ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
1.6.2017, Filip Kortus

Mladší dorost zahájil přípravu na sezonu s novým trenérem

Pod novým trenérem se začal připravovat mladší dorost na novou sezonu. Loňského semifinalistu ELIOD extraligy povede od nadcházející sezony RADEK KAMPF, který naposledy trénoval mládež ve Škodě Plzeň. Dosavadní trenér Ladislav Kolda bude působit u juniorky, Vladimír Caldr zůstává asistentem nového hlavního trenéra.

Do řad mládežnických trenérů Motoru přichází nové jméno. Radek Kampf. Bývalý reprezentační útočník přichází na jih Čech ze západočeské Plzně, kde strávil poslední trenérské sezony. V neposlední řadě vedl i reprezentační osmnáctku, do Českých Budějovic přichází s velmi dobrou pověstí. „V Plzni došlo k několika změnám, dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Hledal jsem něco nového a ozval se mi pan Liška, zda – li bych nechtěl působit v Českých Budějovicích,“ vyprávěl o svém přesunu do Motoru.

Uplynulou sezonu měl Radek Kampf na starosti sedmou třídu plzeňských hokejistů, zároveň vedl mládežnický krajský výběr západních Čech. Plzni se podařil v minulé sezoně double. Extraligu opanoval jak starší dorost, tak juniorka. „Jsem rád, že se jim to povedlo. S některými hráči jsem dva tři roky pracoval, tudíž z toho mám radost. Ideálně se jim to sešlo, dokázali to odehrát bez zranění,“ komentoval úspěchy Západočechů.

Nový trenér mladších dorostenců bude mít po ruce na střídačce Vladimíra Caldra. Béčko povede Jiří Hanzal s Filipem Čížkem. „Letní přípravu má béčko i áčko dohromady, dohlížíme na to čtyři trenéři. Květen a červen máme všechny hráče pohromadě,“ vysvětluje. Rozdělení do dvou mančaftů proběhne na začátku přípravy na ledě. „Představu o rozřazení hráčů máme, na konci července už bychom chtěli jít do přípravy s rozdělením hokejistů,“ uvedl Kampf na závěr. Na led by měl mladší dorost vyrazit 24. července. 

Foto: Škoda Plzeň

Sociální sítě

Petr Kváča a Jiří Patera rozšířili zástup našich brankářů na draftu NHL. Je to vyznamenání pro celý náš...

Poprvé od roku 2005 má Motor dva draftované hráče do NHL! JIŘÍHO PATERU si vybral nový klub Las Vegas Golden Knights

O kvalitě Motoru v brankovišti se v NHL ví. JIŘÍ PATERA navázal na Petra Kváču, když si ho v 6. kole draftu vybral klub...

Po šesti letech má Motor opět hráče draftovaného do nejlepší hokejové soutěže! PETRA KVÁČU si vybral ve 4. kole draftu NHL klub...