04.02.2017, Matěj Mayer

Měli jsme vyhrát v normální hrací době, ví Rob. Operované rameno ho nelimituje

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nejproduktivnější hráč přípravných zápasů vletěl i do sezony ve velkém stylu a dlouho vedl bodování týmu. Pak ale přišlo zranění a Luboš Rob musel s problémovým ramenem na operaci. Týmu chyběl od 14. prosince a proti Litoměřicím tak odehrál první zápas po téměř dvou měsících. Vedl si výborně, i když jeho dva body (1+1) na vítězství nestačily. Pro klíčovou fázi sezony je však důležité, že se opora Motoru cítí dobře. „Nelimituje mě to. Dostal jsem do ramene takové dva zátěžové testy a vydrželo, takže v pohodě,“ říká.

Proč jste dnes na domácím ledě znovu prohráli a ztratili body?
Myslím si, že by se nemělo stávat, že když dvakrát ve třetí třetině vedeme, abychom zápas ztratili. Zvláště my, když chceme bojovat o baráž, bychom si to neměli nechat utéct a dotáhnout zápas do vítězného konce. Máme nějaké hráče zraněné, ale na to se vymlouvat vůbec nemůžeme. Bohužel to nevyšlo.

Nedošlo trochu k podcenění soupeře?
Litoměřice jsou farma, takže mají kvalitní hráče, kteří jim přišli vypomoct. Ale nemyslím si, že bychom je nějak podcenili. Já jsem se na poslední zápasy jenom koukal z tribuny a vím, že to nebylo úplně ideální. Od začátku sezony až do nějakého třicátého osmého kola jsme doma vyhrávali celkem v klidu. Teď se o každý zápas rveme… Musíme zkrátka poslední čtyři zápasy zvládnout, udržet první místo a připravit se na play-off.

Jak se Litoměřicím podařilo odpovědět na vaše branky ve třetí třetině?
Vždycky to tam nějak skákalo… Ale hlavně v závěrečném power-play si to prostě musíme pohlídat a takový gól nedostat.

Když jste ve třetí třetině skóroval, asi jste doufal, že to bude gól vítězný…
Já už jsem doufal, že vítězný gól bude ten na 3:2. Samozřejmě, i když jsem dával na 4:3, myslel jsem si, že už to zvládneme. Pak jsme ubránili oslabení, ale v power-play stejně inkasovali… V prodloužení už to bohužel dopadlo, jak to dopadlo.

Co si vůbec myslíte o sporném gólu Litoměřic v prodloužení?
To nebudu komentovat, protože my jsme hlavně do prodloužení jít vůbec neměli. Měli jsme rozhodnout zápas v normální hrací době… Nás to samozřejmě mrzí, ale musíme jít do dalších zápasů s hlavou nahoře a udržet první místo.

Nastoupil jste po delší pauze, jak se vám hrálo?
Abych řekl pravdu, tak to nebylo nejlepší. I když jsem trénoval nějaké dva tři týdny, tak zápas nic nenahradí. Ve třetí třetině už jsem toho měl plné zuby, ale když se vede, tak se hraje líp. Já doufám, že další zápasy budou lepší a lepší.

Byl jste na operaci s ramenem, cítil jste se v osobních soubojích dobře?
Pár nárazů jsem cítil, přece jen je rameno ještě citlivé. Neříkám, že je to zhojené na 110 procent, ale nelimituje mě to a řekl bych, že člověk to má spíš malinko v hlavě. Dostal jsem do něj takové dva zátěžové testy a vydrželo, takže v pohodě.

Rekonvalescence probíhala delší dobu. Kdo rozhodl, že nastoupíte právě s Litoměřicemi?
Domluva po operaci byla taková, že když se po šesti týdnech budu cítit dobře, tak můžu začít hrát. Tohle je už sedmý týden. Ještě jsem chtěl stihnout nějaký zápas základní části, naskočit rovnou do play-off by bylo těžké.

Jak jste se těšil na zápas po takové pauze?
Abych řekl pravdu, tak docela dost. Já jsem v podstatě tři měsíce pořádně nehrál. V prosinci jsem to chvíli zkoušel, ale to bylo takové hraní nehraní, protože mě to dost bolelo a omezovalo. Takže jsem se moc těšil na zápas, protože hokej mám prostě rád. Je to moje práce a miluju ho, a tak doufám, že ve zdraví dohraju sezonu. Ale jak říkám, hlavní je týmový úspěch. Musíme se trochu zvednout. Bylo mi to vždycky líto, když jsem byl na tribuně, je to pro každého hráče nepříjemné. Musíme se naladit zpět na vítěznou vlnu a dotáhnout to tam, kam všichni chceme.