06.02.2016, Jaroslav Pešek

Dva góly byly bohužel málo, ví Rok Pajič

České Budějovice: Motor po dlouhé době padl na domácím ledě. Opět se musel sklonit před Zubry z Přerova, které tak v základní části neporazil ani jednou.Přesto se nezdálo, že by Jihočeši byli horším celkem a především ve třetí třetině soupeře zavřeli. Jedním z velmi aktivních byl i Rok Pajič.

Prohra 2:4 není vzhledem k vývoji utkání úplně spravedlivá. Souhlasíte?
No, v první třetině jsme měli určitě přes dvacet střel. To samé v druhé a třetí třetině. Za šedesát střel jsou dva góly málo, ale s Přerovem už to bylo takhle doma podruhé. Minule, když jsme prohráli 1:2, tak jsme měli taky hodně střel, ale bohužel. V první třetině jsme měli tutovky a mělo tam něco padnout.

S Přerovem jste ještě letos nevyhráli. Je to nějak specifický soupeř?
Ne že by nám neseděli, ale jak říkám, myslím, že ty dva zápasy doma jsme byli lepším týmem. Dnes i minule nás vyškolili v produktivitě a vyhráli.

Měli jste i dvě přesilovky pět na tři. Ani jedna se nezdařila. Může to být důvod porážky?
Spoustu šancí jsme měli i před přesilovkami a nedali jsme je. V oslabení jsme dnes dostali tři góly a oni dva, takže možná i přesilovky rozhodly.

Navíc Přerovu výborně zachytal Klimeš...
Určitě. Za šedesát střel dostat dva góly, to je paráda.

Dnes bylo opět vyprodáno, ale zdálo se, že fanoušci byli po druhé třetině zaskočení...
My jsme se chtěli soustředit hlavně na sebe a myslím, že to vůbec nevypadalo až tak špatně. Bylo to 0:1, my měli přesilovku, spoustu šancí a najednou to bylo 0:4. Věřím tomu, že zaskočení fanoušci byli, ale my to nevzdali a pořád jsme věřili, že s tím něco uděláme. Bohužel dva góly byly málo. Nechtěli jsme to ale složit a ve třetí třetině jsme bojovali až do konce.

Ve třetí třetině jste si něco horlivě vysvětloval s Martinem Novotným, který byl následně vyloučen. Co se tam stalo?
Dal mi krosček přímo do nosu a tekla mi krev. Já jsem s ním každopádně nijak nebojoval. Nevím, nechci už to řešit.

Když jste si po zápase podávali ruce, tak se zdálo, že proběhlo usmíření...