ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.3.2018, Filip Kortus

I v pátém zápase tam necháme všechno, říká Martin Heřman

Po zápase zářil. Chválil svůj tým, kterému vystřelil první vítězství v sérii. Martin Heřman mohl být po čtvrtém zápase spokojen, jenže to ještě nevěděl, že v pátém utkání si nezahraje. Kladenští poslali na svaz další podnět k zastavení činnosti, které vedení soutěže vyslyšelo a za zákrok, který v zápase nebyl trestán, dostal jednozápasovou stopku.

Panuje úleva, že jste konečně dovedli utkání v semifinále do vítězného konce?
Z naší strany to byl výborný zápas. Od faulu z první minuty jsme se semkli. Řekli jsme si, že nás to stmelí a uhrajeme to. Klobouk dolů přede všemi, hlavně před obránci, kteří dokázali celé utkání odehrát na pět hráčů. Odmakali jsme to jako tým, každý jsme ze sebe vydali maximum.

Paradoxně vás nakopl trest do konce utkání v první minutě?
Dvakrát po sobě jsme vedli gólem v první minutě a prohrávali jsme. Tentokrát přišla změna a urvali jsme to. (úsměv) Bylo dobře, že jsme se tím nenechali rozhodit.

Zlepšila se i produktivita. Dodržovali jste to, co si říkáte neustále?
Je pravda, že to do sebe hustíme pořád. Snad poprvé jsme to dodržovali, a jak mohli všichni vidět, byli jsme důrazní před brankou a vytvářeli jsme na soupeře tlak. Dali jsme z toho ukázkové branky.

Čtvrté utkání jste rozhodl střelou mezi betony. Kudy to brankáři prošlo?
Ani nevím. (úsměv) Drželi jsme se toho, že to budeme všechno tlačit do branky. Viděl jsem, že se obránce položil na led, tak jsem to chtěl poslat podél nohou. Vystřelil jsem, Víťa Jonák zvedl ruce, tak jsem se začal radovat taky. Konečně nám tam taky něco propadlo.

Mohla by vás první výhra v sérii nakopnout do dalších zápasů?
Jdeme zápas od zápasu, hrajeme na hraně k propasti. Nemůžeme už zaváhat. Do zápasu musíme jít stejně jako do toho čtvrtého. Věřím, že když tam zase necháme všechno, tak to fanoušci ocení, ať už to dopadne jakkoliv.


Martin Heřman na Kladně

Body: 1+0
Střely: 1
Zblokované střely: 1
Ice time: 15:23
+/-: -1

Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...