PARTNEŘI WEBU
 • Nevěšíme hlavy, jdeme dál, burcuje Martin Heřman

  16.4.2017, Filip Kortus

  Jihlavské prokletí trvá nadále. Jihočeši v letošní sezoně i na posedmé podlehli jihlavské Dukle. Útočník Martin Heřman si připsal jednu asistenci a po utkání nevěšel hlavu. „Jdeme dál, na úterý se musíme pořádně připravit a vlétnout na ně od začátku,“ hlásil po utkání. Do konce baráže jsou tři utkání, ve kterých už opravdu půjde o všechno.

  V čem rozhodla Dukla o své výhře?
  Měli jsme špatný začátek. Připravovali jsme se na utkání, potom přijdeme na led a neplníme to. Nechali jsme Jihlavu utéct o dvě branky a to už se s nimi hrozně těžko dohání. Druhou a třetí třetinu jsme se s nimi snažili hrát aktivně, možná jsme měli o něco více ze hry, ale byli jsme slabší v zakončení. Musíme začít hrát ještě víc, měli jsme na to, abychom si odvezli nějaké body.

  Nechyběla trochu víra ve vítězství po šesti prohrách s Jihlavou?
  Nemyslím si. Právě naopak jsme se hecovali, že s nimi znovu nemůžeme prohrát. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, ale to se nám nepodařilo. Musíme se z toho poučit a do příštího zápasu vstoupit úplně jinak. Nevěšíme hlavy, jdeme dál. Někdy je lepší prohrát vysoko než těsně.

  Nakonec vítěznou druhou branku vstřelil dle kamerového záznamu Radek Hubáček rukou. Nerozhodil vás tento kontroverzní moment?
  Přestože jsem byl na ledě, tak jsem pořádně neviděl, jak to padlo. Podle opakovačky to tak vypadalo. Je to smutné, ale nemohu se k tomu moc vyjadřovat.

  Chybělo trochu štěstí v zakončení? Na rozdíl od domácích jste trefili tyč, břevno, neproměnili jste hned několik šancí.
  Rozhodně, ve druhé a třetí třetině jsme měli často blízko ke vstřelení kontaktní branky. Kdyby naše branka přišla dříve, mohlo to být jiné. Musíme jít štěstí naproti od prvních minut a ne od druhé třetiny. Musíme začít hrabat od začátku a být pozitivní. Máme před sebou klíčová tři utkání, do kterých musíme dát vše. Nyní je pro nás každý zápas jako sedmé utkání v play off.

  Na začátku baráže jste měl potíže s poraněnou patou. Už vás zranění vůbec nelimituje?
  Vůbec, na devadesát devět procent to mám vyléčené. Paradoxně mě to bolí jedině bez brusle než s bruslí. Nijak mě to nelimituje, akorát mám čtrnáctidenní tréninkové manko, které jsem za dobu léčby nabral. Snažím se dělat maximum pro tým a doufám, že pomohu.

  Na úterý je třeba se pořádně namotivovat a věřit tomu, že s Jihlavou všechny zápasy v sezoně neprohrajete?
  Přesně tak, do zápasu musíme jít s tím, že vyhrajeme. Jinak se to nedá. Pokud budeme tahat všichni za jeden provaz celých šedesát minut, tak věřím tomu, že konečně s nimi uspějeme.

  Aktuálně na webu

  První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

  před 2 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu...

  Reprezentace poprvé trénovala v Budvar aréně

  před 3 dny, Jaroslav Pešek

  České Budějovice čekali na hokejovou reprezentaci poměrně dlouho. Naposledy mohli jihočeští fanoušci sledovat zápas reprezentace z důvěrně známých sedadel před pěti lety, kdy v rámci Euro Hockey Challenge Češi porazili Německo dvakrát 3:2 - jednou po nájezdech a jednou po...

  Reprezentace chystá v Českých Budějovicích otevřený trénink i autogramiádu

  před 3 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vrchol domácí hokejové sezóny je tady. Český národní tým ladí formu i sestavu na světový šampionát a má před sebou poslední zápasovou prověrku. V jižních Čechách odehraje nabité Carlson Hockey Games. K této příležitosti se fanoušci v Českých...

  Aktuality

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017

  Vstupenky na baráž

  Prodej nemnoha zbylých vstupenek na barážové duely bude probíhat vždy ve fanshopu ve všední dny mezi 13. a 18. hodinou a ve dnech zápasů na pokladně č. 1 v Budvar aréně od 13 hodin.

  2.4.2017
  Archiv aktualit