrtá příčka, ale na čelo už...

  Aktuality

  Dostálek proti Přerovu

  Loni stál v play-off na straně Přerova, teď bude bojovat za Motor. Jak se těší na čtvrtfinálovou sérii útočník Vlastimil Dostálek čtěte ZDE.

  21.2.2017

  Přerov soupeřem pro ČF

  Motor bude mít v play-off stejného čtvrtfinálového soupeře, jako loni. HC ZUBR Přerov porazil v předkole Prostějov 3:1 na zápasy a v neděli poprvé zavítá do Budvar arény.

  21.2.2017

  EkoProgram

  Vylosovaní výherci EkoProgramu mají tentokrát čísla: 1, 174 a 177.

  13.2.2017
  Archiv aktualit