18.01.2017, Filip Kortus

Na týmy z Vysočiny nám to zatím nejde, lituje Jakub Babka

Č. Budějovice - Hokejisté ČEZ Motoru podruhé za sebou prohráli 1:2 v prodloužení, podruhé v řadě s celkem z Vysočiny. Po sobotní porážce v Jihlavě ve středu podlehli svěřenci Antonína Stavjani i doma Třebíči. Nic s tím nezmohl ani Jakub Babka, který zná recept, jak začít opět dávat branky. "Musíme lítat po ledě, bojovat a s tím pak přijdou i góly," má jasno českobudějovický forvard.

S Třebíčí jste odehráli podobně jako s Jihlavou hodně bojovné utkání. Bohužel i se stejným výsledkem.
Máte pravdu. Jsme zklamaní, je to pro nás ztráta. Když už utkání došlo do prodloužení, tak jsme chtěli urvat alespoň druhý bod navíc. Nezačali jsme dobře, pak jsme se dostali do křeče, a i když člověk chce sebevíc, tak už to pak nejde.

Při tom s Horáckou Slavií hraje Motor v posledních sezonách spíše gólové přestřelky. Čím to, že v posledním případě to bylo jinak?
Nevím, možná to bylo špatným začátkem. Ale nechali jsme na ledě všechno. Nevím, co bych k tomu víc řekl…

Třebíč jste během základní části neporazili ani jednou v základní hrací době. Nesedí vám tento soupeř z Vysočiny?
Dle mého je to spíš shoda náhod. Většina soupeřů, kteří k nám přijedou, tak hrají podobně. Stojí na modré čáře a brání střední pásmo. Třebíč hrála také tak, čekala na rychlé brejky, ze kterých hrozila. Nakonec po jednom z nich v prodloužení i rozhodla. Na týmy z Vysočiny nám to letos prostě nejde (hořce se usměje).

Už několik zápasů se trápíte v zakončení. Soustředíte se i na trénincích na střelbu a produktivitu?
Ano, samozřejmě. Máme i střelecké tréninky, abychom produktivitu zvedli. I s Třebíčí jsme měli plno šancí, i já jsem mohl několikrát skórovat. Bohužel nám to tam nepadá. Musíme vytrvat, makat dál a věřit, že se to brzy zlepší.

Může být vina nízké produktivity i v rozsáhlé marodce? Absence šesti důležitých útočníků přeci jen musí být znát.
Několik kluků je zraněných, s tím se bohužel nedá nic dělat. Ale náš styl hry se nemění, víme, co máme hrát. Hráči, kteří chybějí, tak jsou hokejisté, kteří si to umí dát a skórovat. My ostatní to nyní musíme nahradit o to větší bojovností. Lítat po ledě. To proti Třebíči chybělo.

Popáté jste v sezoně hráli prodloužení tři na tři. Už jste si na tento formát trošku zvykli?
Celkem ano. Pro diváky je prodloužení ve třech aktivnější, většinou se dřív rozhodne. Na ledě je víc prostoru, což vyhovuje rychlostním typům hráčům.

V sobotu zajíždíte na led posledního Mostu. Bude potřeba zabrat, ale zrovna tento soupeř vám také úplně nesedí.
S Mostem se vždycky hodně trápíme. Každý zápas je těžký, ale obzvlášť v Mostě se nám nehraje dobře. Musíme makat, bojovat a bruslit. A čím dřív se vrátíme k tomuto stylu hry, tím dřív se nám vrátí i góly.